Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem a hitelt szeretne...

A feleségem a hitelt szeretne felvenni, de én ellenzem. Túl feszült már a hangulat közöttünk. Ti hogy döntenétek? ("Páratlan" lehetőség)

Figyelt kérdés

Van Budapesten a 18.kerületben egy 60 m^2 családi ház,fatüzeléssel-villany-gáz-csatorna minden van benne,nagyon putri az egész,de gyönyörűen felújítható lenne,meg a telek olyan 400m^2-es.

Mi most albérlőként lakunk itt,nem fektetünk bele semmit,mert sajnos csak 1 szobát bérlünk és a laktóársak miatt még 1 villát nem hoznék ide a közösbe.Viszont évek óta nyaggatjuk a tulajt (viccelve) hogy adja el nekünk,ő mindig 13 millát mondott mi meg 5-öt.

Most elköltözik a tulaj családostúl külföldre és meg akar válni a háztól azt mondta oké az 5,csak KP-ban kell neki és gyorsan.

Nekünk 300 ezrünk van össz vissz megtakarítva,nem véletlenül csak 1 szobát bírunk bérelni.

Tudom,hogy nagyon jó az ajánlat,de nem merek a bankkal újat húzni.

NINCS rokon,barát,ismerős,lehetőség a kölcsönre sajnos.

Ti felvennétek hitelt?


2013. dec. 28. 20:53
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem itt nincs min gondolkodni, mert 300 ezer forint önerővel a bank nem ad 5 millió kölcsönt. A 300 ezer meg nagyjából az ügyvédi díjat és a vagyonátruházási illetéket takarja. Azt mondtad a ház egy putri, tehát nem túlzás, hogy 4-5 milliót még rákölthetnétek. (tapasztalat, mi is felújítunk)

Szerintem fogd a feleséged, és menjetek el egy bankba hitelbírálatra, utána nem fog nyaggatni.

2013. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
92%
ah engem miért nem találnak meg ilyen lehetöségek...grrrrr.
2013. dec. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyezz bele, menjetek be a bankba, ott korberohogik, hazamentek es nem te leszel minden jo elrontoja.
2013. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
9%

"sajnos csak 1 szobát bérlünk és a laktóársak miatt még 1 villát nem hoznék ide a közösbe"


Nem értem ezt a mondatodat. Milyen lakótárs lenne még?

2013. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kulcsmondat:

"Nekünk 300 ezrünk van össz vissz megtakarítva,nem véletlenül csak 1 szobát bírunk bérelni. "


Ha eddig sem tudtatok félre tenni, akkor miből fizetnétek vissza

- a kölcsönt,

- a kamatait,

- a felújítást,

- + a havi rezsiről már nem is beszélve!!!

2013. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
39%

1... NEM! Soha nem vennék fel még 1x hitelt. Egyszer vettünk fel,ezelőtt 26 évvel,az "ifjú házasok kölcsönét",40ezer ft.-ot.

2...Menjetek ki Ti is külföldre,jobban jártok!

2013. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
Ha a későbbiekben lakást tudtok venni hitel nélkül, akkor nem venném meg. Viszont ha erre nem túl sok az esély, akkor lehet belemennék. Attól is függ, hogy a lakótársakkal mi lenne? Elmennek? A felújítást is végig kell gondolni, mert arra is kell pénz.
2013. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
89%

Nulla háttérrel biztos hogy nem vennék fel hitelt. 300 ezer megtakarítással meg pláne nem, de valószínűleg nem is kaptok. De gondoljátok át: 5 millió forint 15 évre kb. havi 35-40 ezer havonta forint alapon.. Plusz a rezsi, plusz a megélhetés.. és nem tudom tudtok-e 15 évre tervezni előre..


Mi 13 évvel ezelőtt 4 milliót vettünk fel, forint alapon (hálistennek) 30 a havi részletünk és még 2 év hátravan, úgy érzem sose telik le a 15 év.. közben amire felvettük, azt már fel kéne újítani... Közben gyerekünk született, és egyszer voltam munkanélküli is pár hónapig, az összes megtakarításunk majdnem ráment... Szóval hitelt úgy, hogy nincs egy biztos háttér (szülők, nagyszülők, másik ház, stb...) SOHA!

2013. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
91%

Én is azt csinálnám amit 3as mond.:)

Egyébként mi most újítottunk fel egy szintén nagyon putri családi házat, igaz 90m2 és most tartunk 7millánál(+ a ház ára) és még legalább 3 rá fog menni mire kész lesz. Persze az elején mi is tervezgettük, hogy 5 vagy max.6 millióból teljesen kijövünk, aztán így alakult. Mondjuk legalább nekünk nem kellett hitelt felvennünk, de tartalékunk nem igazán marad utána. Ezt csak azért mondom, hogy tudd, egy teljes felújítás kb. mennyibe kerül.Arról nem is beszélve, hogy egy felújításnál MINDIG derülnek ki hibák, amiket kijavítani nem kevés pénz!

2013. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

Két szobás a ház.Mi az egyik szobát béreljük csak.20ezerért (ebben minden benne van).-Tök olcsó.

Viszont attól függetlenül,hogy nincs nagy megtakarításunk,most már jól keresünk stabilan ketten együtt 280-320 ezret - bejelentve - havonta.Ez a ház nagyon közel van mindkettőnk munkahelyéhez,ezért is szeretjük meg rosszabb időben is jó volt az olcsó lakbér.

Fenntartunk a kertben egy nagy kutyát és egy kocsit is.

Havi stabil 50-60 elmehetne hitelre de akkor is 8-9 évig kéne fizetni,ami alatt túl sok minden történhetne.De MOST a hitelen kívül maradna pénz ételre és felújításra is (szerintem) viszont a hitel az hitel.Ha munkanélküliek leszünk akkor is fizetni kell.


Nekem az a bajom,hogy nagyon jó az ajánlat,de túl sok időre kéne belemenni.

2013. dec. 28. 21:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!