Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit szólnál, ha ezt mondaná...

Te mit szólnál, ha ezt mondaná neked és a gyermeketeknek a párod?

Figyelt kérdés

Azt mondta (kiabálta), hogy "ha összefirkáljátok a falat, hidegvérrel kivégezlek benneteket".

Nektek ez még beleférne? Nekem ez a mondat azóta nem megy ki a fejemből amióta kiejtette a száján (hétvégén).


2013. dec. 11. 14:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Hát, te ismered a párod, te tudhatod, hogy komolyan mondta-e, a a férjem is mondott már olyat a fiunknak, hogy agyonüti, ha kimegy pulóver nélkül, de nem ijesztett meg vele, és a kicsit sem.
2013. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Ilyet nem mondhatott komolyan, úgy értem nem tenne ilyet, sosem bántott még minket, de nem gondolom hogy egy gyereket így kéne fenyegetni. Az agyoncsaplak/agyonütlek kicsit viccesen más mint az általam leírt mondat, kiabálva, idegesen.
2013. dec. 11. 14:23
 3/36 anonim ***** válasza:
98%

Te is szoktad firkálni a falat a gyerekkel együtt? Akkor lehet, hogy komoly a fenyegetés.


Te ismered Őt, te tudod, hogy mennyire agresszív. Gondolom ha ki akarna nyírni titeket, azt nem ordítaná világnak, hanem szépen csendben megtenné.

2013. dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Nyilván nem firkálom a falat. A gyerek se szokta! Egyszer fordult elő, akkor nagyon kiosztottuk mindketten, és azóta nem csinálja. az ajtófélfát firkálta egy aszfaltkrétával, amit 5 másodperc alatt le is törölt utána (a gyerek).


Nekem nem az a bajom, hogy attól félek hogy "kivégez" minket. Hanem az a bajom, hogy szerintem nem normális ilyet mondani, soha nem hagyná el ilyen a számat, legyek bármilyen mérges, főleg egy 3 éves gyerek előtt.

2013. dec. 11. 14:28
 5/36 Nádszálkisasszony ***** válasza:
73%
Nem hiszem, hogy aggódnod kéne mert ilyet mondott:) Az emberek 99%-a szokott tenni ilyen kijelentetéseket de inkább a "morbidhumornevelés" kategória.
2013. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy a többiek is írták, Te ismered őt, mi nem tudjuk, hogy miért mondott ilyet. Ha az én férjem mondaná, nagyon meglepődnék, és elbeszélgetnék vele erről, már csak amiatt is, mert a mi gyerekünk éppen beszélni tanul, és mindent megtanul amit hall. Nem szeretném, ha ilyesmire tanítaná. Szóval én emiatt lennék mérges, mert azt nem feltételezném, hogy megteszi.
2013. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Noriko. ***** válasza:
97%
Lehet hogy rossz napja volt és még a gyerek is felidegesítette mellé. Én is mondtam már nem egy gyereknek, hogy agyoncsapom, kivágom az ablakon, mégha nem is gondoltam komolyan. Nem kell mindenből ekkora ügyet csinálni, főleg, ha nem jellemző rá az erőszak.
2013. dec. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
Én mindig azt mondtam a gyerekeknek, hogy elajándékozlak :) Először megkérdezték, hogy anya tényleg? Mondtam nem, utána már csak nevettek ők is. Ez tényleg csak morbid humor, semmi több. A gyerekek is tudják mikor, és mitől kell félniük. Én is hasonló szellemben nevelem a gyerekeimet, kezdenek túlszárnyalni.
2013. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
32%
Azt írod,hogy neked nem bajod ha kivégez benneteket,akkor minek járatod az agyad ezen. Alapból baj,hogy nem ismered a párodat ennyire, hogy nála mit takar egy kijelentés, de azért gyereket szültél egy olyan embernek akivel szemben bizalmatlan vagy.
2013. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
74%

Hát nekem nem férne bele, mert ekkora gyerekek könnyen szó szerint vehetik az ilyesmit.

Én a párommal beszélgetnék el, hogy ne használjon ilyen kifejezéseket, mert megijeszti a gyereket.

Amúgy nem lehetne valami kartonpapírt tenni a falra, hogy arra alkosson a kisgyerek?

Anno én a frissen tapétázott falat dekoráltam ki a tesómmal (erre nem emlékszem, csak anya mesélte). A gyerekek ilyenek.

2013. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!