Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyam el akarja szedni a...

Anyam el akarja szedni a penzemet, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Egy alapitvany kuld nekem neha 17 ezer forintot. Tegnap kaptam meg, anyam ma elkezdte hogy az nem az en penzem, az utolso forintig keri. Meg nincsen munkam, ez ilyen arvaellatas, ebbol vettem volna karacsonyi ajandekokat... Mit tegyek? Aprosagokat szerettem volna venni, jelkepes ajandekokat, es utaznom is kell meg a honapban. Anyam egy tartozasat akarja fizetni a penzembol. Mit tegyek? Kerlek segitsetek!



18lany


2011. nov. 17. 10:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

Együtt éltek, ugye? Az ételed, a világításod, a meleg lakásod, a tiszta ruhád és sorolhatnám, mind az édesanyád révén van meg.Ha dolgoznál, akkor a fizetésed bizonyos részét is illene bele adni a családi költségekbe. Persze, szeretne az ember karácsonykor ajándékozni. De sok családban már nem telik rá.

Mi lenne, ha az utazásodra megtartanál pénzt és a többit odaadnád az édesanyádnak?

2011. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

Csak egy kérdés.

Anyud kér pénzt tőled,mert otthon élsz,etet,itat,mos rád??

Anyagi helyzet milyen nálatok? Nem lehet hogy szüksége van a pénzre,hogy tudjon enni,inni adni,és tudjon számlákat fizetni??

2011. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Elég etikátlannak tűnik ez a megoldás édesanyád részéről. Viszont ha a megélhetésetek veszélye forog fent az megint más lenne. Nálunk a fiamnak össze gyűjtött pénzét én kezelem, de soha nem tennék olyat hogy valami másra használjam fel. Főleg az tudta nélkül.
2011. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 eszta41 ***** válasza:
61%

Anyukádnak kötelessége téged eltartani, akár a saját maga rovására is, addig amíg tanulsz. (ha árvaellátást kapsz, akkor valószínű még tanulsz) Nem vagy köteles neki adni a pénzed.

A Te helyzeted nem ismerem, de a környezetemben bizony vannak olyan anyák, akik a családi pótlékot, gyerektartást stb. simán másra költik (kocsma, játékgép) akkor is, amikor a gyereknek nincs kifizetve az iskolai kaja.

A karácsonyi ajándékok esetében: nem biztos, hogy venni kell, esetleg készíthetsz saját kezűleg is valami kis apróságot.

2011. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

nem a gyerek akart megszületni, hanem az anyja akarta.

De aki úgy gondolja hogy kötelessége leadni az anyjának a pénzt azok valószínű, hogy a saját gyerekeikkel is ezt csinálják.

Tipikusan az a típus, hogy azért szülök gyereket, hogy az majd eltartson.


Az árvaellátást a gyerek kapja és nem a szülő,

a szülő kapja a családi pótlékot a gyerek után, hát azt oda teszi ahova akarja, mert az ő kapja és nem a gyerek


meg egy 18 éves diák lány hol kap munkát, azok se kapnak akiknek szakmájuk van


gondolkozzatok már mielőtt irkálnátok

2011. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

"nem a gyerek akart megszületni, hanem az anyja akarta. "


Ez így van!

Utálom azt, amikor a szülők elvárják, hogy most már a gyerek adja haza minden pénzét.

Akkor hogy önállósodjon, könyörgöm?

Hát, sehogy!

Adja haza az összes pénzt, és mivel így nem tud összegyűjteni semmit, örökre otthon is marad, és a szüleire fog keresni.


Anyám ugyanezt csinálta velem.

Minden pénzemet elszedte, sőt "szülőtartást" akart kérni!

És nem egy rokkant néniről, hanem egy életerős, munkaképes 54 éves nőről beszélünk, aki dolgozik, és pénzt keres.


Elköltöztem, mert már nem bírtam.

Azóta is pénzt kér állandóan, pedig meg simán meg tud élni.

De meg is mondta nekem, hogy "eddig a szülő tartotta el a gyereket, most már tartsa el a gyerek a szülőt!"

Sőt, nem csak ő mondta ezt, hanem nagynéném is többször jelezte, hogy "Remélem adsz anyádnak pénzt! Mert eddig ő tartott el, most te jössz."

Sőt, azt is mondta, hogy menjek máshová dolgozni, mert akkor több pénzem lenne, amit anyámnak adhatnék.


Jelzem, hogy külön lakom, és alig-alig megyek haza. Épp emiatt.


Szoktam venni ajándékokat anyának, és mindig viszek valamit, ha megyek, de ezt nem tudom, és nem is akarom vállalni, hogy havonta adjak egy fix összeget, mondván: ki kell fizetnem azt, hogy felnevelt.

2011. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mar targytalan. Elvette. Elment meloba, en meg el kell utazzak feloran belul. Tavasszal 60 ezer ft -ot vett el. Eroszakkal. Nem tudom hol alszom ma de itthon tuti nem. Majd kiallok az utcaaarokra. Vsaladi potleknak evek ota morzsajat nem lattam. Az en penzembol akar megadni egy tartozast. Ugy nez ki iden senkinek nem tudok ajandekot venni. Pedig neki neztem a legszebb aprosagot. Na mindegy. Belefaradtam az orditasaba hogy az nem az en penzem, hasonlok.
2011. nov. 17. 12:44
 8/18 A kérdező kommentje:
Elnezest a hibakert leszedaltam magam mert sirogorcsom volt.
2011. nov. 17. 12:45
 9/18 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ha ma meg beszelek vele megmondom hogy adja vissza a 77 ezer forintomat amit elszedett. Meg a kurv@ karacsonyi ajandekokat se tudom megvenni.
2011. nov. 17. 12:47
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
Az élet néha kegyetlen.
2011. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!