Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyuljak hozzá?...

Hogyan viszonyuljak hozzá? Jobb ha így hagyom a dolgokat ahogy most vannak, vagy inkább változtatni kellene?

Figyelt kérdés

apám nem szól hozzám kb. 1 hete, csak ha nagyon elkerülhetetlen a kommunikáció. Ha felkel, köszönni sem hajlandó. Én viszont nem tudom eldönteni, hogy idegesít-e vagy sem. Van, amikor igen. Ezt egy nagy balhé miatt csinálja, amikor mindent a fejéhez vágtam teljesen jogosan. Apám alkoholista és szokás szerint részeg volt azon a bizonyos balhés napon. És ha részeg, akkor nem érdekli, hogy kit bánt meg, és hogy össze-vissza beszél. Tudni kell ráadásképpen, hogy a férjem számomra szent és sérthetetlen. Ö az az ember, akihez foghatóval még életemben nem találkoztam. A szívét kidolgozza értünk, mindenét odaadja, ha vesz valamit, mindig gondol a családom többi tagjaira is, mindig szolgálatkész ha segítségröl van szó, sosem emeli fel a hangját stb. mindegy a lényeg, hogy ö az egyetlen akiröl senkinek egy rossz szava nem lehet. Viszont apám részegségében olyan megjegyzést tett rá, amin kegyetlenül felhúztam magam! Ráadásul állapotos is vagyok, ami mégjobban megdobja az indulatokat és az összes csúnya szó elhagyta a számat amit ismerek. Anyukám is hallotta az egészet, de nem szólt bele, hiszen tudja milyen ilyenkor, és hogy nekem van igazam. Általában nem szólok hozzá ha részeg, gondolom ezért is maradt meg benne ez annyira, hogy másnaptól kezdve nem szól hozzám.

Szerintetek hagyjam így amíg "megbékél"? Mert bocsánatot nem fogok kérni az biztos, föleg úgy, hogy ö sértegette a férjem. Vagy találni kellene mindenképpen valami megoldást erre?

Bocsánat, ha hosszú és zavaros egy picit, megpróbáltam lerövidíteni. Köszönöm, hogy elolvastátok!:)

22/L


2010. aug. 4. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Tegyél úgy mintha minden oké lenne.Ha piás kerüld,amúgy nem tudsz mit csinálni.Ö az apád tiszteld,ha nehéz is néha.
2010. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hagyd r,nem érdemes egy alkoholistán idegesiteni magad,még akkor sem ha édesapád az!
2010. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon bator voltal, hogy kialltal magatokert! Ne foglalkozz azzal, hogy apad nem beszel veled. Talan jobb is.
2010. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Külön kéne költözni...megoldás lenne sok problémátokra
2010. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!:)

Igen, a költözésen mi is gondolkodtunk, de nem szeretném anyut itt hagyni egy lakáshitellel. Nagyon szeretem öt. Egyedül biztosan nem tudná fizetni. Ha eladnánk a lakást, akkor viszont nem maradna annyi, hogy tudjon húgommal egy másikat venni. Tulajdonképpen mi egy nagy segítség vagyunk neki.

Ez a másik. Apámat már csak ezért sem tudom tisztelni mert nem akar dolgozni, nem is teszi, egész nap itthon fekszik a tv elött vagy a kocsmában haverozik, semmiben nem segít, viszont inni azt tud és másokat kritizálni.

De akkor hagyom, lehet tényleg jobban járok vele ha nem szól hozzám.

2010. aug. 4. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen ám, de te babát vársz, és idegeskedésnek nincs helye az életedben. Gondolj bele, ha maradtok ráfog menni a házasságotok, csak azért mert édesanyád rátok támaszkodhat. Jó lenne ezt a gyerek születése előtt tisztázni. Mert ti már külön család vagytok a férjeddel és a leendő gyermekeddel.
2010. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!