Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A karácsonyfát a gyerekeitekke...

A karácsonyfát a gyerekeitekkel vagy nélkülük díszítitek fel?

Figyelt kérdés
A miénk 2és fél éves lesz karácsonykor.Most láttunk egy bevásárló központban feldíszített karácsonyfákat, és tettszett neki. Ebből kiindulva idén már egy kicsit talán jobban fogja érdekelni otthon a fa is meg az ajándék is. Én most úgy gondolom, hogy amíg majd elhiszi, hogy a Jézuska hozza az ajándékot addig nélküle díszítjük fel, és így meglepi lesz a fa is. Utána pedig egy közös családi program lesz. Kíváncsi vagyok, hogy mások ebben a témában hogy gondolkodnak?
2009. nov. 24. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Én pontosan így gondolom, ahogy te. Szeretném, ha lenne az életében egy kis "csoda", és egy karácsonyfa, az alatta megjelenő ajándékok ide tartoznak. És látom, hogy őt is jobban érdekli most már, ő 2 éves lesz karácsonykor.

Amikor gyerek voltam, sokáig nekem is csak ott termett a fa. Aztán, amikor nagyobb lettem, már én és az apukám díszítettük a fát.

2009. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amíg kicsik, addig nélkülük, később esetleg, mikor már nem hisznek benne, hogy a Jézuska hozza, akkor velük.

A nagyobbik fiam 5,5 éves, és mondta, hogy idén kicsi fánk legyen, majd szóljuk a Jézuskának. Szóval most is még nélkülük fogunk díszíteni. :-)

2009. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bár még nincs gyermekem, amíg ilyen pici, természetesen én díszíteném fel a fát a tudta nélkül. Később már lehet másképp is. Például itt olvastam azt is, hogy a szülők megkérdezik a gyermeket, hogy díszített, vagy "üres" fát hozzon az Angyalka/Jézuska. És ha üreset kérnek, akkor karácsony reggelre belopózik vele a családfő, a picik meg együtt díszítenek a szülőkkel. Délután közös séta, ahol az anyuka "zárja be az ajtót", addig odacsempészi az ajándékot a fa alá, mire hazajönnek, megjött a Jézuska. :) Szerintem ez annyira aranyos. Én lehet, hogy így csinálnám.

20/L

2009. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még nincs gyerekem, de nálunk is így volt, és majd az én családomban is így lesz, mint Nálatok.
2009. nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom, ahogy te. Gerekként nekem is jó volt, hogy a Jézuska hozta a fát és az ajándékot is. Nálunk is a Jézuska jön, titokban. A fiam igaz már nyolc éves lesz, de még mindig hisz benne, és ennek nagyon örülök! Olyan jó látni az örömöt, boldogságot a gyermekeim arcán! Ez egy amolyan varázslat a gyerekek lelkében szerintem! Olykor még én is beleélem magam, hogy tényleg a Jézuska jön:) Később már mi is olyasmire gondoltunk, hogy üresen kint az ajtóban áll befaragva a fa egy levélkével, hogy a Jézuska a segítségünket kéri, mert bla bla..

Később, mikor már nagyobb a gyerek, ki lehet találni ilyen-olyan mesét. Tehát én teljesen Jézuska párti vagyok!

2009. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi picikénk még kicsi nagyon, de szerintem ott lesz mellettem a hordozóban, mikor díszítem! :)
2009. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem még nincs gyerekem, de az eddigi tapasztalataim alapján én biztosan a gyerekemmel fogom díszíteni a fát függetlenül attól hogy hisz-e még a Jézuskában(bár én inkább Mikulást vag Télapót fogok mondani neki) vagy sem. Én már egész picikoromban díszítettem a fát a családdal és nagyon jó élmény volt és nagyon jó visszagondolni rá. És ettől még tudtam hinni abban hogy a Jézuska/Mikulás/Télapó hozza az ajándékokat :).
2009. nov. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig úgy volt,hogy át kellett mennünk mamámékhoz "segíteni" a nővéremmel,addig a szüleink feldíszítették a fát,s mire hazaértünk ott volt a meglepetés:)

Este pedig mondták,hogy mehetünk a konyhába,kész az ünnepi vacsora.S addig amíg mi kezet mostunk,s leültünk ők gyorsan kitették az ajándékokat:)

Persze ez volt még 10éves koromban is,mondták,hogy menjünk be kicsit a szobába,pedig már tudtam,hogy miért kell bemenni.De ez jó volt így:)

14,5/L

2009. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi nálunk úgy volt, h amíg "létezett nekem" a Mikulás/Télapó, addi a Télapónak kelett hozni a fát. Utána együtt díszítettük fel.
2011. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!