Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy ennyi veszeke...

Lehetséges, hogy ennyi veszekedés és szakítás után rendbe jöjjön minden?

Figyelt kérdés
Szóval, elég problémásnak indult a kapcsolatunk. Mielőtt velem találkozott, 2 évig nem volt senkije. Csak a munkatársaival járt el sörözgetni (minden nap, de csak hétvégén rúgott be!). Nekem is meg volt a saját életem, találkoztam a barátaimmal, hajnalig tévéztem, eljártam barátokkal esténként valahova (nem kocsmázni, elmentünk chipset és kólát vettünk, és sétáltunk, beszélgettünk). Ahogy találkoztunk, egymásba szerettünk,bár még alig ismertük egymást. Eleinte ő sem akarta feladni a "régi életét", és én sem. Ha elmentünk a saját baráti körünkkel, féltékenykedtünk, veszekedtünk. Elég sokára sikerült kompromisszumot kötni. Az elmúlt fél évben több, mint 15x szakítottunk. Tudom, én is hibás vagyok, néha elviselhetetlen, ő meg hirtelen felkapja a vizet. Próbáltuk egymást elengedni, nem sikerült. Leültünk beszélni, mit hogyan csináljunk, hogy jó legyen. Néhány napja minden oké. Szerinte minden rendbe jött, szerintem 5 nap nem elég ahhoz, hogy ezt kijelentsük. Félek, hogy ez csak átmeneti állapot, és újra előjön mindkettőnknek a "veszekedős" énje. 20L
2009. nov. 28. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég sanszos, hogy vissza fog jönni. Egy TARTÓS kapcsolat 2 fél kompromisszumán múlik. Ha Te belemész dolgokba, ő meg nem, egy idő után levegőért fogsz kiabálni, mert neked is vannak vágyaid, álmaid. Ha ő köt kompromisszumot, de te nem, akkor meg jönnek a jelenetek, hogy "én ezt is megtettem érted... neked semmi se jó...miért csinálod ezt?!" Vagy ezeknek a szituknak a keveréke. ez nem igazi kapcsolat, ezt te is tudod.15 ször szakítani már nem egészséges. Fiatal vagy, nem kell egyvalaki mellett dilemmázni a párkapcsolat értelméről...
2009. nov. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezekkel mind tisztában vagyok. Azt szeretnénk, ha minden jó lenne, nem veszekednénk annyit. A szüleivel jól kijövök, az én szüleim is imádják őt.
2009. nov. 28. 09:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És? 20 évesen mellette akarsz megöregedni, távolabbi terveid vannak vele?( család) Ezeket a kérdéseket azért írom, mert az nem lényeg, hogy imádod a szüleit vagy fordítva. Az unokahúgát is imádhatod, ő meg az unokaöcsédet , de nem ezen múlik!! Próbáljátok meg még egyszer, de ha nem működik, jobb elengedni egymást...
2009. nov. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen. Szeretnék vele majd összeköltözni, évek múlva eljegyzés és házasság. Közös élet. És ő is ezt szeretné.
2009. nov. 28. 09:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor van értelme ennek a kapcsolatnak, ha a veszekedések okát felszámoljátok. Ha ez nem valósul meg, minden ott folytatódik, ahol abbamaradt.
2009. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet előre tudni, mi miatt fogunk összeveszni.
2009. nov. 28. 09:56
 7/8 anonim ***** válasza:
de azt lehet tudni,hogy eddig miken veszekedtetek és azt mindet szépen meg kell oldani, megbeszélni a kompromisszumot-pl. heti kétszer te is elmész a barátaiddal és ő is, vagy ilyesmi. És persze meg kell h legyen a bizalom,az nagyon fontos. Mindkettőtöknek tennie kell ezért a kapcsolatért,ha tényleg akarjátok hogy működjön.
2009. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz, ezeken már túl vagyunk. De bármikor jöhetnek újabb problémák.
2009. nov. 28. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!