Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nyúlja le anyám a pénzemet?

Miért nyúlja le anyám a pénzemet?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és a mamámtól mindig pénzt kapok karácsonyra (nem lényeg).Idén kaptam a két mamámtól összesen 10.000 forintot.Örültem neki mert amúgy is néztem ki egy nagyon jó táskát a kínaiban és egy pulcsit ami összesen 7800 ft lett volna. Amikor elmentünk karácsonyi bevásárlásra akkor anyával mentem,és nem engedte nekem azt,hogy elhozzam a pénztárcám,mert majd Ő elrakja a pénzt.Mondom jó.

Megvettük a táskát és a pulcsit ugye 7800 Ft-ért én meg meg mertem kérdezni azt,hogy megkaphatnám-e a visszajárót.Ő meg nagy gőgösen azt mondta hogy nem.És fel hándigálta azt amikor vett nekünk még múltkor egy xbox játékot(apa pénzéből)és az neki ez mennyibe fájt.Mondom ok.

De aztán a dédimtől is kaptam 5000 forintot és azt is el akarta rakni.Mondtam neki,hogy ne rakja el legyen szíves,mert el fogom kezdeni azt hogy gyűjtök és csak akkor veszem ki a pénzt a perselyből amikor tényleg szükségem van rá.Azt mondta,hogy én milyen hülye vagyok meg stb..mit gondolok magamról,mert meg akarom tartani azt a pénzt.Leraktam az asztalra a pénztárcám---mert ugye abba volt bent az a pénz--és felhivott a barátnőm hogy gyorsan szaladjak át hozza(a szomszédban lakik). átmentem és mire visszajöttem a pénz sehol..anya elrakta..nagyon mérges vagyok mert mindig megtalálja azt a pénzt amit én kapok és ha még elkérné oda is adnám neki,de így nem,hogy lenyúlja.És mindig hoz fel valami indokot hogy elvehesse a pénzem..ez így megy már nagyon régóta kb 6-7 éve..


2013. dec. 28. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni. Ha mindig talál indokot arra, hogy elvegye, akkor ez nem fog változni. Lehet, hogy szüksége van a pénzre, csak mondjuk nem megoldás elvenni...bár tény, könnyebb, mint elkérni.
2013. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég nagy szemétség. Én legközelebb mikor pénzt akarnak adni hangosan mondanám hogy anya is hallja, hogy nem kérem, mert anya úgyis elveszi
2013. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 nekem is egyből ez ugrott be.

Vagy: tessék anyunak adni, mert úgyis elveszi.

2013. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Apukád mit szól ehhez?
2013. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A 2. nagyon jót írt.


Emellett pedig nézd meg, hova teszi a tárcáját, és éjszaka kelj fel, vedd ki belőle. Biztos megtalálod.

2013. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sírva hívnám fel a nagyszülőket, hogy mi történt. Hidd el az ember senkitől sem fogadja el jobban a lebaszast, mint a saját anyjatol-apjatól.
2013. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

amit én tennék:

Jó részletesen elmondanám nagyiknak, dédinek a dolgot, hadd legyen pletyka a rokonágban, és hadd égjen anyád arca. így legalább nem neked kell majd vitáznod vele, hanem felnőtteknek, akikkel szemben azért talán nem lenne ennyire nagy a pofája.

14 évesen már lehet bankszámlát nyitni. Ahogy lehet, nyiss bankszámlát, és ahogy lehet, ami pénzt kapsz, azt rakd fel a számládra. Utána már csak te férsz hozzá a kártyával, aminek anyukád úgysem tudja a pinkódját, ha nem látható helyre írod ki és nem lesekszik, ha együtt mentek vásárolni. Addig meg jól dugd el a pénzt - ne a pénztárcádba, mert az az első hely, ahol keresni fogja. Rakd be vmi hátsó sorban levő könyvbe, zoknik közé, mittudomén, olyan helyre, ahol nem keresné.

Ja, és szokj rá, hogy egyedül menj el vásárolni. Tudom, ha alapvetően együtt mentek, akkor lázadozni kell, de nem olyan nehéz - fogod magad, aztán elmész.

2013. dec. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hat kivancsi lennek anyukad verziojara is azert. nem derul ki milyen anyagi jorulmenyek kozott eltek, bar gondolom nem kenyerre kell a penz. a valaszoloknak igazuk van hogy felnottekkel kene beszelned. eloszor apukaddal, utana ha o se jar nala sikerrel akkor a nagyszuleiddel.
2013. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnak a nagyik-dédik parancsolni egy felnőtt, meglett nőnek. Se apuka, a saját lánya meg főleg nem. Anyukád most éli a virágkorát, az lesz, amit ő mond még egy pár évig. Aztán megöregszik, és akkor már hiába lesz neked is szavad, azt fogod kívánni, hogy bár lenne még egy kicsit fiatalabb, hogy több időt tölthessetek együtt.
2013. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!