Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Miért akarja még anyám bonyolítani az életunket?

Figyelt kérdés
A szuleim elváltak, én az anyámmal élek. Apámmal már nem tartom a kapcsolatot, nem szoktam vele találkozni. Anyám kitalálta, hogy a bútorokat, ami ott maradt a házban el akarja hozni. Az apám alkoholista elmebeteg, szó szerint. Volt, hogy megverte anyámat, és nem túlzás a kifejezés, hogy mindenre képes, egyszeruen kiszámíthatatlan, az orvos azt mondta, hogy be kellene neki fekudni a kórházba és gyógyszereket szedni.. O a szuleivel, vagyis az én nagyszuleimmel él. Anyám mindig is szerette provokálni apámat amig egyutt laktak is, mindig beszólogatott neki és minden egyes este cirkusz volt, volt hogy éjszaka nem is aludtunk. Most sem kellenek anyámnak a bútorok, a mi lakásunkba úgysem férne be, nem tudom miért akarja pont most kezdeni, mikor már orulunk, hogy megszabadultunk tole. Kész pokol volt az életem akkor, még ma is félelmeim vannak, meg képzelgek, meg rémálmok gyotornek.. Hogy beszéljem le anyámat arról, hogy megint hurcolkodjon, miért nem jó neki így ahogy van?
2009. nov. 29. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegényke..:S hány éves vagy? Szörnyű lehet, Sztem ülj le anyuddal beszélni és mondd meg neki h ha szeret és nem akar teljesen kikészíteni téged / titeket( ha van tesód) akk fejezze be! Mondd meg neki h mit érzel! csak felfogja! Remélem tudtam segíteni,Sok sikert! 16L
2009. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Mondd meg anyukadnak, hogy nem is kellenek nektek a butorok. Inkabb azon torje a fejet, hogyan tudna gyerektartast kerni apadtol. Mert attol, hogy alkoholista, meg fizetnie KELL!!! Amit az alkoholra kolt, azt utalja at anyukad szamlajara, arra neked van szukseged.

Lehet, hogy anyukad elakarja adni a butorokat? Mondd meg neki azt is, hogy te oda nem mesz, te cipekedni nem segitesz, ha akarja csinalja meg egyedul a cuccolast, rad ne szamitson. Es tenyleg ne segitsel neki. Anyukadnak mondd meg, hogy probaljon megnyugodni, orulni, hogy vegre megszabadultatok apadtol. Igazabol anyukad szerintem nem tud gond nelkul elni, muszaj neki valami bonyodalmat csinalni.

Beszelj vele, mert tudod csak szobol ert az ember.

2009. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem akarja eladni a bútorokat, ezt tudom. Nincsenek is annyira jó állapotba, hogy valaki megvenné.. A gyerektartást úgy sem fogja fizetni, inkább a halált választaná mint azt, hogy fizesse.. amúgy sem kellene az o pénze, nem vagyunk rászorulva, ezen nem fogunk cirkuszolni.. Anyámnak már sokszor elmagyaráztam ezt a dolgot, de o valamiért nem akarja megérteni.. inkább szenvedjek én, pedig élhetnénk boldogan is.. A gyerekkoromat úgy éltem le, hogy az o veszekedésuket hallgattam, na nekem ebbol már nem kell.. Rosszul vagyok ha rá is gondolok erre az egészre.. Nem tudom rávenni anyámat, hogy zárja már le.. 12 éves voltam mikor elkoltoztunk és már akkor is én irányítottam anyámat, mert nem tudott donteni, én vettem rá, hogy már kezdjunk saját életet.. Sajnos hamar fel kellett nonom, a családban én voltam az egyetlen, akinek volt egy kis esze, mert a szuleim mindig azon voltak, hogy hogy tudján tonkretenni, bemocsokolni egymást.. Számtalanszor békítettem ki oket mikor egymásnak akartak esni.. Nekem már ebbol elegem van, én már lezártam! Amúgy 14 éves vagyok.
2009. nov. 29. 19:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak, szörnyű gyerekkorod lehetett:S Drukkolok neked! 1. válaszoló voltam
2009. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én is egy ilyen "labilis" családban nőttem fel 2 testvéremmel, mint a legidősebb báty. Szüleim ugyan elváltak, de egy fedél alatt maradtak. Apám ugyanúgy alkoholista lett, anyám meg adta is alá a mocskolódásaival a lovat (egymás hülyeségeit gerjesztették). Ez az instabil környezet, a folytonos bizonytalanság, a tartás a következő veszekedésektől meg is tette a hatását - szépen lettem egy meghúzódó, önbizalomhiányos X a világban. Ugyan a rossz példa is példa, lehet belőle tanulni, de azt gondolom, egy gyereknek ez nem egészséges. Talán pár éve érzem azt, hogy magamat és az életet el tudom fogadni, túltettem ezeken a dolgokon.

Úgy látom, anyud kicsit harcias, nem kerüli a konfliktust. Javaslom, hogy légy tisztelettel és szeretettel felé, nem hiszem, hogy neki jó érzés ez a vissza-visszatérő viszály a múlttal, az apáddal (neki a volt férjével). Segítsd neki ezt belátni, s ő is kerülni fogja ezeket az életekben szükségtelen, felesleges konfliktusokat.

Kívánok neked klassz fiataléveket!

32/F

2009. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
mutasd meg anyukádnak ezt a kérdést, hátha végiggondolja még egyszer, milyen hülyeséget akar csinálni
2009. nov. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én mindig próbálom lebeszélni, és mindig ráveszem, hogy halassza el, de valamikor véglegesen le kell róla mondania... Az is itt a baj, hogy az anyja (az én nagyim) még adja is alája a lovat, mikor elmegyunk hozzá csak azt tudja neki mondani, és csak errol tud beszélni..
2009. nov. 29. 21:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Csodállak, hogy fiatal korod ellenére milyen tisztán és érintettséged ellenére milyen objektíven látod a helyzetet!

Próbálj hatni rá, ahogy eddig. Itt a Karácsony. Hát tiszta szívvel csak úgy mehet az ünnepbe, ha nagyvonalú és nem ilyen kicsinyes. Láttasd be vele, hogy csak a baj lenne azokkal a bútorokkal, téged a rosszra emlékeztet, apád meg akármilyen is, akkor is az apád és nem hagyod, hogy kihúzza alóla az utolsó cuccokat is!

Egy anya

2009. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Apámmal már semmilyen kapcsolatom nincs, és anyám nagyon jól tudja, hogy nem szeretem ot, mert amennyi rosszat tett velunk, már nem tudnék neki megbocsátani... Nem tudom hova akarná vinni a bútorokat, de hozzánk már egy darab sem férne.. Inkább csak anyámat féltem, mert tudom, hogy mennyire szereti provokálni apámat, nem akarom hogy valami baja legyen.. Az lenne a legjobb, ha hagyná az egészet a fenébe, csak sajnos mindent halálosan komolyan vesz és nem tudom rávenni egy kis lazaságra sem..
2009. dec. 4. 18:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor marad az, hogy téged rosszra emlékeztetnek azok a cuccok és ne bolygassa, örüljön, hogy szabadok vagytok!
2009. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!