Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hajléktalan lettem 22 évesen?

Hajléktalan lettem 22 évesen?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal élek együtt (nem szívesen nevezem már így, de ez van) már 4 éve, hazajöttem a nyári szünetre az egyetemről és bár eddig sem volt teljesen normális, realizáltam, hogy TELJESEN megőrült. A barátnőm is sokat volt itt ő is látja. Folyamatosan rendőröket hív a lakásra és úgy randomra havonta egyszer komolyan is veszik. Fizetünk, kedvesek vagyunk vele, segítünk neki, nem érdekli....


Hogy nekem mennem kell, hogy kijelent.


Ma este valószínűleg rosszat álmodott, talán azt, hogy megtámadtam és kihívta a rendőrséget, hogy megtörtént. automatikusan 72 órás távoltartási végzést adtak ki, mert a mentők szerint bőrpír volt rajta, tehát alapos is lehet a bejelentés, közben intézi a 30 napos távoltartási végzésem és kényszerkijelentésem.


Bele se gondol, hogy nincs hova mennem, nincsenek rokonaim már. Munkám nincs mert egyetemista voltam, és jelenleg hogy azt sem tudom hol tegyem le a fejem munkát sem tudok találni.


Vannak barátaim és pár napot maradhatnék, de főleg családnál élnek, egyszerűen nem fér bele. Nem tudom mit csináljak, hajléktalanszállóra nem szeretnék menni, már arra gondoltam, hogy befekszem valami kórházba.... a kapcsolatom is rá fog menni a dologra, de a legrosszabb ez a tehetetlenség. Nem tudom feljelenteni, nem foglalkoznak az ügyemmel, persze ami kötelesség (végzések, előállítás) azt megteszik ellenem....


Mit csináljak? Hova menjek??


2013. júl. 1. 07:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem kerek ez a dolog, egyetemista vagy és mikor iskola idő van hol vagy, hol laksz? Mert csak nyárra mentél haza! És mikor nem otthon vagy miből éltél? Sok egyetemista dolgozik te nem találsz munkát? Nem piszkálódni akarok, csak így elég érthetetlen hogy idáig jutottál 22 évesen. Sajnálom hogy anyukád így be kattant és te ilyen helyzetbe kerültél, de mivel régen tudtad hogy ilyen anyukád nem kellett volna már előbb a barátnőddel azon gondolkodni hogy máshol keresetek lakhatást? és mi van a barátnőddel? ő nem áll melléd, az ő szüleihez ideiglenesen nem tudtok menni? És mimnél előbb dolgozni valamit?
2013. júl. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a kérdést már hasonlóan feltette a kérdezö, akkor is összevissza írt értelmetlen dolgokat.
2013. júl. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Távoltartási végzés a semmiért ? Nekem már ez sem stimmel.
2013. júl. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Igen!

Ennek a kérdésnek a részleteit egy kicsit jobban ki kellene dolgozni, eléggé homályos valóban, miből élsz, amikor egyetemista vagy, ki fizeti és miből az ottani költségeket.

Édesanyád egészségi állapotáról mi a véleménye a rokonságnak, a szomszédoknak? Ők nem vették észre rajta, hogy valami nem kerek nála? Mert ha esetleg a rendőrségen ők is melléd állnának, hogy valóban nem veled a gond.


Szóval dolgozzál még egy kicsit rajta! :)))

2013. júl. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Na akkor mégsem sikerült anyád gyámság alá helyezni és elvenni a lakását. Mert a múltkor is erről nyitottál témát. Kollégiumban, ahol év közben laksz kérdezd meg, hogy a nyáron lakhatsz-e, illetve elmehetsz dolgozni is. Menj be az önkormányzathoz és kérdezd meg mit tudnak neked segíteni. Apád hol van? Ha árva vagy akkor jár az árvasági is még, illetve ha nappali tagozatos vagy akkor a családi pótlék is stb. Tudsz csak szobát is bérelni. Illetve átmehetsz esti vagy levelező tagozatra és elmehetsz dolgozni is. Ne azon agyalj 22 évesen, hogy anyád házát elveszed.
2013. júl. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Apád ha még él akkor rokontartásra is kötelezhető.
2013. júl. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Be tudná linkelni valaki az előző kérdést?
2013. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hányszor fogod ezt még megkérdezni?
2013. júl. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
60%

Akkor kezdjük el újra! Miért is kamu kérdés?

1. Honnan az istenből rakod fel a kérdést?

2. Annyi a hiba benne, hogy 100% kamu

2013. júl. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Csak emlékeztetni szeretnélek arra, hogy 18 éves korod óta nagykorú vagy, önállóan döntesz, dönthetsz saját életedről.

Nem feltétlenül kell egyetemre járni, ott is hagyhatod és elmehetsz dolgozni, akkor talán tudnál magadnak egy külön kis lakást fenntartani, és rögtön megoldódott az édesanyáddal való konfliktusod!

Rögtön nem leszel hajléktalan, sőt, nem leszel semmiben sem édesanyád kénye-kedvére kitéve!

Majd amikor ő meghal, és megöröklöd utána az ingatlant, akkor viszont azt teszel vele, amit akarsz!

2013. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!