Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Egyáltalán melyikünknek 'van igaza"?

Figyelt kérdés

A kislányom most egy éves. Nagyon eleven, tényleg mindent mindenhonnan le-szétszed, felborít, kiborít, stb. Már jár.

Jár nekem a GYED. A férjem mégis már a baba 3 hetes korától fogva elvárja, hogy dolgozzam az ő vállalkozásában. Szülés előtt volt munkahelyem, s a mellett dolgoztam még az ő vállalkozásában is, napi 1-2 órát. Férjemnek is van munkahelye, a mellett szokott még pluszban ő is dolgozni, plusz ezt az üzletágat rám alapozta.

Én már terhesen mondtam neki, hogy járni fog a GYED, nem szeretnék a baba mellett dolgozni, mert szerintem nem véletlenül van az, hogy 1 éves korig nem lehet, de ő úgy csinált, mintha nem fogta volna fel, amit mondok.

Míg a lányom többször aludt egy nap, még meg is tudtam oldani, mostanra viszont már csak egyet alszik, sőt naponta kell főznöm, hisz ő is azt eszi, és már nem nagyon bírom idegileg ezt így. A gyerek sínyli meg, mert ordítok vele, lelkiismeret furdalásom van, stb. Sokszor próbálom mondani az apjának, hogy nem jó így, vegye komolyan, de hajthatatlan. Van egy autó deviza hitele még házasságunk előttről, ami sok-sok pénzt visz el, meg maga a kocsi is, amúgy nem szorulnánk szerintem rá erre a megoldásra. A helyzet azért sürgős, mert kiderült, hogy becsúszott egy újabb bébi. (amúgy valamikor mindenképp szerettem volna egy kistestvért).

MIT TEGYEK???


2014. jan. 7. 20:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
14%

Házasság előtt tudtál a hitelről, így az már a te hiteled is. Másrészt azt az autó a család autója vagy te még soha nem használtad?

Munka mellett csinálja ő is te is megtudod csinálni azt az 1 órát gyerek mellett is.

2014. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
3%

"A gyerek sínyli meg, mert ordítok vele"


Normális vagy???????????


Idegbeteg lesz a kicsi babácska!


Nem való neked gyerek, ha nem tudod megvédeni a hülye, ostoba férjedtől és önmagadtól.


De ezen most már nem lehet változtatni, csak úgy, ha a sarkadra állsz, és csak és csakis a gyerekeddel foglalkozol, az ő fejlődése lesz az életed középpontjában.


Mindamellett sürgősen fordulj pszichológushoz, mert az a körülmények ellenére is abnormális, hogy egy kisbabával ordítozol.

2014. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Gondolom rájöhettél, hogy egy ilyen gyerek mellett nem 1-2 óra munka a munka... Kicsit hosszabbra nyúlik, hisz ne mássz fel, gyere el onnan, hagyd abba, ne hisztizz!

A pszichológussal egyetértek.

2014. jan. 7. 20:58
 4/27 anonim ***** válasza:
22%
Nálunk ilyenkor az anyukák visszamennek részmunkaidőbe dolgozni. Ez napi 4-5 órát jelent, nem 1-2-t.
2014. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
39%

Őszintén, ha te EGY gyerek mellett kikészülsz attól, hogy napi 1-2 órát kéne besegíteni egy CSALÁDI (NEM A FÉRJEDÉ! Az isten áldjon meg, házasok vagytok, a KÖZÖS VÁLLALKOZÁSOTOKRÓL beszélsz) vállalkozásba akkor mi lesz veled 9 hónap múlva, mikor lesz egy csecsemőd meg egy 1,5 éves - ha lehet a mostanitól még elevenebb - gyereked? Akkor majd betolnak a pszichiátriára vagy mi?


Elég sok nő amúgy visszamegy dolgozni a gyerek 1 éves korában, mégsem törnek össze, a gond a te fejedben van. Próbáld meg valahogy feldolgozni és normálisan beosztani az idődet. Mert azt ne mondd nekem, hogy a főzés elviszi az egész napodat, amikor egy 1 éves gyereknek napközben is minimum 2-3 órát kéne aludnia.

2014. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

nem 1-2 óra, mondom, hanem sokszor inkább 4, és nem besegítem, hanem ÉN VISZEM. A férjem mást csinál a munkája mellett, nem ezt.

De értettem, akkor ez normális dolog, hogy gyerekkel a nyakamon koncentráltan számolnom, könyvelnem kell, és pszichológushoz kell fordulnom, hogy közben rákiabálok a gyerekre, hogy ne dugja a kezét a konvektorba, stb.

Jó, amúgy tényleg nem tudtam, hogy most mi a normális, de ezek szerint, ha többek véleménye ez, akkor ezt bírnom kéne.

Mondjuk amit nem vettetek figyelembe, hogy aki 1 éves korban elmegy dolgozni, az beadja a bölcsibe a gyereket, nem a nyakán ül a szalag mellett, vagy az irodában, vagy a pénztárgépnél.

2014. jan. 7. 21:15
 7/27 anonim ***** válasza:
9%

" ne dugja a kezét a konvektorba"


Illene már baba biztossá tenni a lakást is.

2014. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

"Mindamellett sürgősen fordulj pszichológushoz, mert az a körülmények ellenére is abnormális, hogy egy kisbabával ordítozol."


Tehát ha valakinél háztartás, nagyon aktív baba, főzés mellett elszakad néha a cérna az már abnormális.Ezt vagy férfi írta, vagy olyan akinek nincs gyereke.Esetleg mindent megoldottak helyette a gyerek körül.Az lenne életszerűtlen ha nem érezné ezt soknak egy anya.

Pontosan nem akar többet vállalni mert nem szeretné ha a picivel szemben jönne ki a stressz.

Szerintem az az abnormális ha bárki ilyet beszól neki.Ez durva.

Egyébként nem kérdés hogy jelen esetben nem tudod már vállalni, de ha rád épül akkor gondolom ezzel a vállalkozás is megszűnne.Ideinglenes helyettesítés nem megoldható?

2014. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%

Úgy értelmezem a dolgot leírásod alapján, hogy férjed Terád, mint fejőstehénre alapozta az életét. Két dolgot tehetsz, ez egyik hirtelen vulkánkitöréshez hasonló megrázkódtatással jár, a másik lassú gyötrődéssel. A Te és az egész családod életére kihat, bármelyiket választod és a későbbi következményei egyiknek sem láthatók pontosan előre.


Az egyik, amit tehetsz az, hogy elfogadod a férjed érvelését és megpróbálod vinni a férjed vállalkozását, ahogy Ő parancsolja. Mosol, főzöl, takarítasz cselédként, napközben neveled és gondozod a kislányod gondozó édesanyaként, a hasadban neveled a még meg nem születettet, mellette viszed a férjed vállalkozását üzletasszonyként. Mindezek után odaadó szerető leszel az ágyban, hiszen a férjedet sem hanyagolhatod el, nehogy más nők elcsábítsák közben. Kezdetben a férjed nagyon elégedett lesz, lám mégissak megy a dolog, ahogy Ő megmondta. Továbbra is Ő marad az Úr, minden úgy lesz, ahogy megmondta, hiszen láthatóan jól mondta. Ezalatt szép lassan tönkremensz fizikailag és idegileg, mert ezt a munkamennyiséget nem lehet bírni várandósan és napközben sem pihenhetsz szinte egy pillanatra sem, hiszen a gyerek folyamatos törődést és odafigyelést kíván,az üzletmenet meg nem romolhat, különben oda az autó (ami feltehetően nem egy pici Suzuki, használtan). A kimerültségtől olyan leszel, mint egy lestrapált, elhanyagolt mosónő és egy idő után beletörődsz, hogy a férjed más nőkkel fekszik össze, mert Ő nem egy mosónőt akart és így tovább....

A másik, amit tehetsz: nyugodtan, ám határozottan közlöd Vele, hogy nem és erről nem is nyitsz vitát. Oldja meg máshogy. Ha Neki ez nem tetszik, akkor vídáman és valóban nagyon kedvesen közlöd Vele válasszon: vagy marad Veled és egyre bővülő családjával, vagy azt tesz, amit akar, de Téged kihagy belőle. Ez a férjedre drámai hatással lesz, szóhoz nem fog jutni. Ezt a nőt Ő nem ismeri, Ő nem ilyen nőt ismert meg. Akit megismert, az egy mindenre rávehető, puha, formálható személyiség, aki húzza az igát és mindenben a férje utasítása szerint jár el. Hirtelen meg itt van egy határozott, nem beszari, karakán nő, aki tud nemet is mondani, akit egyenrangúként kell kezelni. Mi a fene, ez nem így indult, ezzel a nővel csínján kell bánni.

Na, hogy tetszenek ezek a forgatókönyvek ?

2014. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
27%
a szüleimnek is vállalkozása volt, illetve anyám fökönyvelö volt egy gyárban. neki ketten voltunk 10 honap korkülönbséggel, nagyszülök nem éltek, ugyhogy segitség nem volt. apum meg cukorbeteg volt, igy anyumnak ora pontosan kellett mindennap kétszer meleg ételt az asztalra tenni. kertes házban éltünk, állataink is voltak. anyum nem panaszkodott, bár az tuti, hogy hulla fáradt volt.
2014. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!