Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most legyek öngyilkos, mert a...

Most legyek öngyilkos, mert a családom semmiben nem támogat engem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szánalmas már a kérdés is, de egyszerűen kiakadtam. Az egyetemet levelező szakon kezdtem el, mert dolgoztam mellette, csakhogy a munkahelyem megszűnt, én meg a sz*ros kis érettségimmel egyszerűen nem találok munkát. Semmit.


Az egyetemen közölték, hogy nem mehetek át nappalira, tehát most már fizetnem kell a tandíjamat, a bérletet, az otthoni költségeket - és semmi kilátásom arra, hogy bármilyen munkát találjak. Úgy érzem, igazságtalan az, hogy az én kiemelkedően jó eredményeimmel, nyelvtudásaimal, sehova nem jutok az életben, akárhogyan próbálkozom, mindig közbejön valami, és erre már csak rátesz egy lapáttal az, hogy itthn megállás nélkül b*szogatnak, miért nincs munkám, miért akarok tanulni, miért járok egyetemre...


Kimehetnák külföldre, de egyrészt a páromat ideköti a saját suli és munka, másrészt miből...? Úgy érzem, értelme sincs már annak, hogy élek...


2013. dec. 4. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Ne rinyáljál már te szerencsétlenség!
2013. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
pont ugyanebben a cipőben járok én is, meg még sokan mások.
2013. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Egyetemen szerintem tudsz évet halasztani. Tedd ezt, és mellette vállalj el bármilyen vacak állást, hogy legyen egy kis pénzed. Mellette persze keresgélj normális munkát. Ha valami kis bevétel összejön, tudod folytatni az egyetemet.


Szerintem te sem gondolod komolyan, hogy eldobod magadtól az életedet. Lesz ez még jobb is.

2013. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, ha halasztom az egyetemet, azzal még ennyire sem jutok, mert soha nem fogom befejezni, ha arra várok, mikor lesz hozzá normális munkám. Annyi lenne, hogy itthon ülnék és még azzal sem haladnék.


Munkát meg keresek, mint mondtam, BÁRMILYET, de még egy hülye gyári termeléses robotállást sem találok... ez a keleti régió... már feljártam a várost, megkérdezgettem az ismerősöket...

2013. dec. 4. 15:15
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

Majd ha abbahagytad az önsajnáltatást, adtál magadnak két pofont, akkor szedd össze magad és Igen:

Menj ki külföldre ha nincs más! Nem kötelező évekre, akár egy szezonra vagy akármi. Mindenre van megoldás!

Ha a kapcsolatod erős akkor kibírja, ha nem akkor legalább megtudtad.

Fiatal vagy még, ez egy kemény világ, kapd össze magad!


27N

2013. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És nulla forintból hogy menjek ki...?
2013. dec. 4. 15:18
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nagyon sokan vagyunk még így, hogy munka mellett tanulás, stb., közben otthon lakás szülőkkel, ami már ugye kellemetlen. De túl leszel rajta.

Sajnálom, hogy megszűnt a munkád. Tényleg nem könnyű találni. De lehet, hogy kicsit mobilabbnak kéne lenni és elköltözni oda, ahol van. Pl. nem maradhatsz kizárólag abban a városban, mert ott tanul a párod, ha egyszer ott nincs munka. Sőt, ha befejezed az egyetemet, akkor sem biztos, hogy ott találsz majd munkát.

Kitartás és ettől még nagyon sok értelme lehet az életednek! Ez csak egy rossz időszak!

2013. dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Remélem nem kérdezek hülyeséget,vagy túl személyeset,de mennyit kéne fizetned az egyetemre és az otthoni költségekre?


Megpróbálhatsz feladni hirdetést,hogy ugyan érettségid van,meg nyelvtudásod (azt beleírhatod),de elvállalsz bármilyen kis munkát.

Aztán hátha hívnak valahova.

Ha jók az internethasználó képességeid,akkor ezt is említhetnéd.Ha az érettségi magába nem is olyan szuper,de ha melléírod a nyelvtudásod (nem tudom hány nyelven tudsz,milyen nyelven,milyen szinten.ezt akár nekünk is leírhatnád) és az informatikai képességeid,akkor az már több semminél.


Ha jól tudod a nyelveket,akkor vállalhatsz otthoni korrepetálást,tanítást is.

És azzal is összejön pénz,hogy mennyi az attól függ,mennyit kérsz egy óráért,hogy milyen gyakran foglalkozol ezzel.

Nem azt mondom,hogy ez magában elég lesz,de a dolgok egy részére biztos.

2013. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha mindent összeadok, minimum havi 50-60 ezer kellene... :/
2013. dec. 4. 15:36
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nem az egyetem a Te élet utad? Sima OKJ-s szakemberek néha keresnek olyan jól, mint egy diplomás! Igaz nem egy meleg kényelmes irodában üldögélsz és nézegeted a tyúb legújabb videóit, de meg se kell szakadni. Halassz 1 évet és munkaügyibe keress valami jó kis képzést.
2013. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!