Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülőnek, keresztelőre...

Keresztszülőnek, keresztelőre mit érdemes vinni ajándékot egy 5 hónapos kicsi lánynak? Most télen érdemes -e venni fehér ruhát keresztelőre?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
A lanyunk aranylancot kapott kereszttel a keresztapjatol.(ocsem) nagyon orultem neki, mert ez olyan ajandek, amit majd idosebb koraban adook oda neki es szep emlek.
2014. jan. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Mi anno a 2eves sz.napjaval tartottuk egybe nyaron a keresztelot. Addig nem volt se idonk, se energiank a megszervezesere. Katona csaladrol van szo, katona keresztszulokkel. Szoval, hol az egyik volt itthon, hol a masik. Mindig vki kikuldetesen volt.


Kulon ajandek keresztelo cimen nem volt, de sok sz.napi ajandekot kapott.


Nalunk a pap (romai kat.) nem kert feher ruhat, rank bizta a valasztast.

Egyedul a katonai palya miatt erdeklodott sokat, de megnyugtattuk, hogy nem az ordoggel cimboralunk.

Eleg modern gondolkodasu papot fogtunk ki es nagyon kedves, turelmes volt.

2014. jan. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia, nekünk a kislányunknak gyönyörű szép fülbevalót vettek a keresztszülők, mi 1 éves korában rakattuk bele a fülébe. Télen nagyon hideg van a templomban, szóval egy sima keresztelőruha nagyon kevés szerintem, jobban megéri már akkor inkább valami hófehér takaró, vagy anorák. Mi is megvettük közel 10 ezer forintért a keresztelőruhát, januárban volt a keresztelő, nem is látszik belőle semmi, mert ezek annyira vékonyak, nagyon alá és fölé kell öltöztetni a kicsiket.

Én nyakláncot meg egyéb aranyékszert biztos, hogy nem vennék és nem is örültem volna, ha ilyet kapunk. A fülbevaló tökéletes volt, mert szerettünk volna a lányunknak amúgy is. Ilyenkor inkább maradandót szoktak venni, szóval nem játékot vagy ilyesmiket.

2014. jan. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Fiamat egy hete kereszteltük. A keresztanya hozott keresztelőruhát (igaz ahonnan jöttek ott könnyebb ezeket beszerezni) én már nehezebben találtam volna megfelelőt. A ruha hófehér, téli kialakítású és jól alá lehet öltöztetni. A keresztapjától egy aranykereszt medált kapott.

Kérdés, hogy mennyit akarsz/tudsz rászánni? (lehet még játékot, ruhát, pénzt)

Szerintem beszéld meg az édesanyával a keresztelőruha kérdést. Ő veszi? vagy te viszed. Esetleg mire van szüksége, de egy emléket szerintem mindenképpen vigyél. Később tudja, hogy az tőled van.

2014. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

mi is keresztszülők leszünk, ezek szerint illik nekünk megvenni a ruhát?


tőlünk most kapnak egy kiságyat (júniusban lesz baba), keresztelőre meg, ha fiú, aranyláncot, ha lány arany, kis köves fülbevalót.

2014. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A ruhát meg kell beszélni ki veszi, abszolút nem követelmény, hogy a keresztszülő szerezze be, csak egy régi szokás.

Én nem mondanám, hogy egy arany lánc kereszttel rossz választás. Én is azt kaptam anno, mostmár 24 éves vagyok, szintén keresztszülő és nagyon is tudom értékelni. Egy maradandó emlék, mondhatni családi ereklye. :)

Ha még nincs neki, akkor egy arany, csinos fülbevaló is jó ajándék lehet, esetleg egy karkötő.

Szerintem is jobb ilyenkor maradandót adni keresztszülőként, amire hosszú évek múlva is ha ránéz a gyerek tudja kitől van és miért.

2014. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sztem ma már nincs kifejezetten megadva, kinek mit kell venni keresztelőre, hacsak nem nagyon hagyománypárti a család. Van olyan ismerősöm, aki keresztszülőként mesekönyvet vitt, a szülők meg nagyon örültek neki, mert ennek legalább hasznát veszik. Az eszmei értéke a gyerek számára meg, ha tényleg jó a kapcsolat a keresztszülőkkel, ugyanakkora, mintha egy aranyláncot kapna... elég annyi, hogy van vmi, amit a keresztelőjére kapott. De persze az aranylánc is ugyanolyan jó ajándék, vagy egy pár minőségi fülbevaló.


Mi ugyan nem keresztszülők voltunk, de unokatesómék gyerekének ezüstkanalat vettünk a népszokás miatt :).

2014. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk szokás, hogy a keresztszülők a kislányoknak fülbevalót vesznek.
2014. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem pár hónaposan kereszteltek, és arany fülbevalót kaptam a keresztszüleimtől.
2014. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Keresztelőre mindig fehér ruhát illik venni. Ha télen keresztelik akkor is.
2014. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!