Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ilyen bunkó mindenkivel?

Figyelt kérdés
Mindig is bunkón válaszoltam ha kérdeztek és ez még most is így van. Leginkább anyámmal meg a nővéremmel vagyok paraszt, kérdeznek valamit normálisan én meg nagyon bunkón válaszolok. A munkahelyemen is ez van, felszolgáló vagyok és néha úgy bánok az emberekkel mint a kutyákkal mert egyszerűen vannak közöttük olyan idióták, hogy nem jön ki normális hangnemben a szó a számon, szerencsém van hogy még megvan a munkám. Váltani akarok amúgy mert nekem ez nem megy de nem találok semmit. 6-7 éve mindig elhatározom, hogy befejezem de eddig nem ment. 22/F
2013. dec. 21. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vendéglátás sajnos eléggé generálja a bunkóságot, annyi gyökér vendég van, hogy egyszerűen pár év után az ember elveszti a kezdeti kedvességét. Én 5 év után álltam ki a pult mögül, igazi megkeseredett hárpia lettem, de ehhez az is kellett, hogy a főnök is elmeháborodott volt, többször fordult elő, hogy olyan dühroham jött rá és jött nekünk - lány alkalmazottaknak öklét lóbálva, hogy ő most ütni fog - hogy maguk a vendégek kérdezték, hogy jól vagyunk-e vagy hívjanak rendőrt a főnökre. Keress másik munkahelyet, az sokat segíthet. Otthon pedig én a helyedben bocsánatot kérnék, hogy nem szándékosan vagy bunkó, de egyszerűen csömöröd van már a hülye emberektől és türelmetlen vagy. Mondd nekik, hogy szeretnél jobb fej lenni (nyilván bánt ez, különben nem írtál volna kérdést) és ha bármikor túl durva lennél nyugodtan ugassanak le. Egyszerűen mondd nekik, hogy ne haragudjanak és add meg nekik a lehetőséget, hogy leállítsanak téged, ha legközelebb durva lennél. De persze ha szólnak, akkor neked sértődés nélkül illene visszavenni, ennek csak így van értelme.
2013. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Szerencséd,hogy valaki verte bele a fejedet a seggedbe emiatt.
2013. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egyszerűen a nevelés hiánya. Amikor kiskorodban elkezdtél ilyen hangnemben beszélni, anyukádnak szájba kellett volna vágnia, de gondolom rád hagyta, vagy esetleg csak simán megszidott, nem volt semmi következménye. Most felnőttként ő már nem nevelhet, te viszont magadat igen. Lennie kell annyi önuralmadnak, hogy ha észreveszed, hogy bunkó vagy, akkor mondjuk "eltiltod magad" a sörtől vagy valamitől, amit szeretsz. Én kamaszkoromban kényszeresen hazudoztam, úgy szoktam le róla, hogy egy befőttes gumit tettem a csuklómra, és ha észrevettem, hogy épp hazudtam, hirtelen meghúztam és elengedtem, és az eléggé fájt. Vagy pl. ha tudod, hogy a stressz okozza, akkor mondjuk jógázz, sportolj, relaxálj sokat, és akkor kevésbé leszel stresszes. De amúgy még te a jobbik eset vagy, hogy legalább bánt téged a dolog és tenni akarsz ellene. Nekem van egy ismerősöm, aki szintén bunkó, trágárul és lekezelően beszél a szüleivel, nagyszüleivel és az öccsével, emellett elvárja, hogy a házban mindenki őt szolgálja ki. Ha olyat főz az anyja, amit épp nincs kedve megenni, akkor elhordja büdös k**ának, meg ilyenek, és ezt ráhagyják a szülei, egyáltalán nem nevelik kiskora óta. 20 éves, nem dolgozik, csak szórja a pénzt, elméletileg szakmát tanul, de iskolába is csak akkor jár el, ha épp unatkozik otthon.
2013. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tisztában vagy vele, hogy bunkó mód viselkedsz és eddig még nem voltál képes változtatni a stílusodon ráadásul itt próbálsz segítséget kérni és választ kapni, akkor az azt jelenti, hogy te szeretsz is így viselkedni. Stílussá alakítottad a bunkóságot. Ha te magad nem vagy képes megváltozni, akkor csak ellöksz mindenkit magad mellől. Aztán ha valami gondod lenne, nincs kire támaszkodnod. Úgy hogy jól gondold meg, hogy maradni akarsz-e ennél a viselkedési formánál.
2013. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kamaszkorom óta vagyok ilyen, mindig leszidtak érte meg néha kaptam 1-2 pofont de nem változott tőle semmi. Azért sose szidom a szüleimet meg a nővéremet csak ha kérdeznek akkor bunkón válaszolok. Mai napig rám szólnak miatta. Az idegen emberek nem érdekelnek, olyan vagyok velük amilyenek ők velem, vagyis ha szimpatikus meg normális akkor én se bunkózok mindig de amúgy igen. Sokszor elhatározom, hogy megváltozok meg ilyenkor azt mondom hogy zavar de amikor olyan helyzetbe kerülök akkor meg már azt mondom hogy leszarom.
2013. dec. 21. 17:18
 6/6 anonim ***** válasza:
22 éves vagy!!! Nem a lázadó tinédzsert kellene játszanod, hanem az érett gondolkodású felnőttet. Doktor House-nak jól áll ez a stílus így képernyőn keresztül, de a való életben rosszabb esetben pofán is vágnám!
2013. dec. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!