Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, Apukák. Kiakadnátok...

Anyukák, Apukák. Kiakadnátok ha a kislányotok ezt csinálná? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Ha megtudnátok, hogy a 16 éves lányotok már nem szűz, és egy olyan fiúval vesztette el, akit amúgy ismertek, de azt se tudtátok, hogy járnak? Mit tennétek?

2013. dec. 1. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem akadnák ki,hisz az már nem változtat semmin.

Viszont leülnék vele és elbeszélgetnék,a védekezés fontosságáról,a szexuális úton terjedő betegségekről,

terhességről,abortuszról,mindenről ami ehhez a témához kapcsolódik.

2013. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Esetleg magamra akadnék ki, hogy miért nem akarta/merte elmondani. Biztosítanám, hogy velem mindent megbeszélhet stb.

Azért 16 évesen már nem "kislány". Az sem mindegy, hogy eszetlenül, vagy felelősségteljesen teszi-e ezt.

2013. dec. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Je Veux ***** válasza:
79%
Nem akadnék ki, de az lenne az első dolgom, hogy leülök vele beszélgetni. Beszélnék neki a fontos dolgokról, amiket előttem is említettek, illetve, hogy megbízhat bennem, bármikor bármit elmondhat, számíthat rám.
2013. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

16 évesen nem akadnék ki, ez manapság átlagosnak mondható.


14-5 évesen meghökkennék rajta azért, de nem büntetném, inkább leülnék beszélgetni vele erről az egészről (kapcsolatok, egyéjszakás, védekezés). Tudom, sok tini ezt nem tudja elviselni, de sajnos a 90%-uk hiába állítja, hogy mindent tud a védekezésről, nap mint nap látom, hogy nem. Pl. ma is egy kérdést olvastam, ahol váltig állította valaki, hogy a menstruáció alatt + utána 9 napig!! nem kell védekezni, mert olyankor nem lehet teherbe esni. Elszomorító.

2013. dec. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Én sem akadnék ki. Magamra lennék max mérges, hogy velem miért nem merte ezt megbeszélni. Aztán fognám az apukát is és leülnénk hármasban beszélgetni erről, lelki kérdésekről, szex fontosságáról, szexuális viselkedésekről és következményekről.
2013. dec. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem akadnék ki.


Szomorú volnék, hogy nem voltam arra érdemes, hogy elmondja.


Megpróbálnék vele beszélni, ha eddig nem tettem meg azért, ha pedig igen, akkor újra a védekezésről, a következményekről.

Az óvszer fontosságáról (nincs egy kicsit beteszem sem)

Biztosítanám arról, hogy ha bármi kérdése, gondja van, hozzám fordulhat.


A legfontosabb, NEM ÍTÉLKEZNÉK.


Velem így csinálták a szüleim, azóta is, ha bármi bajom van, akkor anyukámhoz bizalommal fordulok, pedig már felnőtt, és házas vagyok. Tudom hogy édesapámnak is elmondhatnék bármit, kérhetnék tanácsot, ha szükségem volna rá, de nőként inkább az édesanyához fordulok.

2013. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
az én szüleim nem voltak erre kíváncsiak, hogy engem ki mikor d*g. én megkíméltem őket ettől, mert akármikor ha fel is jött valami hasonló téma, már rögtön láttam az undort az arcokon.
2013. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem akadnék ki és a világon semmit sem tennék. Valamennyire is épeszű szülő a felvilágosítást úgyis sokkal-sokkal korábban megoldja, ezen túlmenően meg az ő szexuális élete az a törvényes határokon belül az ő döntése. (azt mondjuk furcsállnám, ha nem meséli el, hogy jár egy ideje valakivel, nem hiszem, hogy a titkolózásra bármikor is okot adnék - de azt is tudom, hogy abból, hogy szexeltek, nem következik feltétlen a hosszas és eltitkolt párkapcsolat)

A másik kérdés, hogy honnan tudnám meg? (ugye, hogy a srác keressen meg direkt ezzel, hogy "mi a lányoddal már", ez ésszerűtlen dolog. A lányom ugye nem mondta el... akkor?)

2013. dec. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is 16 voltam, amikor... segítséget kértem anyámtól fogamzásgátló ügyben... de neki fontosabb volt a tévéműsor...
2013. dec. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Elgondolkodnék, hogy mit rontottam el, hogy eddig nem voltam a bizalmasa... de nem akadnék ki, a mai világban már örülni kell annak ha 16 éves koráig szűz marad.. sajnos..
2013. dec. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!