Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kihozni egy...

Hogyan lehet kihozni egy emberből, hogy beszéljen, kitárulkozzon és ne csak semmitmondó, rövid válaszokat adjon? (örülnék, ha pszichológiában, tárgyalásban, vallatásban vagy hasonló területen jártas ember is nyilatkozna)

Figyelt kérdés
Az illetőben van érdeklődés, de nem akarja megkönnyíteni a dolgom. Sőt, inkább nehezíteni akarja. Egyértelmű, hogy tesztel. Vagyis nem érdektelenségről van szó... Idáig szerintem nem ment rosszul, de szeretném elérni, hogy kifejezetten megnyíljon.
2013. dec. 27. 01:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nézd/hallgasd meg a Kékszakállú herceg várát, kedves Judit!
2013. dec. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Hadd pontosítsak egy két dologban, hogy világos képet kapjatok a helyzetről. "Beszéd" szót mondtam, mert kíváncsi voltam arra is, de most inkább írásos szituációt képzeljetek el. És ha nem érdekelném, simán megtehetné, hogy nem válaszol. De a rövid válaszok közt volt érdeklődő kérdés is, de idáig csak egy kérdésemre reagált konkrét válasszal. Inkább egy soros kérdések és válaszok.

A másik... sokan azt feltételezték, hogy én rögtön mindent akarok és durva módszerekkel. Nekem nem az a valódi gondom, hogy ha zárkózott vagy bizalmatlan, mert ezeken tudok változtatni. A valódi gondom az, hogy 1. nehéz reagálni ezekre 2. hülyén érzem magam amiatt, hogy egy sorra 3-4 sorral válaszolok. Márpedig csak így tartható fenn a beszélgetés, hogy legyen téma.

2013. dec. 27. 12:38
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis, ha jól értem, nem ő tesztel téged, hanem te akarod tesztelni, hogy mennyire tudod hasznosítani azt, amit a könyvekben olvastál a témáról.

Vigyázz, meg ne tudja a másik fél, mert korántsem biztos, hogy hálás lesz azért, hogy a "tesztalanynak" HASZNÁLOD őt.

2013. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia Kerdezo!


Sorstarsak vagyunk. Nekem is pont ilyen a gondom a baratommal, es szamomra is eleg megerolteto a turelemzonaban toporogni. Ha gondolod irj egy privit, mert en mar szemelyszerint nem birom cernaval! Hatha valamit ki tudunk talalni :)

2013. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe, csak játszik veled. Csúnya dolog.
2013. dec. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Bennem kicsit átalakult most a kép.

"És ha nem érdekelném, simán megtehetné, hogy nem válaszol."

Sajnálom, de nagyon sok olyan ember van, aki nem ezt teszi, hanem direkt függőben hagyja az effajta kapcsolatokat is, mert hízeleg neki, hogy érdeklődnek/futnak utána. De akad olyan is, aki maga sem tudja, mit akar azért nem zárja le, viszont sosem fogtok előrelépni.

Emellett a többség nem vágja a másik ember arcába, hogy nem akar tőle semmit és hagyja békén, hanem sokszor így próbálja a tudtára adni, hogy nem érdekli, hogy csak pár szóval válaszol. Attól még tehet fel kérdést, akár udvariasságból, akár megszokásból (ez elég ritka), akár azért, mert az adott téma valóban felkeltette az érdeklődését. Hangsúlyozom, az adott téma. Ez nem feltétlenül téged jelent. D(De továbbra is fenntartom, hogy így nem lehet rendes választ adni, hiszen a beszélgetést nem láttuk.)

Mellesleg elég sok olyan ember van, akivel nem nagyon lehet beszélgetni, mert még ha elvileg érdeklődik is, akkor sem tudja mit mondjon, szinte alig reagál és képtelen aktívan részt venni a társalgásban. Szerencsés esetben ettől függetlenül egy értelmes emberrel van dolgod, akinek nehézségei vannak ilyen téren, gyakori eset viszont, hogy valóban annyi van "elrejtve" is, amennyit mutat magából, ami enyhén szólva nem sok...


Miről beszélgettek, valami nagyon extra dolog, vagy általános témáknál is így viselkedik? Mert ha mindig ilyen, akkor szerintem hagyd. Nem éri meg. Persze ha mindenáron meg akarod oldani ezt a "feladványt", akkor talán ilyen esetben egyszerűbb, ha egyszer nyíltan rákérdezel, hogy miért van ez. Kitérő magyarázattal ne érd be, kérdezd újra, máshogy. Mert a második írásod alapján itt nem igazán úgy tűnik, mintha tesztelne téged... Persze nem zárható ki, ez igazából csak olyan "mi van, ha" helyzetekre történő laza kis válaszolgatás, hiszen a helyzetet elég pontosan csak te ismered, mi, a válaszadók nem.


"A valódi gondom az, hogy 1. nehéz reagálni ezekre 2. hülyén érzem magam amiatt, hogy egy sorra 3-4 sorral válaszolok. Márpedig csak így tartható fenn a beszélgetés, hogy legyen téma."

Gondolom már próbáltad, hogy nem reagálsz csak hangulatjellel vagy egy-egy szóval és várod, hogy ő írjon, de nem jött be... Igen, akkor valóban kényelmetlen lehet kissé, illetve tudom, hogy fest egy ilyen beszélgetés. Gondolkozz el rajta, hogy érdemes-e folytatni. De ezek ismeretében jelenleg azt tudom neked tanácsolni, hogy ne játssz, hanem kérdezz rá a dolgokra. Én egyszerűbbnek látom a helyzetet annál, mintsem érdemes lenne rá sok időt pazarolni és várni, hogy beváljon a kiválasztott módszer. Kérdezz rá, hogy miért nem reagál terjedelmesebben, lehet csendes típus, nem ér rá, nem érdeklik az adott témák, te nem érdekled, valami más foglalkoztatja éppen stb. De olyan is van, akinek ez egy megfelelő beszélgetés és szívesen olvassa a soraidat, annak ellenére, hogy látszólag alig vesz részt a kommunikációban. Ennyiből nem eldönthető, hogy ezt tesztelési jelleggel csinálja, vagy csupán csak ilyen típus és nem remekel a kommunikáció terén.


Csak mellékesen jegyezném meg, hogy talán érdemes azon is elgondolkodni, hogy miért akarod még így is fenntartani a beszélgetést. Ha ő alig ad valamit és nem veszi a fáradságot, hogy rendes társalgás folyhasson köztetek, akkor neked pláne nem kell azt érezned, hogy meg kell felelned és mindent neked kell megtenned a beszélgetésért.

Elemezd ki az eddigieket, lehet, hogy amit eddig titokzatosnak (és csábítónak/érdekesnek) találtál az csupán lapos.

2013. dec. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!