Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom túl sokat költ minden...

A párom túl sokat költ minden ünnepre, hogy értessem meg vele, hogy ez nálunk nem jó?

Figyelt kérdés

Minden ünnepre a szüleimnek tizen-huszonezres ajándékokat vásárol,pedig tudja,hogy nálunk ez nem szokás,mert nem erről szól a karácsony,hanem arról,hogy együtt legyünk. Húsvétkor meg mMikuláskor is vesz egy rakat csokit tizenezrekért,pedig senki se szereti úgy igazán a csokit meg teljesen feleslegesnek tartja az egész ünnep ilyen szintű felfújását.


Tudom,hogy náluk ez szokás, minden karácsonykor megy a hiszti,hogy döntse már el mit kér különben nem kap semmit és sorolhatnám..(26 éves,tehát már nem is gyerek)


Mit tudnék ezzel kezdeni?? Hiába mondom neki,csak annyit válaszol rá,hogy ez nem úgy van,meg tudod,hogy nem vagyok olyan,hogy nem veszek semmit..


2013. dec. 5. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Így nőtt fel, neki ez a természetes. Egyébként nem olyan nagyon rossz dolog az, ha valaki számára magától értetődő, hogy adjon.
2013. dec. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is jó körülmények között nőttem fel,de ez nem normális.
2013. dec. 5. 19:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vár érte ugyanekkora viszonzást akkor mi a probléma? Ő így is kifejezi az ünnep iránti tiszteletet és a törődést irántatok, nincs ezzel gond. Persze csak akkor ha nem éheztek miatta.
2013. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem persze,hogy nem,de nekem az a bajom,hogy pont ezzel veszi el az ünnep varázsát és szépségét,hogy túlpörgi magát az ajándékokon... Nem pedig arról szól,hogy együtt a család.
2013. dec. 5. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha nagyobb gondod ne legyen :)
2013. dec. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont az gáz a karácsonnyal, hogy arról kell szóljon, hogy együtt a család. Nálunk pl. nem kell hozzá Karácsony, hogy összegyűljön a család egy szépen terített asztal körül. Engem pl. mérhetetlenül idegesít ez a nyáladzás. Bocsánat. De tényleg.


Az ajándékok meg, igen, ő így nőtt fel, ez neki a természetes. A szitu most kb. az, hogy te megpróbálod ráerőltetni azt ami neked természetes azzal szemben, ami neki természetes. Ez kicsit sakkmattosnak tűnik :)

2013. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Je Veux ***** válasza:
100%

Nálunk a Karácsony nem arról szól, hogy együtt van a család..ugyanis minden szülinapkor összejövünk, valami a szüleink, nagyszüleink házassági évfordulóján is. Mint előttem is írták, nem kell nekünk Karácsony ahhoz, hogy együtt legyünk.


Nálunk a Karácsony arról szól, hogy szépen közös feldíszítjük a fát, főzünk, sütünk, karácsonyi dalokat hallgatunk, bírkózunk a testvéreimmel, újra gyerekek vagyunk, és este megajándékozzuk egymást. Szeretnénk boldoggá tenni a másikat, meglepetést okozni, és mivel már felnőtt kereső emberek vagyunk ezért előfordul, hogyha arra van szüksége a másiknak, akkor drága dolgot veszünk.


Ha konyhai edény kell, akkor csak annyit, ha pedig ágyneműnek örülnének, akkor azt.


Idén drága Karácsony lesz, de mindent megér mikor majd látjuk a testvéreimmel, párjainkkal, a szüleink meghatódott arcát..biztosan sírni fognak örömükben, és én már alig várom, hogy ennek az örömnek, meglepettségnek a része legyek.


Legyen kicsi, vagy nagy ajándék, nálunk erről szól a Karácsony.

2013. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi összegyűlünk hétvégén is, más ünnepekkor is, szülinapkor, névnapkor. Mindig sokat eszünk, sütünk-főzünk, nevetünk, szeretetben vagyunk. A karácsony pont ettől a karácsonyfa-ajándék dologgtól más és különleges. Nem szeretem ezt a "legyünk együtt karácsonykor, csak a szeretet számít" dumát. Az ilyen emberek az év 364 napján nem látják egymást, és nem szólnak egymáshoz? Gondolom azért ilyen különleges nekik, hogy karácsonykor találkoznak... Na meg ugye a kevésbé jómódúak alap dumája, hogy a szeretettől jól lehet lakni, az egészség meg maga az ajándék. Miért kell elvenni más örömét azzal, hogy leszóljuk, amiért ajándékokat vesz. Még csak nem is elvárja, hogy ő kapjon, és hisztizik, amiért nem kap, hanem önzetlenül ad! Ez akkora bűn? Főleg, hogy valószínűleg nem is a havi villanyszámlátok múlik rajta. Én személy szerint imádom a karácsonyt és az ajándékozást. Adni is és kapni is szeretek. El sem tudnám enélkül képzelni a karácsonyomat, hogy csak üljünk, és beszélgessünk, hisz azt szinte minden hétvégén megtesszük, semmi különleges nincs benne. Nálam szeptembertől kezdve minden a karácsonyról szól. Gondolkodok az ajándékokon, a menün, a díszítésen. Egy szezonban dekorra annyit költök, amennyit nem szégyellek. Mert szeretem! És ezt senki nem veheti el tőlem. Pedig én már túl vagyok a harmadik X-en.
2013. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbáld elmagyarázni neki, hogy te is alkalmazkodsz az ő családjához, ő is alkalmazkodjon a te családod szokásaihoz. Ha nem érti meg, akkor egyszerűen csak hagyd rá, attól, hogy ő sokat vásárol, a te családodnak még nem kell változtatni a szokásain. :) Az egyik testvérem is mindig több és nagyobb ajándékot vesz mint a többiek a családban, de nem szólunk érte mert egyedül neki nincs párja, nincs kire költenie ezért a családtagokra szánja. :)
2013. dec. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!