Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ellaposodni kezdő kapcsola...

Egy ellaposodni kezdő kapcsolaton szerintetek ront, vagy javít, ha a pár gyermeket vállal?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Én még nem vállaltam gyereket, de nekem alap, hogy nem ilyen helyzetben tenném!!
2014. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
nem is ront és nem is javít.... ez egy tévhit hogy egy gyerek bármit megváltoztatna... ilyen kapcsolatban nem szabad gyereket szülni... olyan párt kell találni ahol nincs ilyen kérdés...
2014. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Volt rá példa hogy összehozta a feleket a gyerek de ez elenyésző.. Normális, érett gondolkodású ember nem szül romlandó kapcsolatba gyereket...
2014. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

"ez egy tévhit hogy egy gyerek bármit megváltoztatna"

Na, ez a tévhit. A nőből anya, a férfiból apa IS lesz. Azért ez elég nagy változás.

Egy gyerek MINDIG megterheli a kapcsolatot. Ahol jó a kapcsolat, az nyilván könnyen veszi az akadályokat.

Viszont ha probléma van a kapcsolatban, akkor egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek fog "csodát tenni".

2014. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Mit jelent ez a "kezd ellaposodni"? Alapjában kiegyensúlyozott a kapcsolatotok, csak már kicsit rutinból nyomjátok? Vagy már beléptetek az elhidegülési szakaszba? Ha az első, akkor el tudom képzelni, hogy (kellő alapozás, átbeszélés után)jól is elsülhet a dolog, ha viszont a második, inkább ne erőltessétek, mert csak a gyerekkel toltok ki.
2014. jan. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ, hogy mit jelent az ellaposodás, és miben nyilvánul meg.

Ha minden rendben, csak sok a szürke hétköznap, akkor javíthat és jót tehet.

De ha valami konkrét probléma van, esetleg az érzelmekkel, érzésekkel is gond van már, akkor nem lesz jobb a gyerektől, sőt.

2014. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
hm...stabil, boldog párkapcsolatban voltam/vagyok, és mégis rettegtem a gyermekvállalástól, pontosan emiatt, mi könnyen vettük a dolgot, ha lehet ilyet mondani, még sokkal jobb a kapcsolatunk, mit a kicsi előtt, de Biztos! hogy nem vállalnék egy instabil kapcsolatba gyereket. A gyereknek harmóniába kell születni, nem az ő dolga, hogy bármit is a puszta létezésével megjavítson. A boldogtalan kapcsolatokba szült gyerekek nem boldogságot, hanem kényszerhelyzetet teremtenek.
2014. jan. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Egy csecsemő alapvetően stresszforrás. Nem érzelmileg, hanem az általa okozott kimerültség miatt. Kevés alvás, beszűkült élettér - ez pszichésen mind megterheli a szülőket és EZ vezet több konfliktushoz.

Ha stabil a kapcsolat, akkor ez átmeneti vitaidőszakot jelent, ha inog, akkor meg kegyelemdöfés.

2014. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Ront...

Igaz felrázza a kapcsolatot, de nem úgy ahogy azt gondolná az embe.

Egy kisbaba akkora változást hoz az ember életébe, hogy egy rendben lévő kapcsolatot is megráz.. Így vagy úgy. Bele kell rázódni, hgy rendbenlegyen minden...

Gyereket pedig bizonytalan, vagy laposodó kapcsolatban nem terveznék, amíg nem hozzuk helyre, vagy válik biztossá...

2014. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Természetesen csak ront rajta.
2014. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!