Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy kellett volna a temetést...

Úgy kellett volna a temetést szervezni ahogy az kérte aki meghalt, vagy jobb hogy kicsit "hagyományos" lesz?

Figyelt kérdés

Papám azt kérte, ne szóljunk senkinek, minél olcsóbban hozzuk ki.(pedig félretett a temetésre 1 milliót) Ne legyen beszéd, ne legyen virág. Nem kell újsághirdetés, nem kell nagy felhajtás. Tehát kb azt akarta hogy 5en legyünk a temetésen.

Mi szóltunk a papám távolabbi rokonainak, onnan tuti jön 8-10 fő. Plusz mi leszünk 5en. Beraktuk az újságba is, mert papa bányász volt, és biztos a még élő bányás ismerősei eljönnének a temetésre. Illetve ahol laktak, rakunk ki pár gyászjelentést. Lesz kb 10 perces beszéd, és gyönyörű koszorút is csináltatunk, mert megérdemli.

Fel lehet fogni, hogy ez pazarlás, de a papám megérdemli hogy szép temetése legyen. Ne csak annyi, hogy fogják az urnát, berakják a helyére és 5 perc alatt le van zavarva a szertartás.


2013. dec. 18. 17:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Illő lett volna tiszteletben tartani a végső kívánságát.....
2013. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
1%
De, minek kellet elhamvasztatni?!
2013. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Papa mondta, hogy legyen elhamvasztva ő is, és mama is.

Ha mindent úgy intéztünk volna ahogy kértem elég "csupasz" lett volna a temetés...

És ő megérdemli hogy szép temetése legyen.

2013. dec. 18. 17:18
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
A végakaratot illik tiszteletben tartani.
2013. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is tiszteletben kellett volna tartani a kérését.A tükröket takargassátok egy darabig(régi babona,már nem tudom,hol hallottam).

Részvétem!

2013. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
A hamvasztás egy szép, tiszta dolog. Szerintem nem csináltok rossz vagy csúnya dolgot azzal, hogy kicsit nagyobb temetést rendeztek, mivel ti így jobban érzitek magatokat. A papádnak sajnos már teljesen mindegy. A hamvasztást tiszteletben tartottátok, így az ő kívánsága is érvényesült.
2013. dec. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. dec. 18. 17:30
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a végrendeletemben megírtam, csak 3 ember lehet a temetésemen, ami nem is temetés lesz, csak szétszórják a hamvaimat.

Elvárom, hogy teljesítsék a végakaratomat.

2013. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Nádszálkisasszony ***** válasza:
11%
Én tiszeteltben tartottam annó a nagymamám tetemését. Csak a szűk család volt jelem, semmi extra. Hamvasztottuk, mert így akarta. Papot sem akart, csak egy színész mondott beszédet és érdekelt. Így utólag egy kicsit megbántam, ha újraszervezhetném egy papot kérnék fel.
2013. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5%

Aki olyan ember hogy a pénzt nagyon gazdaságosan kezeli, attól nem is lehet mást várni hogy a saját temetésével kapcsolatban is szűk elképzelései lesznek, attól nem fog kísérteni titeket hogy nem 5-6an lesztek hanem mondjuk 15-20-an esetleg 30an, amit mindig be kellene tartani az az általa kért nyugalomra helyezés fajtája, hamvasztás vagy hagyományos koporsó, ha azt mondja valaki nem érdekli őt, döntsétek el gyerekek, akkor saját elképzelés szerint meglehet oldani.

De a virágon, szertartáson nem érdemes elspórolni semmit, legalább ebben ne kelljen számolgatni a költséget

21/F

2013. dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!