Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban élők: az első...

Párkapcsolatban élők: az első karácsonyotok a közös lakásotokban, hogyan zajlott? Miért olyan nagy kérés, hogy kettesben töltsük? Miért kell jópofizni a pereputtyal, takarítani és a veszekedésüket hallgatni?

Figyelt kérdés

Nekem a karácsony a rohamtempóban végigrobotolt év végén a megérdemelt, meghitt pihenés ami a szeretetről szól. Nekem nyilvánvaló hogy akivel megosztom az életem és szeretem, az a barátnőm.

De még ha tudok is alkalmazkodni, semmi esetre nem akarom családi vitával, meg rokonok kajáltatásával tölteni az ünnepet végig. Még fiatalok vagyunk, miért nem lehet élvezni az életet még egy kicsit? Összeköltözünk és rögtön mint vmi 50 évesek...

Mire jó ez? Miért ragaszkodik valaki jobban a családjához (akik amúgy folyton csak cseszegetik) mint a párjához?


25/F


2013. dec. 22. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, hogy milyen a kapcsolat a családdal.

Mi mindig mindkét családnál vagyunk de nekünk mindenkivel jó a kapcsolat. Ilyenkor jobban összetudunk jönni, nem dolgozik senki.

25-én az én családomnál vagyunk 26-án pedig az övénél.

2013. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

4 éve élünk külön...sosem karácsonyoztunk itthon ...A szeretteinkkel akarjuk tölteni... Ebbe pedig a szüleink is beletartoznak..az én szüleim 60 km re , és a fejem édesanyjáék másik irányban 140 km re laknak..

Így mindig sok utazással jár a karácsony, de nem bánom.. Majd ha lesz gyerekünk nem utazunk..(kicsi a lakás, hogy mindenki ide utazzon, nem tudnám a családot elszállásolni, ahhoz pedig pl a 140 km sok,mhogy csak látogassanak..)


Ennek nincs köze a korhoz( az 50 évesek pedig igen fiatalok amúgy)

Érzelmileg ne legyél már ennyire szegény, ti az év minden napján együtt vagytok...


26/n

2013. dec. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És miértnem beszélitek meg,h.24én ketten,25-26án meg mentek a szülőkhöz?
2013. dec. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
9 eve vagyunk együtt 3 ève együtt elünk sajàt lakàsban ez idő alatt vègig külön töltöttük a szentestèst ki ki a sajàt csalàdjànal, a következõ kèt napot pedig èvente felvàtva a csalàdok között. Most lesz az első közös szentestènk a ferjem( pàr hónapja) csalàdjànal. A lakàsunk mèg nem is làtott karàcsonyfàt,majd esetleg jövőre akkor màr meg lesz a fiunk.
2013. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szenteste az a szűk családé, a 25-26 meg a nagycsaládé. Főleg ha már van gyermek. Szerintem kell a saját karácsony. Mi külföldön élünk, ha a család közelében élnénk, akkor úgy csinálnánk, hogy szenteste csak a mienk. (Én a férjem és a lányunk), másnap meg felváltva, egyik évben először hozzánk mennénk, majd hozzájuk (mármint szülői házra értem), következő évben fordítva.
2013. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3, 5-össel egyetértek. Én legalább Szentestén vágyom egy kis meghittségre. (férfi létemre túl romantikus alkat vagyok?)

A 25 26 mindegy az már gyerekkoromban is rohanással és távoli rokonokkal való veszekedéssel telt. De a 24 az A Karácsony nekem.

Persze hogy kérdeztem már h miért nem lehet... de a végeredmény ugyanúgy veszekedés csak...

egyszerűen nem fér a fejembe :/ és kicsit rosszul is esik azért.


Amúgy az h én egész évben vele vagyok... hát igen. Azt tegyük hozzá h általában fáradtak vagyunk és veszekszünk.. a hétvégén meg mindig jópofizom a családjával szal egy szó sem lehet... Meg ennyi erővel mondhatom, h a családjával lehetett (veszekedhetett) 24 évig...

2013. dec. 22. 17:08
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Jött az anyós ...


Élvezni akkor tudod a karácsonyt, ha elutazol, vannak, akik megteszik, a rokonok kicsit megsértődnek, de legalább nyugalom van.


Az én jelenlegi párom csak rosszat tud mondani a családjáról, mégis amikor velük van jópofát mutat és sohasem ellenkezik. Szerintem vidéki képmutatás

2013. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7-es dettó


sztem jövőre bevetem az elutazás dolgot... aztán aki jön, jön, aki nem,...

2013. dec. 22. 17:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személy szerint a családunkkal való találkozás nem "veszekedés a pereputtyal" és hasonlók, hanem egy rohadtul örömteli pillanat (mint úgy nagyjából minden alkalom, amikor a szüleinkkel/testvéreinkkel találkozunk). Mi 23-án este karácsonyozunk kettesben a férjemmel, mert 24-én általában a gyerekekkel a nagyszülőknél vagyunk az unokatestvéreikkel együtt. Évente váltogatjuk, hogy kinél (tehát egyik évben az én családom, a másik évben az övé). A másik nagyszülőpáré a 25-e.
2013. dec. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Mi azért nem, mert nem megvalósítható a távolságok miatt...


25 én 6 órát utazunk...., hogy egyik szülőtől a másikig jussunk...:(


2.


Sztem ahhoz idő kell, hogy hogy az ember átálljon...

Nekem nem lenne igazi a karácsony pl a 23-ai egész napos programok nélkül.. Hiszen 20 éve minden 23-án ugyanaz a program..

Ami a 24-e előszele......

Ez nem kevésbé ragaszkodás kérdése...

Nekem kettesben nem lenne az igazi...

Gyerekkoromban sem tartottuk csak 4-en.. 24-én összejötta. Banda (15-20-an..csillagszőrózás...együtt a misére...stb...

Annyi ünnep van amit csak ketten töltünk, meghitten..

2013. dec. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!