Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Négyen élünk itthon és alig...

Négyen élünk itthon és alig beszélünk egymással. Anyukám szerint nekem kéne beszélgetéseket kezdeményeznem, szerintem pedig őneki. Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

Szerintem nem túlzás azt írni, hogy depressziós vagyok. Ennek történetébe nem mennék bele, ha valaki kíváncsi rá, akkor át tudok linkelni korábban kiírt kérdést, amiben erről írok.


Az a lényeg, hogy egész nap itthon vagyok, semminek nem tudok örülni, senkivel nem beszélek és a nap nagy részét alvással, semmittevéssel, vegetálással töltöm.


Úgy érzem, vészesen keveset beszélek a szüleimmel. Szerintem már kiskamaszkoromban elvesztették a fonalat azt illetően, hogy ki vagyok. Aki ezen az oldalon olvassa a kérdéseimet, sokkal több mindent megtud rólam, mint ők. Nagyon felületes képet látnak a lelki életemről és ami azt illeti, úgy érzem nem is veszik eléggé komolyan a gondjaimat. Mindent megkapok, amire szükségem van, csak ezt nem. Ráadásul sokszor voltam már különböző szakembereknél, és akkor sem értettem soha, hogy anyukám miért nem próbál meg először jó sokat beszélni velem, ahelyett, hogy beleegyezik, hogy ilyenekhez járjak.

Amikor néha ezt szóvá teszem, akkor azt mondja, hogy igenis nekem kell odamennem hozzá, ha úgy érzem, beszélnem kell. Ő azzal érvel, hogy ő mindent megbeszélt az ő anyukájával.


Én pedig azt mondom, hogy mindig a szülő dolga, hogy kezdeményezzen a gyerekével kapcsolatban, mert ő az idősebb és ő felel érte. Nekem úgy hangzik az érvelése, mintha azt akarná bizonyítani, hogy mondjuk egy óvodás gyereknek oda kell mennie a szüleihez és meg kell kérnie őket, hogy írassák be oviba, fizessenek utána stb. Nem vagyok már óvodás, de úgy gondolom, hogyha egy szülő látja, hogy a gyereke élőhalott, akkor nála kellene, hogy megszólaljon a vészcsengő és nem azt kéne elvárnia, hogy a bezárkózott kamasz fia odamenjen mindenkihez segítséget kérni.


2012. ápr. 15. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanígy érzem magam én is otthon,csak én apámmal nem beszélek.Ő viszont engem hibáztat,szerinte is nekem kéne oda mennem nyalnom neki.Nem tudom,mi a megoldás,őket nem lehet megváltoztatni.
2012. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy mennyi idős vagy?
2012. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az illemet vesszük,akkor az illemszabályok szerint elsőként mindig a fiatal köszön az idősebbnek,és mindig a fiatal szólítja meg az idősebbet.

Ha így nézzük akkor anyudnak van igaza,hogy a beszélgetést neked kéne kezdeni.

De mivel nem idegenekről van szó,és az illemszabályt ebben az esetben nem alkalmazzuk törvényszerűen,így teljesen mindegy ki kezdi a kommunikációt.

A ti esetekben elég szomorú,hogy se te sem anyud nem teszi meg a kezdő lépést.


Nekem 20 éves a fiam.Van amikor ő jön hozzám beszélgetni,van amikor én.Mikor hogy alakul a helyzet.

Nem árt ha te is teszel lépéseket ez ügyben ha beszélgetésre vágysz.

2012. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nincs meghatározva, hogy kinek kell kezdeményeznie, ez egy kapcsolatban jön magától. Ha a ti kapcsolatotok nem jó, de te azzá szeretnéd tenni, beszélgetni anyukáddal, akkor tedd meg az első lépést:) Szerintem anyukád ebben a helyzetben kezdeményezhetne, de ha nem teszi meg, akkor tedd meg te. Párszor odamész hozzá beszélgetni, aminek biztosan örülni fog, aztán később kialakul ez a beszélgetősdi kölcsönösen. :) Viszont ha nem látja a problémáidat, akkor mondd el neki, ő biztosan tud segíteni (ha akar és miért ne akarna)! Sok sikert(:
2012. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Tudod az egész ott kezdődik ha valakinek fontos valami akkor tesz érte. Könnyű hárítani anyádnak s neked is a másikra. De ha te olyan szarul vagy s annyira úgy éreznéd, hogy mindegy már csak kiadd magadból, neked igazán kéne egy beszélgetés akkor már rég odamentél volna s csak úgy belevágtál volna. Természetesen, könnyűn akármikor mondjuk főzés, séta közben, nem vacilálgatni, elemezni meg vádaskodva kell. Mintha azt mondanád anyu azt akarom hogy most azonnal szeress vagy kiabálok veled! Így mégha azt is mondaná amit hallani akarnál az már nem ugyanolyan szájízt hagyna benned.
2012. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj kedves kérdező, hogy nincs olyan, hogy "szülőképző". Egy csomó embernek gyereke születik (még tervezték is), de hogy hogyan kell nevelni, nem tanítják, és bizony van, akinek nem jön ösztönösen. Lehet, hogy anyukád úgy van vele, ha a gyerek szakemberhez akar menni, menjen. Egyébként arra, amit leírtál mondják: "Néma gyereknek anyja sem érti..."

Hülyeségnek tartom illemről beszélni, kinek kell kezdeményezni. Ha bemész egy boltba, az eladó nem köszön rád, akkor te nem kérsz kenyeret, holott azért mentél be, mert "amúgy úgy szokták kezdeni, hogy a boltos üdvözöl"?

A második bekezdésben általad leírtak elég szomorúak, itt többről van szó, hogy nem beszélgetsz a szüleiddel.

2012. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!