Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehet ez az eltérés az...

Miért lehet ez az eltérés az családok pénzügyi gondolkodásában?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi köröm anyagi szempontból nagyon széles skálán mozog, a minimálbérestől a milliárdos felsővezetőig és közötte is mindenféle szint.


Karácsony közeledtével azt figyeltem meg, hogy a magasabb jövedelmű családok gyakorlatilag kiiktatták az ajándékozás rítusát (kivéve kisgyerekek a családban), inkább a közös élmény kerül előtérbe.

A skála túlsó végén élők között viszont gyakori az akár hitelből vásárlás karácsonyra. Láthatóan erőn felüli ez (és ugye az ilyen célra kapható hiteltermékek önmagukban is nagyon drágák) a költés, várható, hogy nagyon nehéz januárjuk lesz.


Logikailag éppen fordítva kellene lennie, vagy legalábbis hasonlóan a két jövedelmi viszonynál. Mi okozza ezt a különbséget? Más is tapasztal ilyet a környezetében?


2013. dec. 22. 06:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*a családok


Pardon, a reggeli kávé hiánya...

2013. dec. 22. 06:24
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a középosztály közepe vagyok. Mi is inkább az élményre megyünk rá, azért mert a spontán ajándékozás megszokott évközben és felesleges hülyeséget pedig nem akarok vásárolni. Jó, mindig van ajándék karácsonyra és mindig vmi olyan, amit egyébként sajnálnék megvenni, de nem ez szokott lenni a lényeg.
2013. dec. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a gazdag azt vesz meg magának év közben, amit akar, a szegény meg ilyenkor engedi el magát.

Amúgy sok értelmét én se látom, de ha nekik így jó, hát legyen.

2013. dec. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 lac1434 ***** válasza:
Ilyenkor szoktak az emberek úgy költekezni, hogy ha kell ha nem akkor is megveszik...
2013. dec. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
A szegénység csökkenti a tudatszintet, energiaszintet és az intelligenciát. Olvastál ilyen cikkeket? Láttál ilyen videókat?
2013. dec. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én is középosztálybeli vagyok, de inkább az alsó rétegéből:-S

mi is csak a 2 unokaöcsit ajándékozzuk, mi, "nagyok" együtt vagyunk, sk. sütit eszünk, beszélgetünk.

kb. 3 éve van így. évközben úgyis megveszünk magunknak mindent ami kell (meg ami nem:-)), a karácsony ne erről szóljon.

2013. dec. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Az alapja: az egyén eltérő gondolkodása. :)


Amit te kérdezel, annak nagyon egyszerű a magyarázata: aki gazdag, vagy csak jól megél, annak nincs szüksége karácsony címén újabb holmikra. A gyereknek vesz, mert annak nagyon fontos a karácsonyi ajándék. Magának viszont fontosabb az, hogy az együtt töltött idő jól teljen - hiszen neki abból van a kevesebb.


Persze van olyan is, aki egyszerű fukarságból nem vesz semmit senkinek, hiába gazdag, mondván, hogy ő úgysem kapja meg azt, amit szeretne (nem véltelneül lett gazdag ember! Ugyan, mi hiányozhat neki a legjobban? - az, amit nem lehet megfizetni: a szeretet!), és mással pedig nem törődik.


Aki pedig szegény, annak a karácsony az egyetlen olyan ürügy arra, hogy szabadabban költkezhessen - holott pontosan tudja, hogy nem engedheti meg magának. Viszont olyan sok nélkülözés éri, annyi napi kudarc és fájdalom, minden tekintben meglevő hiány, hogy valamivel kompenzálni akar.


Szó szerint: fényt vinni az életébe.

2013. dec. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk viccesen alakult, mert fele család kap ajándékot sajna.


Akinek hónap elején megvettük kap, a többieknek nemrég akartuk, de volt egy váratlan kiadás és így nem jut mindenkinek. Nálunk nincs ezzel probléma, nem az ajándékokra hajtunk. Középosztály alsó fele.


Amúgy szerintem mivel a gazdagék egész évben jómódban élnek, és csak úgy vesznek maguknak dolgokat, ezért náluk ez az ajándékozgatás már nem szükséges. Így is megvan mindenük.

A csóróknak meg nem sok ilyesfajta örömük van egész évben, és sokan erre gyűjtenek.

2013. dec. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem a gyűjtéses megoldásra gondoltam, hanem az előre költekezésről. Ha 100 egység pénzből tud megélni a család egy hónapban, akkor decemberben 80 egység elmegy ajándékokra, de ugyanúgy 100 egység a megélheti költség.

Vagy hitel, ami ugye a jövőbeli kereset elköltése a jelenben.

2013. dec. 22. 10:27
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

a vagyonosabb emberek már eljutottak arra a szintre, hogy nem a tárgyi javaktól várják a boldogságot, hiszen vagy birtokolják már azokat, vagy felérik ésszel, hogy nem egy drágább telefontól vagy TV-től lesz valaki magasabb státuszú.

a proliknak nem jut annyi a jóból, így a költekezéstől, a nagyzolástól várják a szellemi kielégülést.

sajnálom őket, mert egy élmény sokkal életreszólóbb ajándék mint egy vacak táblagép amit 2 év után a szemétre dobsz az avultsága miatt.

2013. dec. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!