Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti kiakadnátok egy...

Szülők, ti kiakadnátok egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés

A szüleim elég szegények,mindig is azok voltak,és engem is úgy neveltek,hogy mindenért dolgozzak meg,soha ne kezdjek olyannal,aki nálam sokkal felsőbbrendű,stb.

De a főiskolán megismertem egy fiút,akivel azonnal egymásba szerettünk,és már fél éve együtt vagyunk. Ő viszont nagyon gazdag,és a szüleim rossz néven veszik,hogy együtt vagyunk,mert szerintük, "én nem ezt a nevelést kaptam,hogy összeálljak egy újgazdag szépfiúval." Szülők,ha ti lennétek ilyen helyeztbe kiakadnátok?

20/L


2012. nov. 10. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

"soha ne kezdjek olyannal,aki nálam sokkal felsőbbrendű"

Mi köze a felsőbbrendűségnek a pénzhez?

2012. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

A szüleid lenézik, aki többre vitte náluk, de azon kívül, hogy irigyek, semmi bajuk.

Ne velük törődj, hanem magaddal.

2012. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Bevallom, hogy nem szülő vagyok, de voltam hasonló helyzetben. A családomban mindenki diplomás, ezért felsőfokon végzett embert képzeltek el mellém. Én viszont beleszerettem egy esztergályosba (5 éve, és azóta is boldogok vagyunk). Sokáig -többek között ezért- sem tudták elfogadni. Körülbelül 4,5 évbe telt, hogy minden a helyére kerüljön. Ezalatt az idő alatt több hasonló, és boldog kimenetelű történetet hallottak, megértették, hogy a végzettség nem minden.

Semmiképp se adjátok fel a dolgot! Szerencsére ez intelligencia és nem tanultság kérdése, hogy megértenek-e a szüleid. Érthető, hogy rosszul reagáltak, idő kell, hogy elfogadják az általad írt jövődet!

2012. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Elárulok valamit. Nincs felsőbbrendű ember. LEgfeljebb az egyiknek több a pénze, na és akkor mivan? Nem értem a szüleidet. Te nem tehetsz arról, hogy nem vagytok eleresztve, a párod meg nem tehet az ellenkezőjéről. Butaság, ne foglalkozz vele. Az a fontos, hogy a párod hogyan vélekedik erről, mert hidd el egy kapcsolatban az számít a legkevésbé kinek mennyi pénze van.
2012. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem értek egyet a 4/4-el teljes mértékben! Nagyon sok olyan kapcsolatot láttam, ahol idővel a szegényebb felet szégyellte a gazdag párja! Nem tud "viselkedni" a gazdagok közt, nincs ízlése stb. Ha összevesznek, akkor előkerül : te mit hoztál a házasságba a puszta p.don felül?

Fél év még nagyon kevés idő, nem biztosíték arra, hogy együtt is maradtok.

De azt sem értem, miért "újgazdag szépfiú" a párod?Ja ez igaz, akkor nem sok jót várhatsz ettől a kapcsolattól.

Ha én lennék a szüleid helyében, akkor elmondanám, hogy miért nem tartom jónak ezt a kapcsolatot. Természetesen, érvekkel alátámasztva.

2012. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Ha szégyelli akkor az már nem kapcsolat. Egy kapcsolatban az érzelmi síkon nem játszhat szerepet a pénz. Ahol számít, ott már bibi van és a szegénység kifogás.

Már ne haragudj, de én is csóró vagyok, de attól még van ízlésem és tudok viselkedni. Ellenben sok diplomás tahó ismerősömmel....

2012. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

Én sem értek egyet a 4-essel, pont azért, amiért 5-ös sem.

Én ugyan nem vagyok ebben a szituációban, de ez ugyanaz, mint a diplomás nem diplomás eset. Lehet itt mondani, hogy nem számít, de veszekedések alkalmával akkor is elő fog kerülni, hogy ki értelmiségi és ki nem, ki a tanultabb, ki mire vitte az életben.


Nem a mindennapokban jön ez elő először, hanem balhé során, utána pedig folyamatosan.

2012. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

"Nem a mindennapokban jön ez elő először, hanem balhé során, utána pedig folyamatosan."


Én pont olyan kapcsolatot láttam, ahol a mindennapokban jött ki a szegény-gazdag probléma, rá is ment a kapcsolat. Ott is a férfi volt gazdag, nem a szülei révén, hanem saját erejéből lett milliomos. Büszke volt erre nagyon, nem fitogtatta a pénzét, rakott félre jócskán, de azért szeretett jól élni, jó minőségű, márkás ruhákban járt, elegáns éttermekbe színházba, síelni, ide-oda kikapcsolódni, ez nem okozott neki gondot. Majd megismert egy nagyon szegény lányt, odaköltöztette magához, sosem vágta a fejéhez, hogy üres kézzel jött a kapcsolatba, mégis naponta összekaptak a pénz miatt. Ugye a lány megszokta a spórolást, rosszul volt az ötlettől, hogy étteremben egyenek havonta többször is, de főzni meg csak a legsilányabb alapanyagokat volt hajlandó. A férfi, akinek ennél jóval feljebb voltak az igényei, hiába kérte, hogy ne garasoskodjon, erre a lány leugatta, hogy a jó minőségű élelmiszer pazarlás. Ugyanígy pazarlás volt neki minden, a mozijegy, az utazás, a szép ruhák, a fodrász... nem cicababát akart belőle faragni a párja, csak elvárta volna, hogy csinos, kifinomult, elegáns külseje legyen, de a lány örökké csak szenvedett, csak veszekedett, a pazarlás miatt... a férfi meg úgy volt vele, hogy ha megkereste, akkor hadd élvezze már a pénz előnyeit, ne csak a munka jusson neki, hanem utána a kikapcsolódás is. Erre másfél év alatt ráment a kapcsolat, pedig nagy szerelem volt, és ez a férfi sosem nézte le a nőt, csak egyszerűen annyira két külön világ voltak...


Kérdező: ha főiskolások vagytok, akkor ez a srác nem gazdag. A SZÜLEI gazdagok, a te barátodnak pedig ugyanúgy a karrier elején kell kezdenie a pénzkeresést, mint neked. :)

2012. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Ami negatív példákat felhoztatok, ott nem a pénz volt a gond, hanem az eltérő személyiség.


Fősulin ismerkedtek meg, ebből gondolom, hogy hasonló/azonos műveltségi, képzettségi szinten állnak, hasonló karriert fognak befutni.

Ha van közös téma, hasonló nézeteket vallanak a legtöbb dologban, közös elképzelésük van a jövőjükről (pl. nem akar egyikük gyorsan családot, a másik viszont előbb karriert, és aztán gyereket, stb.), akkor teljesen mindegy, kinek milyen gazdag a családja. Főleg, ha később közös kasszába tesznek bele mindketten.

Nőként a legtöbb esetben kevesebbet fog keresni a kérdező, háttértől és szakmától függetlenül.


Az, hogy valaki tud-e viselkedni, vagy igényes-e a külsejére, akar-e színházba vagy étterembe járni: nem anyagi háttér kérdése. Sok ellenpéldát fel lehetne hozni erre is.


A veszekedésekről: kulturált ember vitatkozik. Érvek és ellenérvek ütköznek, hogy konszenzusra jussanak. Vitában nincs helye a személyeskedésnek.

Aki szánt szándékkal a párja fejéhez vágja a családi hátterét, amiről nem is tehet, de meg lehet vele bántani: azzal szakítani kell. Részemről a szegénységi bizonyítványát is kiállította...


Nem vagyok két diplomás milliomos vállalkozó nemesi ősökkel, mégsem bántottam meg soha a párom egy vita során. Nem anyázunk, nem hülyézünk, nem nézzük, ki mennyi pénzt hozott.

Pénzen nem vitatkozni kell, hanem bánni vele, beosztani, vagy befektetni, a veszekedés még soha nem oldotta meg a problémákat.

Az megint siralmasan szánalmas, amikor pl. megcsalásnál csak az marad érvnek, hogy ki mennyi pénzt hozott. Az azt jelenti, hogy a másik fél egyetlen pozitív tulajdonsága, hogy a családja gazdag. No comment....


Kérdező: egy próbát megér! Ha TI úgy gondoljátok, mégsem illetek össze, akkor szakítotok. De magatok miatt és ne a szülők miatt. A te életed jogod van neked elrontani. :)

Lehet, hogy tíz-húsz év múlva sem bocsájtanád meg a szüleidnek, hogy miattuk dobtad életed szerelmét. A fősuli után nem nagyon lesz időd és/vagy alkalmad ismerkedni...

Mutasd be a párod a szülőknek, és hidd el, el fogják fogadni, ha látják, hogy ő is képes levinni a szemetet, nem dobja ki a szervezte a zsíros kenyeret hagymával, neki is büdös a zoknija..... és nagyon szereti a lányukat.

2012. nov. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Itt nem a fiú szüleivel van probléma, ha észrevettétek volna. hanem a lány szüleivel akik szegények! A kommentek jórésze arról szól, hogy a fiú le fogja nézni a lányt, mert szegény, pedig a probléma ott van, hogy a lány szülei nem fogadják el a gazdag udvarlót!

Kérdező, ne törődjetek egyikőtök szüleitekkel sem, a ti életetek, úgy gondolom, a szüleid inkább irigykednek és emiatt próbálnak negatívan befolyásolni. Épeszű szülő akkor lép közbe, ha a gyereke boldogtalan, nem akkor ha boldog....

2012. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!