Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy szégyenként...

Normális, hogy szégyenként élem meg, hogy a saját fiam tart el?

Figyelt kérdés

Rokkantnyugdíjas vagyok, amit azt jelenti, hogy 30.000 Ft-ból kell élnem havonta. Ezt korábban ki tudtam egészíteni egy kis pénzzel, mert itthon gazdálkodtam, de mostanra már nem bírom.

A fiamnak tavaly volt az esküvője, amibe nem tudtam beszállni, nagy ajándékot sem tudtam venni, az egész esküvőt nekik kellett finanszírozni, mert sajnos a menyem családja sem él nagy lábon, bár ott még mindkét szülő él.


A fiamtól 50.000 Ft-ot kapok havonta, így ezzel már ki tudok jönni, de nagyon lelkiismeret furdalásom van, mert ennek nem így kellene lennie.

A gyerekek szerencsére jól élnek, mert jó munkájuk van, saját autójuk, lakásuk van, de gondolom majd házat szeretnének, meg majd gyerekeket. És mégis rám kell költeniük.

Senkinek sem merem elmondani, hogy így élek, mert szégyellem nagyon, hogy a 28 éves fiamtól és a 25 éves menyemtől veszem el a pénzt, a saját tehetetlenségemmel.



2013. dec. 29. 11:06
1 2
 1/13 II.Dartheon ***** válasza:
100%

alapesetben igen szerintem, de csak akkor, ha amúgy az anyuka is munkaképes lenne, és nem olyan, aki csak a "gyereknek él". M

ivel ez a helyzet nálad így nem... sajnálom,..

De szerintem büszke lehetsz magadra, hiteles példát mutattál a gyerekeidnek ha van egy jó munkahelyük, tisztelik őket, és ők is jó kapcsolatban élnek - így máris nem kell szégyenkezned, és bátran elfogadthatod a dolgot... mivel nem a te hibádból lettél az gondoom, és nem szándékosan lettél ilyen, nincs miért szégyenkezned.


Szóval kitartás, és örülj neki, hogy a fiadnak rendes élete lett :)

2013. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, te felnevelted a fiadat, etetted, iskoláztattad és nagyon szeretted és szereted most is. Ő most ezzel hálálja meg, biztos öröm számára hogy gondoskodhat rólad, szeretettel teszi.

Nem szégyen ez, nem te tehetsz róla. Majd vigyázol az unokákra cserébe :)

Amúgy mi is gondoskodunk a nagypapámról, csak egy szavába kerül és megkap mindent :) És ez nem ciki neki, hiszen szeretetből csináljuk. Egy család vagyunk, gondoskodunk a másikról.

2013. dec. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 II.Dartheon ***** válasza:
100%
egyetértek kettessel.. hűha, most visszaolvasva elég kusza lett a válaszom.. de remélem érthető kb..
2013. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

Nem szégyen ez, nem tehetsz róla.

Miért vagy rokkantnyugdíjas? Egyáltalán nem tudsz dolgozni?


Ha zavar a helyzet, akkor kezdj el megoldást keresni. A gazdálkodás kiesett, de ezen kívül is sok más lehetőség van. Például - mivel itt írtad ki a kérdést - az internetet tudod használni. Foglalkozhatnál weboldalkészítéssel. Nem túl bonyolult, fizikailag abszolút nem megterhelő, hamar megtanulható, és elég jól fizet.

De sok más egyéb megoldás is van, érdemes utánanézni. Már csak a biztonság kedvéért is, mert ugyan a fiad nyilván támogat téged, amíg tud, de ha bármi történik vele, az neked is probléma. Erre pedig jobb felkészülni.

2013. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem szégyen, de azért sajnálom a menyed.

Havi 50,000 nagyon nagy kiesés a családi kasszából.

Másrészt azt is nehezményezheti a menyed, hogy az ő szülei nincsenek támogatva, pedig -mint írtad- ők sem élnek nagy lábon.

Rengeteg meny(jelölt) panaszkodik itt, hogy túl sokba kerül az anyós. Valahol igazuk van.


Az is igaz, hogy te felnevelted, iskoláztattad, stb a fiadat, de azt se felejtsük el, hogy nem a fiad kérte, hogy megszülessen, hanem te akartad. Ezért nem fair később erre hivatkozva visszavárni a segítséget.

2013. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne így éld meg. Annyit változtass, hogy azt mondod azt nem a fiadtól kapod, hanem a fiadtól és a menyedtől, mert ők már egy pár. De ha jó a viszonyotok akkor ez nem fog problémát jelenteni később sem nekik. Ha van saját lakásuk akkor nem biztos, hogy szeretnének házat is. Én sem szeretnék... Ha sok a munka csak kolonc a kert. Mondom ezt úgy, hogy anyósom hamarosan hozzánk fog költözni mert már idős és nem bírja ellátni magát sem, de sosem zavarna mivel egy rendes ember és nagyon szeretjük. Én mint meny sosem sajnálnám ha anyósomnak kellene pénzt adni, hiszen ő a családom. Mint ahogy a férjem is a fiam is, anyám, apám...
2013. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
nem tudom, hogy szégyen e vagy sem. az én anyukám is rokkantnyugdijas (már jopár éve) 64 éves. de neki 64 éves korára van megtakaritása a bankban, nem kell nélkülöznie, van saját lakása, autoja (fökönyvelö volt, 50 évesen elvégzett egy (gyogy)pedikürös-manikürös tanfolyamot, igy van néhány ember, akiknek ápolja a lábát, kezét, ez egy kis pluszt jelent neki, amiböl pl. fürdökbe jár)
2013. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Éves szinten 600,000 ft megy el rád.

10 év alatt 6,000,000.

Ezzel a pénzzel meg tudnák alapozni a gyerekük jövőjét. De így nem lehet...

2013. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem szégyen, ne aggódj. Inkább az a szégyen, hogy van olyan itt aki azt mondja, hogy oldd meg magad és hagyná éhen halni a saját anyját.
2013. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Kedves utolsó, ilyet senki nem írt. Csupán annyit, hogy azért próbáljon meg ő maga is tenni a boldogulása érdekében. Egy rokkantnyugdíjas is dolgozhat, ha 28 éves fia van, akkor még egyáltalán nem idős. Csak meg kell találni azt a típusú munkát, amit el tud végezni.
2013. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!