Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül maradjak holnap?

Egyedül maradjak holnap?

Figyelt kérdés

Elegem van. Minden évben ugyanaz a forgatókönyv: leutazunk a nagyszüleimhez vidékre, ahol minden csak arról szól, hogy biztos ez az utolsó Karácsony (a nagyapám- nem tudom papának írni mert minden egyes alkalommal bánt engem és másokat is sokszor megaláz- rákos, a mamám is elég beteges). Ezenkívül úgy érzem, nem tudom tovább elfogadni azt, hogy mióta megszülettem, MINDEN alkalalommal mi utazunk le Pestről vidékre (nem csak) Karácsonykor.


Egyedül az anyukám miatt utaznék le, mert egyrészt nem akarom megbántani, másrészt tudom, hogy a szememre vetné nagyon-nagyon sokszor, hogy cserben hagytam és nem fontosak a rokonaim. Egyébként vele is egyfolytában veszekszünk, annyi tüske van bennem miatta...


Melyik a rosszabb, ha egyedül leszek, vagy ha leutazok vidékre, amit nagyon nem akarok?

Bocsánat, ha nem voltam összeszedett, eléggé zaklatott vagyok és nehézkes telefonról írni. Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. dec. 23. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyedül talán még rosszabb lenne.
2013. dec. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
A nagyszüleid talán azért ilyenek mert betegek. Szerintem menj, hogy ne legyen vita, és ne legyen bűntudatod.
2013. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Családi tragédia után karácsonyoztam egyedül, erőlködtem, de nem volt jó, így a tanácsom, próbálj a rokonaiddal beszélni az érzéseidről.


Talán karácsonykor nem kellene veszekedni, ha rákezdi bármelyik mondd meg, hogy te ezt a vitázást nem bírod, nyugodt, szép karácsonyt szeretnél, szép emlékeket, ha egyszer ők már nem lesznek.


Talán megértik.

2013. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Egy rákos beteggel nagyon nehéz bánni, főképp az elején, ilyenkor hatalmas nagy düh van bennük, mindenkit hibáztatnak, ezt az időszakot túl kell vészelni. Valamint idős emberektől nem várhatod el, hogy utazgassanak, főképp ha betegek.

Inkább örülj annak, hogy még vannak nagyszüleid, és együtt lehet a család.

2013. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom, milyen egy rákos ember, Édesapám is az volt...

Egyébként 18 éves vagyok. Ez azt jelenti, hogy 18 éve kb. egyszer utaztak el hozzánk, ekkor nem voltak még betegek és pénzük is volt.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. dec. 23. 16:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagymamám majdnem 90 éves, hála istennek nagyon jól tartja magát, mégis minden alkalommal, amikor meglátogatjuk, szóba hozza, hogy "majd ha meghalok" vagy "ha már nem leszek" stb. Születésnapokon és egyéb ünnepeken is mindig előjön, hogy lehet, hogy ez az utolsó alkalom. Tényleg elég kiábrándító tud lenni, de a halállal való foglalkozás és a halálról való beszélgetés együtt jár az időskorral, ugyanolyan életkori sajátosság, mint pl. kisgyermekkorban a dackorszak vagy a kamaszkorban a lázadozás. Hiszen ezek az emberek tudják, hogy már nincs sok nekik hátra, és nyilván kicsit tartanak az ismeretlentől, azzal próbálják ezt levezetni, elfogadni, hogy sokat beszélnek róla. Néha én is elgondolkodom, hogy nem megyek hozzájuk ünnepelni, vagy csak ritkábban, de aztán eszembe jut, hogyan érezném magam, ha tényleg az lenne az utolsó alkalom, amire épp nem megyek el.
2013. dec. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!