Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettenetesen félek, hogy...

Rettenetesen félek, hogy hajléktalan leszek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szüleim nincsenek, a nagyszüleim nevelnek. Jó módban élünk, van 2 lakásom.

Viszont havi 10000 Ft-ból nem jövök ki, így a nagyszüleim támogatnak, még 50-60 ezer forinttal.

Félek, ha ők meghalnak, és nem lesz munkám, akkor hajléktalan leszek.


2014. jan. 7. 23:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Egyetlen lakás kiadásából már meg lehet élni gond nélkül...

2 lakás kiadásából családot lehet eltartani.:)

2014. jan. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
Én simán el tudom képzelni, hogy nem kamu. Például én is most dolgozom, de nem keresek annyit, hogy megéljek belőle, ha nem lenne a párom, nem tudom, mi lenne. Voltam már hajléktalan, nem sokáig, de tudtam, hogy ott nincs mese, rögtön megoldás kell, mert ha az ember lecsúszik, akkor már kb. esélytelen visszakerülni.
2014. jan. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem kamu, az egyik lakás ki van adva.


Inkább ötleteket várnék arra, hogy hogyan tudnék megtanulni spórolni, és félretenni pénzt, hogy ez ne következzen be.

2014. jan. 8. 08:04
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Tanulj ki egy olyan szakmát, amiből meg lehet élni. Ilyen egyszerű.
2014. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyik lakást állandó bérlőnek kiadod, a másikban élsz. A bérleti díj fedezi annak a lakásnak a rezsijét, amiben élsz.

Jól értem, hogy a nagyszüleidnek is van lakásuk saját és abban élnek külön tőled?

Ha igen, akkor majd, ha elhalnak, akkor azt is kiadod és abból fizeted a havi ennivalódat.

Munka mindig van: takarítást vállalsz, ha idegileg mást nem bírsz, de általában mindenhez min. OKJ tanfolyam kell, eladót ezer helyre felvesznek, kizárt, hogy állás nélkül maradj. Pénztáros ezer helyre kell pl. szintén. Az a jövedelem meg 1 főnek elég a kajára.

Viszont vigyázz, ha a bankban gyűjtögeted a bérleti díjat egyelőre, akkor le is kell adóznod belőle, mert a bankok kötelezettsége a számlán összegyűjt összeg lejelentése az adóhivatal felé, kb. 1 millió ft felett biztosan.

Megoldás még a pénztelenségre, ha lesz egy megbízható rendes társad, aki a lakásodat nem akarja elszedni tőled.

2014. jan. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%
#16 rossz a magyar mentalitás: Ha kevés a pénzünk elkezdünk spórolni ahelyett, hogy azt keresnénk honnan lehetne több bevételünk.
2014. jan. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha ettől félsz, ennek magától kéne működnie.
2014. jan. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%
Add ki az egyik lakást, a másikba meg ha nem egyszobás, add ki a szobákat is. És félve mondom, de talán... keress munkát.
2014. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Miből van az a 10 ezer forintnyi bevételed? Ha ki van adva az egyik lakásod, abból miért nincs bevételed? Miért nem dolgozol? Be vagy jelentve munkanélkülire? Segélyt kapsz? Olyan nincs, hogy nem tudsz mit dolgozni, jelentkezz be a munkaügyhöz és vállald el az első szembejövő állást!
2014. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Árvaellátásból és ösztöndíjból.
2014. jan. 8. 12:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!