Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valakinek gyűjtögetős...

Van valakinek gyűjtögetős családtagja? Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Ma a szüleimnél takarítottunk, elsősorban a garázst és apám annyi minden szarságot összegyűjtött,hogy az nem igaz...A-ból B-be kellett pakolni mindent mert semmit sem lehet kidobni, mert az még jó, az értékes, azt csak meg kell javítani, azt meg meg fogja javítani stb...én csak fogtam a fejemet, hogy hogy lehet ezt csinálni, csak 55 éves és egy komplett szeméttelepet üzemeltet, és azt tudni kell róla,hogy soha az életben nem javít meg semmit, ha szabadideje van akkor csak tv-t néz meg kocsmázik.

Az Alföldön élünk és soha a büdös életben nem voltunk síelni, de vannak léceink is mert azt is összeguberálta mert az még jó, és kár lenne kidobni.

Amint lesz lomtalanítás én biztos kidobálok mindent mert ez nem állapot, anyám is ki van rajta akadva, és bár sokszor én is sajnálok kidobálni dolgokat, de azért ez túlzás.


2013. dec. 27. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha neked meger par ajtocsapkodast, hogy eltunteted a szemetet, szerintem vard meg mig elmegy otthonrol, es akkor pakolj ki mindent egy kontenerbe es azonnal vitesd is el.
2013. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

fogadok hogy rák a csillagjegye

Anyukám is ilyen majd jó lesz valamire és a férjem is és mindketten rák -ok.

Minden vackot megtartanak mert majd jó lesz valamire!

2013. dec. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van! Anyukam ruhakat, ujsagokat, ekszereket gyujt. Ugyan a lakasba mar nem ferunk el, de legalabb vannak. O tenyleg sulyos, mivel a szenvedelye mar erosen korlatozza az eletteret, es megse latja, szerinte ez igy normalis. Nem tudom mit lehet vele csinalni, probaltam en mar szepen, csunyan, nem hasznalt. Feladtam. Nagypapam is ilyen volt, o szerszamokat, technikai eszkozoket gyujtott. Halala utan kidobtuk a rengeteg szemetet. (2! kontener) Talaltunk 4 mosogepet, 5 biciklit, 2 kadat es meg sorolhatnam. Ha valaki tud erre megoldast, feltetlen szoljon! :)
2013. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A megoldást én is várnám! Mert a "kidobunk mindent, míg nincs otthon" nem megy, elviselhetetlen dührohamot eredményez. Szintén minden lomot gyűjt (és nem rák). Szórólapok, újságok, ruhák, elromlott háztartási készülékek ("majd megjavíttatom").. kész szeméttelep a lakás és lassan nem lehet bejutni. Míg otthon laktunk (testvéreimmel), nem volt ilyen rossz a helyzet. Tisztára mint abban az angol tévéműsorban (nem jut eszembe a címe).

Pszichológusra már gondoltunk, de nem látja be, hogy beteg és így nem megy.

2013. dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es, 3-as vagyok, es mintha magamat olvasnam! En is probaltam eloszor kedvesen, aztan eroszakosan kidobni ezt azt, de iszonyat balhe lett a vegen. Legutobb pl. kidobtam egy meghalt amcsi huszadrangu szinesznocske reklam kepet, es azt hittem megol! Komolyan! Pedig kb. 2 filmet latott az emlitett szinesznovel, es abszolut nem volt "kedvence", vagy ilyesmi. En is mondtam neki a pszichologust, azt is, hogy elmegyek vele, segitek stb., de hallani se akar rola, hiszen o nem beteg. Nem kivanom ezt senkinek, de kicsit orulok, hogy vannak meg sorstarsaim, es nem vagyok egyedul.
2013. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit. Én elköltöztem, a szüleim meg gyűjtögessenek nyugodtan. Bár nekik van raktárnak hely bőven.
2013. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is gyűjtögető vagyok, de én csak olyan dolgokat gyűjtök, illetve tartok meg, amikhez valami emlék kötődik vagy egykor fontosak voltak számomra. Szemeteket tényleg nem gyűjtök.
2013. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fényképezd le és dobd fel valamelyik hirdetési portálra a kacatokat
2013. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A tv-ben (úgy emlékszem Spektrum) van egy sorozat, címe Gyűjtögetők, azt nézesd meg a gyűjtögető családtaggal, egy életre elmegy a kedve a gyűjtögetéstől.
2013. dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es,

nem jön be (legalábbis nálunk nem jött be). Megnézte, majd konstatálta, hogy ő közel se ilyen, pedig de.

2013. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!