Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki gyűlölte a matek meg töri és hasonló órákat, nagy nehezen 2-esre leérettségizett, és most mégis boldog, és jó állása van?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Én utáltam, és leérettségiztem, azért nem volt olyan nehéz:)

Most meg egyetemista vagyok, tavaly mindenből kitűnő voltam, egyedül statisztikából véreztem el:))

pótvizsgán 5 öst kaptam:D


Szóval bármit lehet, csak akarni kell:)

2010. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
ja és messze nem attól leszel boldog, hogy szereted-e a matekot vagy sem:D
2010. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Én gyűlöltem a törit!!!! De matekból jó voltam! :)
2010. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak....ugyérzem hogy a matek tönkreteszi az életem.Minden nap van matek órám.Általános iskola 7. osztálytól kezdve azon vagyok,hogy jajj csak meg ne bukjak belőle.Másból 3-4 vagyok,de hiába megyek különtanárhoz vagy korepre nem segít.Mindjárt itt az érettségi,és a tanár nem akar elengedni érettségire.Minden nap azzal kelek,hogy jajj megint matek óra.Nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni,de kikészít.
2010. szept. 30. 19:13
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Én mindig rossz voltam matekból, ez odáig fajult, hogy középiskola 9-10. osztályában kifogtam egy agresszív matektanárt, aki minden órán röpdolgozatokat iratott, és másfél órás házikat adott fel, szóval azóta kifejezetten félek is a számoktól. Az érettségim is kettes lett, de nem is érdekel, örülök, hogy leérettségiztem belőle és ennyi.

Most egyetemre járok, szóval azért nem a világ vége, ha valaki nem jó egy tantárgyból. Nem minden szakra kell matek/történelem...

Elég jól megy az egyetem, most is dolgozm egyetem mellett a szakomhoz kapcsolódóan, szóval minden esélyem meg van rá, hogy diplomázás után is jó állásom lesz. (ugye bár a jó relatív: tény hogy a matekos szakokhoz kapcsolódó munkákat fizetik a legjobban, de engem ez is boldoggá tesz, sőt örülök neki, hogy mostmár csak akkor kell számolnom ha veszek magamnak valamit!)

2010. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

A matek legnagyobb ellensége a görcsölés. Valakinek csak szórakoztató rejtvényfejtés. De valóban van olyan, aki úgy születik, hogy semmi érzéke hozzá. Ne görrcsölj. Másnak meg a fejenállás nem megy. Nem vagyunk egyformák.

Gyakorlati tanács: Kezdd el a 2x2 =4 től, és lépésről lépésre menj végig, hogy hol az elakadás. Tehát melyik az a művelet, amelyiket nem érted, nem tudod, hogyan kell, és miért úgy. Ha megvan ez a pont, azt kérdezd meg a korrepetáló tanártól, vagy bárkitől. És onnan megint lépésenként a következő akadályig, és így tovább.

Másik tanács: Ha az elsőt nem tudod végrehajtani, akkor add fel. Valahogy majd csak átcsúszol, és elleszel nélküle.

2010. szept. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

En imadom a matekot, minden matekora szorakozas, a matekhazi meg olyan, mint masnak keresztrejtvenyt fejteni:) Viszont a torit nagyon utalom:S Unalmas, szaraz, folosleges..

De azt azert jobb ha tudod, h olyan egyetemet nehez talalni, ahol se semmi tori, se semmi matek...

2010. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én általánosban 2X, középsuliban 3X buktam matekból. Az érettségi is csak azért sikerült, mert a vizsgabiztosnak szimpi voltam (magyar-töri szakos volt, ebből a két tárgyból nagyon jól szerepeltem és ő puhította meg a matektanáromat, aki meg akart vágni).

Most egy cégnél vagyok irodavezető, az átlagnál kicsit jobb keresettel.

Van egy lakásom, egy kocsim és nicsenek filléres gondjaim.


26/L

2010. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*nincsenek


26/L

2010. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!