Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mire számítsak?

Mit csináljak? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, 21 éves, nincs állásom, szüleimmel élek. A barátommal 1 hónapja szakítottunk, akkor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. Nem akarom elvetetni, mert halálosan szeretem a barátom, és úgy vélem, nem véletlen, hogy teherbe estem. Még nem tudja, hogy babát várok, és nem tudom mit várhatok egy 22 éves fiútól e téren. Nem kérem, hogy vegyen feleségül, de igenis vállaljon el minket. Legyünk újra együtt, egy család, mert ez a pici miattunk fogant meg.
2009. nov. 21. 20:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
63%

Jó nehéz helyzet, együtt érzek veled.

A barátod tud arról, hogy gyereket vársz? És a szüleid?


Szép dolog, hogy meg szeretnéd tartani, de fel kell mérned, mire számíthatsz: otthon befogad a család vagy kitaszít, a barátod visszafogad-e vagy elhagy és nem számíthatsz majd a segítségére...?


Számíts arra, hogy minden jóra fordul és bízz magadban, hogy a legjobb döntéseket hozd! hallgass mindig a szívedre!

2009. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
31%
Kemeny dio.Szuleid mit szoltak?En sem vetetnem el.
2009. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
84%
Evvel akarod zsarolni? A gyerek nem javítja meg az elrontott kapcsolatot. Az én szüleim most válnak. De lehet boldog lennék ha 25 évvel ezelőtt tették volna meg (amikor születtem) Gondolom nem csak ő tehet a gyerekről, sőt inkább te, mivel hiába ő a h*lye, ez rajtad csattan (lásd terhes leszel), neked van nagyobb felelősséged.
2009. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Nem, még szüleim se tudnak róla. Először a barátomnak akarom elmondani. Aztán együtt elmondani a szülőknek. Én késznek érzem magam az anyaságra, mindig is erre vágytam. Most is épp munkát keresek, hogy addig is legyen összekuporgatott pénzem. De hálistennek van félretéve számomra pár százezer örökség, így a pénz nem hinném, hogy gond lenne. Após pedig asztalos, tehát minden bútort ő gyártana a kicsinek.
2009. nov. 21. 21:08
 5/40 A kérdező kommentje:
Nem akarom zsarolni. És nem romlott el a kapcsolatunk, mert máig legjobb kapcsolatban vagyunk, csak ő most inkább a haverozós-számítógépezős korszakát éli :S
2009. nov. 21. 21:10
 6/40 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj, ehhez az egészhez ketten kellettetek. Felelősséggel tartoztok egymásért és a kisbabáért, bár mindketten felelőtlenek voltatok, hogy nem figyeltetek. Állás nélkül (az örökség ellenére) azért ez nem lesz egy gyerekjáték. Ahogy nagyanyám mondaná, ne csak a kufircoláshoz legyen eszetek, hanem a következményeihez is. Most ez a rész jön. Azért azt nem hinném, hogy a barátod, aki épp haverozós-számítógépezős korszakát éli, az apaságra fel lenne készülve. De mint mondtam, ha az előzményekhez elég férfinak érezte magát, akkor most lehet bizonyítani. Mielőbb beszélj vele. A szüleitek biztosan támogatni fognak. Sok erőt és boldogságot kívánok!
2009. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Gyógyszer mellett lettem terhes, szóval nem készültünk rá, de ha így alakult, igenis bevállalom, mert nem véletlen, hogy pont most lettem terhes.
2009. nov. 21. 21:20
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez szépen hangzik,de nem kényszerítheted ugyanerre az apát is, főleg, hogy ha így állunk akkor egyáltalán nem tehet róla.
2009. nov. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
67%

Ha igaz, hogy gyogyszer mellett lettel terhes, es a baratod megbizott benned, akkor oszinten sajnalom a baratodat. Szoval azert ez igy nem igazsagos, hogy odaallsz ele, es megmondod, hogy terhes vagy tole, es megtartod a babat. Hiszen gyogyszert szedtel, tehat nem akartatok babat. Most szakitottatok, tehat nem volt mar jo a kapcsolatotok.

A baratod meg gyerek sajat maga is. Gyereknek gyereket? Ha megtartod a babat, magadra szamitsal csak, senki masra! Nem kerheted a baratodat, hogy vallaljon fel a babaval, hiszen o biztos volt abban, hogy te beveszed a gyogyszert rendesen.

A szuleid most neveltek fel teged, es maris elejuk allsz, hogy terhes vagy? Most az o nyakukba szakad minden majd?

Nem is dolgoztal meg soha? Jo lenne elobb dolgoznod.

En a helyedben inkabb egy biztos kapcsolatba par eves munka utan vallalnek csak babat. Most nagy esely lesz ra, hogy teljesen egyedul legyel a babaval! Nem lesz konnyu, sokkal nehezebb lesz, mint ahogy te azt most elkepzeled.

Ha megtartod a babat, magadra szamitsal csak. Ha megtartod a babat, nagyon felelotlen vagy!

2009. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
79%

21:18 vagyok

Gyógyszer mellet, az durva. És mindened rendben van? Egészséges a magzat? Mit mond a doki?

Ez így már egész más helyzet, kezdem sajnálni a srácot, mert tényleg nem tehet róla.

Ezzel a "nem véletlen, hogy pont most lettél" terhes szöveggel szerintem magadat nyugtatod, amit meg is értek egyébként.

De a fiú életét mostantól a Te egyedüli döntésed fogja meghatározni?

Hozzáteszem, ha egészséges a magzat, akkor én sem vetetném el...

2009. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!