Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért vágyik arra egy idősebb...

Miért vágyik arra egy idősebb ember, hogy unokája legyen? Egy nőt még megértek, de férfi?

Figyelt kérdés

Miért szeretne egy férfi nagypapa lenni? Én úgy érezném, hogy ez engem öregít, hogy nagyapa leszek 50 éves koromra.

Ezt nem egy nagyapa kérdezi, hanem egy fiatal nő. 26éveslány



2013. ápr. 4. 13:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Lehet azért csesztet, mert megérezte a halált, talán és tudni akarja, hogy a génjei tovább öröklődnek, hogy nem élt hiába. Lehet valami betegsége kiderült, vagy hasonló korú ismerőse meghalt, vagy egyszerűen hiányzik valami az életéből és szeretne egy fiú "gyereket", akivel focizhat, megtaníthatja borotválkozni, csajozni meg mittudomén.
2013. ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Beállítottság, családcentrikusság kérdése az egész.

Én is szeretném majd unokát, pedig férfi vagyok, mi ebben a különös? A tenyeremen fogom hordani a kis sz*rost :)

2013. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 yuda ***** válasza:
93%

Három dolog jutott hirtelen eszembe:

-azért, mert így biztosítva látja az utódlást, hogy nevét tovább viszik. Amíg nincs utód, csak tervben, addig semmi nem biztos.

-50 évesen még szeretne focizni, játszani az unokával. 50 éves nem olyan nagy kor ám.

-unokáknak az az előnyük a saját gyerekkel szemben, hogy lényegesen kevesebb kötelezettség és gyakorlatilag csak az élvezet jut belőle, ha érted amit akarok mondani. Nem kell küszködnie, nem vele lakik, nem ő tartja el..stb..csak a java jut. :)

2013. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
2-Ment a zöldkéz neked:DD
2013. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy furcsán hangzik, de vannak nagyszülők akik önzetlenül tudják szeretni az unokáikat... 26 évesen nyilván nem tudod magadat ebbe a pozicióba helyezni, sőt 40 évesen még én sem, de nyilván nem rosszindulatból teszi. A kor meg nem érdem, hanem állapot, az 50 éves újsütetű apuka pont egyidős az 50 éves nagypapával.
2013. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nem, természetesen nem a férjem, hanem egyik rokonunk ez a nagypapaságra vágyó úr.
2013. ápr. 4. 13:38
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy neki gyerekként idősebb volt a nagypapája és nem tudott vele foglalkozni, szaladgálni utána, mint ahogy ő gyerekként szeretett volna a nagypapával focizni v ilyesmi. Most pedig úgy gondolja, hogy még elég fitt 50 évesen ahhoz, hogy a gyerekkel annyit tudjon foglalkozni, mint amennyit ő igényelt volna unokaként. De ez csak egy tipp, azért sima, természetes vágy is lehet unoka után, ugyanúgy ahogy az emberben nemtől függetlenül felébred a gyerek utáni vágy. Az apósom is nagyon akarja az unokát, már évek óta szekál minket vele, apukám meg kijelentette, h ő csak 3 éves kora után tud majd érdemben foglalkozni a gyerekkel (persze ennek ellenére már készített egy pelenkázóasztalt, mert az nem megfelelő az ő leendő unokájának amit boltban lehet kapni...) Mindenki máshogy éli meg a dolgot. Nálunk majd májusban kiderül, h mennyire lesznek a nagypapik aktívak:) Az viszont már más kérdés, hogy ezt nem kell 5 percenként témaként felhozni a gyerekeknek, h jajj csináljatok már nekem egy unokát.
2013. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

Ne is mondd kérdező, én a dédszülőséget hallgatom mostanában.

Le lettem b*szva, amiért én tanulok és kezdeni akarok valamit az életemmel, nem csak szülök a vakvilágba. Mert szerintük úgy is lenne valahogy...

Emiatt már nem tartom a kapcsolatot.

2013. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen okés a példa, de pl apósom nem volt túl gyerekcentrikus, ahogy mesélték, bezzeg mióta sógornőméknél van unoka!!! :) Rá se lehet ismerni, mindenei a kis unokák!


A másik a nagypapám, bár ő mindig szerette a gyerekeket. Sosem erőszakosan, de volt már párszor hogy megemlítette, milyen kár hogy nincs már kisgyerek a családban. Most hogy babát várok (mint első unokájának első gyereke), leírhatatlan az öröme!


Nem minden férfi egy darab fa gyerek szempontból és még ha az is, a gyerekek sok mindent megváltoztatnak.

2013. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%

"Lehet, hogy furcsán hangzik, de vannak nagyszülők akik önzetlenül tudják szeretni az unokáikat... "


De ezek szerint a gyerekét nem önzetlenül szereti, hanem "nagypapaságra" használja. Az a legönzőbb dolog, hogy beleszólok a gyerekem életébe, ha nem úgy csinál mindent, ahogy azt én megálmodtam.

2013. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!