Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen lehet egy...

Szerintetek milyen lehet egy szegényebb család élete? Lehetnek boldogok?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nincs otthon számítógép, mobiltelefon a gyerekeknek, fával fűtenek amiből keveset tudnak venni ytb.
2013. dec. 12. 21:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%

Lehet egy gazdag család boldogtalan? Lehet!

Szerintem fordítva is igaz. Mint ahogy van boldog gazdag és boldogtalan szegény család is.

A pénz sok mindent megkönnyít, de önmagában nem ad boldogságot.

2013. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 II.Dartheon ***** válasza:
49%

egyetértek egyessel teljesen.

Simán lehetnek attól boldogabbak, hogy az ilyen szenny dolgok mint okostelefon meg internet nincs náluk.. jobban jártak, a gyerekeik sem lesznek annyira elbutítva mint a mostani "okosteló" mániás baromfik :)

2013. dec. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Lehet boldog mobil nélkül, viszont egy fűtetlen lakásban ahol fáznak nem nagyon.
2013. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%

Én szegény családban nőttem fel, és még ma is elég sz*r körülmények között élünk, úgyhogy én nem tudom elhinni azt a mézes-mázos szöveget, hogy "a szegények is lehetnek boldogak."


Nem, szerintem kifejezetten lehetetlen boldognak lenni, amikor télen fagyoskodni kell, és az ember csak háromnaponta eszik meleg ételt, az iskolába kopott és kinőtt ruhákban jár, mindenféle szórakozás kizárva a barátokkal, mert nem futja rá - és mindeközben azt kell látnia nap mint nap, hogy másoknak milyen könnyű az élet.

A szülők mindennap idegesek és depressziósak a stressztől, amit egyébként úgyis a gyereken vezetnek le, és sosem lehet megszabadulni a bizonytalanság, kilátástalanság félelmétől.


Komolyan mondom, a mai napig görcsbe rándul a gyomrom, ha húsz forintot ki kell adnom fénymásolásra, mert mindig bennem van a stressz, hogy fogy a pénz.


Az, hogy valakinek nincs otthon telefonja vagy számítógépe, az már nem normális. A tanuláshoz, gyakran a munkához is nélkülözhetetlen a gép, ráadásul már az álláshirdetések 90%-át ott hirdetik. A telefon hiánya meg alapból talán nem tűnik fel, de ha beüt valami gond, akkor elég gázos, hogy nem lehet még egy mentőt sem kihívni.

2013. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
18%
en most boldog vagyok . De egy kuwa hideg szobàban vagyok és alig ettem a héten mert nincs penzem és mégis röhögök itt magamban mint egy hûlye
2013. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Biztos qhhurva boldogok lehetnek hideg szobában, éhesen, tele befizetetlen számlával.
2013. dec. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Most én konkrétan olyanokra gondolok akik azt sem tudják mi az a facebook és meg vannak nélküle. Csak egy hónapban egyszer kapnak a gyerekek édességet, de nem hiányzik nekik mert ezt szokták meg.
2013. dec. 12. 21:56
 8/32 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy nincs facebook az egy dolog egy gyereknek minek is. Viszont ha csak ő nem tud elmenni kirándul az osztály kirándulásra,éhezik,fázik az gond az a szegény. Nem az akinek nincs telefonja, az nem szegény gyerek.
2013. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
11%
Nekik így a normális, ezt szokták meg.
2013. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Én viszonylag szegény családban nőttem fel, de azért nem annyira szegényben, hogy ne tudtunk volna fűteni, vagy enni. Nekem kifejezetten boldog gyerekkorom volt. Azt tudom mondani, hogy ha az alapvető szükségleteket tudják biztosítani, akkor igen, lehetnek boldogok. Ha viszont éheznek, fáznak akkor már nem hiszem.
2013. dec. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!