Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 hónapos babával melyiket...

2 hónapos babával melyiket választanád? Családi békesség, és 15 fokban alvás vagy szállás normális helyen és hallgathatjuk sokáig?

Figyelt kérdés

2 hónapos a fiunk.

Karácsony másnapján mi megyünk anyósékhoz,200 km-re laknak,így valahol aludnunk kell.

Eddig náluk aludtunk ilyenkor,a férjem régi gyerekszobájában,de a fűtés katasztrofális,oda alig jut,spórolnak rajta,fagyni meg.Van elektromos ventilátoros fűtőnk,de azt meg nem engedik használni,merthogy sokat fogyaszt,de kifizetni sem engedik (bár ha egész éjjel menne se lenne egy ezresnél több a fogyasztása)

Így megmondtam,akkor alszunk panzióban,3 utcányira van is egy,hármónknak egy szoba 6ezer,le is foglaltam,alszunk ott,nem fogom 15 fokban altatni a gyereket. (nem mintha én rajonganék a hidegért,de én még csak kibirtam eddig).

Most ezen vitáznak,hogy nem árt a hideg a gyereknek,nem lesz baja,milyen már hogy mi szállodába megyünk,mikor ott a hely náluk,mit mondanak a szomszédok,stb.

Hozzáteszem,a spórolásuk nem indokolt,két jólkereső emberről van szó,viszont beléjük ivódott hogy spórolni kell,képesek a penészt leszedni a kenyérről és megenni.

Ti mit csinálnátok?

(én már döntöttem,ha nem alhatunk melegben (meleg=20-21 fok),akkor panzió,ha ez se tetszik,nem megyünk idén)



2013. dec. 16. 12:23
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
én is a panziót választanám
2013. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim válasza:
100%

Igazad van. Én sem altatnám a kicsi babámat hidegbe, mert a 15 fok hideg a babádnak.

Panzió vagy fűtsék fel a szobát rendesen.

2013. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
95%

2 hónapos gyereket én sem altatnék 15 fokban, pláne úgy, hogy meg lehetne oldani azt is, hogy befűtsetek, de mégsem engedik.

Én mennék a panzióba, ha tetszik, ha nem.

2013. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim válasza:
95%
Szia! Szerintem igazad van! A babának minimum 21 fok kell! Ráadásul nemcsak az alvásról van szó! A gyerekeket pelenkázni kell, átöltöztetni, akár teljesen, ha baleset történik! 15 fokban?! Az még egy felnőttnek is elég hideg, nemhogy egy kicsinek, aki egyébként a meleget szereti. Ne más mondja már meg, hogy mi a jó a gyerekednek, ráadásul ilyen érvek, hogy mit szólnak a szomszédok?! ahhoz mit szólnának, hogy hidegben akarnak tartani egy pici babát, mert egy ezrest sajnálnak tőle?! Ne hagyd magad! még így is tök kedves tőled a panzió dolog!
2013. dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen nagyszülöket nem értem... Azon a pár napon, amikor náluk vagytok felfüthetnék a házat, ha nem hát nem mennék...
2013. dec. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen panzió. Ez nem kérdés.
2013. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
90%
Vegyetek nekik fát karácsonyra aztán használják mig ott vagytok. Én nem is tudom, hogy lehet így élni.
2013. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim válasza:
100%

Nálunk az az alapelv, hogy mindenki a saját szüleivel küzd! Szóval bárhogy döntesz, a férjed beszéljen velük.

Én egyébként rájuk bíznám a döntést: 20 fok és maradtok vagy ha nincs ennyi, akkor mentek. Egyébként megértelek, egy 2 hónapost egész nap szoptatsz, pelenkázol, öltöztetsz, ehhez pedig meleg kell.

Egyébként miért nem ők jönnek hozzátok? Egy 2 hónapossal utazni, főleg télen, bármi történhet útközben - hát, nem tudom. Az én szüleim is messze laknak, de nem várnák el tőlünk, hogy ilyet picit utaztassunk, még akkor sem, ha karácsony van.

2013. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért durva, hogy jobban aggódnak amiatt, hogy mit szól a szomszéd, mint hogy megfagy-e az unokájuk...

Egyértelmű, hogy a panzióba mennék.

2013. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%
panzió örülhetnének, h ekkora utat megtesztek egy kéthónapos kisbabával, h velük legyetek karácsonykor. ha ez és a saját unokájuk egészsége se elég indok arra, h jobban befűtsenek a kedvetekért, akkor simán aludnék máshol.
2013. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!