Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Melyik törvény szabályozza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik törvény szabályozza azt, hogy válás után a gyermeket 3 (vagy 5, esetleg 6, nem tudom) éves koráig csak az édesanya jelenlétében láthatja az apuka?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
egyik sem
2011. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen törvény nincs. Ahogy az esetek többségében akkor is az anyának ítélik a gyereket,ha az apa alkalmasabb lenne a felnevelésére. Úgy vannak bírók,akik a gyerek életkorának függvényében korlátozzák az apa láthatási jogát!

Ez csak a még csecsemé és szopizó gyereknél lehet indokolt.

Igaz,ha a szülők a gyerek érdekeit néznék,nem az egymás iránti gyűlöletük vezetné őket,akkor megegyeznének a láthatás kérdésében is. Sajnos,ilyen szülők nagyon kevesen vannak.

2011. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 26. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
17vagyok jelenleg, 3éves koromba váltak el szülők és sirva könyörögtem már akkoris h apához kerülhessek csak senkit nem érdekelt, anyám meg alig hagyta h találkozzunk... kb 6-7éves voltam mikor odaköltözött apám is kb 50méterrel arrébb mint ahol milaktunk és ha nemengedett anyám akkor szöktem... mái napig ezt csinálom mostis ottvagyok nála nyáron csak nagyonritkán jövök haza... ha téll korlátozniakarod a láthatást azzal nagy az esélye h a gyerekedet forditod magad ellen
2011. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem akarom semmit korlátozni, barátnőm kért meg arra, hogy informálódjak, mert válságban van a házasságuk, a férje 2 szeretőt tart, már az estéket sem tölti vele és a két gyermekkel, immár 11 hónapja.
2011. júl. 9. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:
ja értem :S míg kisebb addig napközben viheti el magához tudtommal de az édesanya felügyelete nemkötelező. legalábbis ha "békésen" sajlik a gyerek elhelyezése. viszont ha megszabnak 1látogatási időt és mégis tovább tartja magánál a gyereket az anya engedélye nélkül akkor megbütethetik elég rendesen viszont ha az anya is belement h tovább legyen a gyerek akkor nemtud mitcsinálni
2011. júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. júl. 10. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!