Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom nézni, ahogy tönkre...

Nem bírom nézni, ahogy tönkre megy a család. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Anyum megismerkedett nyáron egy nála 12 évvel idősebb pasassal. Szeretők voltak, ez idő alatt anya mindenkinek hazudott itthon, engem is kezdett eléggé elhanyagolni. Mikor kiderült ez az egész, a pasi szépen cserben hagyta anyámat, ő meg azóta is utána sír. Tönkre teszi magát idegileg, már a doki mondta neki, hogy az idegösszeomlás szélén áll! A telefonjában láttam, hogy milyen üzeneteket ír még mindig a faszinak "Örökké várni fogok Rád, te vagy az életem értelme és szerelme" stb. Kiakadtam ezen és kiabáltam vele, hogy ne tegye magát tönkre egy férfi miatt, pláne ne alázza magát ilyenekkel. Erre azt kaptam vissza, hogy takarodjak el a szeme elől és hogy én egy utolsó, aljas ember vagyok, ő meg nem áll szóba olyan emberrel aki így beszél vele! És mindezt a barátom előtt mondta. Kicsit sem volt kellemetlen... A fejemhez vágta azt is, hogy megnyugodhatok, mert ő eltűnik itthonról karácsonykor én meg tapsikolhatok örömömben. Azt is megkaptam tőle, hogy 20 éven keresztül mindig engem helyezett előtérbe, magával meg nem foglalkozott miattam, és igaza volt annak, aki azt mondta neki, hogy én el fogom hagyni. Az eset után fogtam magam, összepakoltam és eljöttem otthonról. Anyám nem is keresett, hogy hol vagyok! Hazajöttem, mert nem bírnám elviselni, ha anyámmal vagy a mamával történne valami! És még anyám van kiakadva, hogy ezek után nem szólok hozzá és nem eszem meg a reggelit, amit nekem vesz. Könyörgöm! Mellette álltam, kiálltam érte, veszekedtem egy csomó emberrel miatta és ezt kapom vissza. Mamámmal lakunk, aki 74 éves, súlyos szívbeteg. Már ő is teljesen ki van készülve idegileg, hogy anyám nem beszél senkivel, egész nap sír, magába fordul. Nap mint nap azt látom, hogy itthon mindenki sír! Én ezt már nem bírom! Mihez kezdjek most?


20/L


2013. dec. 13. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt nő. Sajnos max annyit tehetsz hogy beszélsz vele. Ha hallgat rád ok, ha nem... Nos az ő döntése. Idővel "kijózanodik"
2013. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne emlegesd neki, biztosan nagyon fájó, hogy elhagyta,akit szeretett. Idõre van szüksége, hogy felébredjen,sajnos a szerelem az vak.
2013. dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a telefonját ne nézegesd, és ne a barátod előtt oktasd ki - egy kicsit ez is segíthet (mindkét hiba a részedről jött)
2013. dec. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Inkább támogasd, mert ebben a korban a szerelemérzése sokkal erõsebb,mint fiatalabb korban!
2013. dec. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"a szerelemérzése sokkal erõsebb"

Tévedés. Nagyon nagy. Negyvenen felül mániás színezetet kap a szép szerelem, a nagy élményt, ami 20 évesen volt - azt próbálja visszahozni..

2013. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukád felnőtt ember, nem is bírsz vele, foglalkozz inkább magaddal és benned is legyen annyi méltóság, hogy inkább azokról gondoskodj, akik nem hordanak le köszönetképpen.
2013. dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!