Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szabályozza a jog?

Hogyan szabályozza a jog?

Figyelt kérdés

A vőlegényemet teljesen kifordította és elcsábította egy nő, 1 hetes kislányommal magunkra hagyott bennünket pénz nélkül.


Én eddig szorgalmaztam, hogy minél többször látogassa a gyereket, csak szóljon előző nap ha jön.

Sajnos alig látogatja, gyerektartást nem fizet, és újabban elkezdett fenyegetőzni, meg betoppanni borzalmas "higiéniával" és provokatív, agresszív vérmérséklettel (mint mindig, de ez most már tarthatatlan állapot).


Már október elején beadtam a kérelmem bíróságra, de soká lesz belőle bármi is.


A kérdésem arra irányul, hogy a bíróságok hogyan szokták megállapítani a kapcsolattartást 3 éves kor alatt?

Minden második hétvégén lesz láthatása, azt tudom. De egész hétvégén, vagy csak egyik nap? Ha egyik nap, akkor mettől meddig (pl. szombat 9-18 óráig?)?


A segítséget köszönöm előre is.



2013. dec. 13. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha agresszív és provokatív, valamint higiéniátlan, akkor kérj kizárólagos felügyeletet és távoltartást. Ilyen embernek nem kellene a gyerek közelében lennie.
2013. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy meg fog jönni az esze és normalizálódni fog, de ha nem is, akkor sem akarom eltiltani a gyerekétől.

A kérdésem arra irányul, hogy ezt a láthatást hogyan fogják neki megítélni, míg nálam, az én felügyeletemmel látogathatja?

Elég abszurd lenne ha egész hétvégére ide költözhetne kéthetente.

2013. dec. 13. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Lehet olyat is kérni, hogy a láthatás a családsegítőben történjen. Te odaviszed a gyereked és akkor a családsegítősök felügyelete alatt láthatja. Ha olyan állapotban van, ami nem megfelelő a családsegítősök nem fogják engedni hogy a gyerekkel legyen. Bár ha nagyon kicsit, nemtom hogy bírná ki hogy elviszed valahova. A bíróság biztos nem fog kötelezni arra, hogy nálad aludhasson az apa. Én úgy gondolom, hogy egy-egy délutánt ítél majd meg.
2013. dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, nincs erre külön jogi szabály... alapértelmezetten a szülőknek kellene tudni megállapodni a kapcsolattartás módjában, ha nem tudnak, akkor a bíróság a felek előadásai illetve az esetlegesen kirendelt szakértő véleménye alapján nagyon széles körben dönthet.

Te mondd el, írd le, hogy mit szeretnél és miért, ezt nyilván megteszi az exed is, a bíróság - ha úgy látja jónak - csináltat környezettanulmányt a gyámüggyel, kirendel pszichológust, aztán dönt, ahogy dönt.

2013. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincs jogszabály, de ilyen helyzetekben, mikor a két fél nem tud megállapodni, biztosan van valami általános szabályozás, amiből kiindulnak.

Mint például a 3 éves kor feletti gyerekeknél is van egy általános kapcsolattartás, amit ilyenkor megítélnek.

Sajnos az ilyen pici babáknál/gyerekeknél viszont nem ismerem, mi az általános bírósági ítélet ilyenkor, erre lennék kíváncsi, akár más személyes tapasztalata alapján.

2013. dec. 13. 16:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát a jelenlegi BÍRÓI GYAKORLAT érdekelne, mert konkrét jogszabály nincs rá. :(
2013. dec. 28. 09:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Én hagytam, hogy a volt férjem elvigye a gyereket éjszakára, amikor már nem szoptattam (miért ne hagynám, ugyanúgy a szülője, el tudja látni egy éjszakára), de a környezetemben heti kétszer 2,5-3 órát szoktak megítélni, esetleg havi 1 hosszabb alkalommal.
2013. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!