Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok a páromtól, de...

Terhes vagyok a páromtól, de még nem váltam el a férjemtől. Tényleg a férjem nevét fogja kapni a gyerek? Még ha szülés előtt el is válunk?

Figyelt kérdés
2013. dec. 14. 19:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Mert a törvény vélelmezi, hogy a gyermek apja az anya férje.
2013. dec. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
98%
Igen az én hugom is az én apám nevét kapta bár ők hivatalosan nem váltak el csak hugom születése után. Hiába írtak nyilatkozatot, hogy nem az övé. Válás után intézték el a nevét.
2013. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2013. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2013. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
86%

Igen mivel a törvény nem feltételezi, hogy házas nő mással él nemi életet.

Két megoldás van elválsz és gyerek születése előtt újra összeházasodtok, vagy férjed nevére kerülés majd utolag kérvényezitek a módosítást.

2013. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
97%
Mármint az apával házasodsz újra.
2013. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
60%
Igazi sikertörténetnek hangzik, bár a választ nem tudom. Ha más nem, hát megváltoztatjátok a nevét később.
2013. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Két éve különélünk, ő lépett le 8 év házasság (+6 év együttélés) után, el is költözött 250 km-re a nőjéhez, akivel már korábban elkezdődött a viszonya, míg még együtt voltunk... :-( Én itt maradtam, sokáig magam alatt voltam, de párt találtam, és nem vagyok hajlandó az ő félrelépése miatt fizetni a válás elindítását.
2013. dec. 14. 20:03
 9/47 anonim ***** válasza:
95%
Bizony-bizony, nagyon ertelmes magyar torveny. Mar csak azert is mert egy valas nem ket nap. En anno a valaskor voltam 5 hetes terhes, a lanyom kulfoldon szuletett, ahol minden cico nelkul a kulfoldi parom nevere irtak. Mentunk a papirokkal a konzulatusra, parom szepen letette az apasagit (magyarul, annak ellenere, hogy nem beszeli a nyelvet), ennek ellenere lanyunkat otthon a volt ferjem nevere irtak. Igy lett a kislanynak ket szemelyazonossaga legalisan. Szoval mehettem haza a birosagra ezt elintezni. Mert otthon van penz mondvacsinalt perekre... A lenyeg, hogy a volt ferjem neve lekerult a lanyom anyakonyvi kivonatarol, a birono a lanyom kulfoldi utlevelere hivatkozva kervenyezte, hogy ne kelljen paromnak uj apasagi nyilatkozatot tennie, csak irjak az o nevere, de a hivatalnok meg csak koti az ebet a karohoz, uj apasagi kell. Hat meg azota se jutottunk oda, a lanyom pedig mar 2 es fel eves. Majd ha legkozelebb hazautazunk, leteszi. Mert itt a konzulatus is egy parade minden szempontbol, szoval inkabb otthon intezzuk. :)
2013. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
96%

Jaj utolsó azért az sem kép nap amíg megismersz valakit annyira, hogy gyereket vállaljatok.

Szerintem egyáltalán nem hülyeség hisz egy törvény ami az apát is védi.


Kérdező bocs de nem vagy teljesen normális ha nem váltatok el ennyi idő alatt. Már csak azért is mert jogilag mondjuk az ő döntéseiért még most is felesz.

2013. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!