Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, vagy ismertek...

Van itt olyan, vagy ismertek olyat, aki megbánta, hogy gyereket vállalt?

Figyelt kérdés
Talán nem is a megbánta lenne a helyes szó, inkább úgy mondanám, ha újrakezdhetné, mindent megtenne, hogy ne legyen terhes. Nem arról van szó, hogy ne szeretné a gyerekét, csak esetleg olyan irányba változott az élete miatta, ami nem jó, nem tetszik. Mi az, amivel most jobb lenne, ha a baba nem fogant volna meg?

2014. jan. 10. 09:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A kérdés elméleti, a környezetemet látva fogalmazódott meg bennem, nekem nincs gyerekem.
2014. jan. 10. 09:42
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Csak nőkre vonatkozik a kérdés vagy férfiak esete is érdekel?
2014. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen javítottál,így tudok válaszolni. Nem bántam meg,imádom a gyerekem,az életem értelme,de ha jobban kinyitottam volna a szemem(amit a környezetem próbált),nem ebbe a kapcsolatba vállaltam volna. Nem így képzeltem anno...de ha ránézek a kisfiamra,mégis azt gondolom,így kellett lennie:-)
2014. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3.vagyok. Újra elolvastam a kérdést...

Nem miatta változott meg az életem rossz irányba,csak hogy Ő már van,nehezebb lenne kilépni a kapcsolatból és végleg soha nem tudnék elszakadni az apjától,mert hát mégis összeköt minket amin se ember se Isten már nem tud megváltoztatni. Pedig nekem és az apának jobb lett volna ha nem is találkozunk. Annyira nem illünk össze(9éve vagyunk együtt)h.igazából egyikünk sem önmaga a kapcsolatban ezért állandó a belső feszültség.

2014. jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz erre válaszolni, mert néha bizony pont ìgy érzek. De azt sem felejtettem el, hogy azelőtt hiába éltünk jobban, kényelmesebben, szabadabban, mégis hiànyérzetem volt. Nem biztos, hogy az apjuk volt a legokosabb választásom (direkt nem legjobbat ìrtam), mert nem matekoztam meg agyaltam, hogy kivel járok jobban, hanem azzal maradtam, aki mellett boldog voltam.
2014. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Én így vagyok! Imádom a gyerekeimet, de ha újra kezdeném most egy gyerekem sem lenne. Sajnos rossz apát választottam,és én is úgy vagyok mint az egyik válaszoló,hogy nem tudnék könnyen kilépni a kapcsolatból (házasságból),és ha sikerülne, akkor is többször találkoznánk a gyerekek miatt! Ha nem lennének a gyerekek,közös ház, stb már rég léptem volna!
2014. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve össze futottam egy volt osztály társammal.2lányáról tudtam,de mondta van egy fia is,a 2dik házasságából.Nem az apjával van a baj,azt mondta szó szerint annyira utálja a fiát megtudná ölni.Már nem kisgyerek felnőtt az is.Én még életemben ilyent nem hallottam valaki utálja a saját gyerekét,gondolom rá volt írva a képemre a döbbenet.
2014. jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Kimondhatatlanul szeretem a gyermekeimet, de ahogyan itt többen is irták,én sem jó apát választottam nekik.Viszont ha nem ez a férfi lép az életembe, akkor nem ezek lennének a gyermekeim, tehát ez valahogyan igy volt megirva!A férjem nem érdemelt ilyen gyerekeket,amilyeneket kapott!Nem bántam meg hiszen a család az élet értelme!
2014. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%

Anyukám ilyen. Neki derékba törte a karrierjét, ráadásul összekötötte apukámmal, ami senkinek nem tett jót. Már szakítottak, amikor kiderült, hogy terhes, és amennyi eszük volt, inkább akkor összeházasodtak és csináltak még két gyereket.

Ha nem így teszik, mindkettejüknek lehetne normális kapcsolata, anyukám nem lenne alkoholista, apukám nem lenne idegroncs. De hát az abortusz gyilkosság, ők olyat soha. És a gyerekeknek meg családban kell felnőni... marhaság.

2014. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vagyok, mint az előző válaszoló. A születésem sok ember életét tönkretette, persze ez nem az én hibám, hanem az ő esetlenségük is. Anyám benne maradt egy rossz kapcsolatban, mert félt, hogy egy gyerekkel nem fog kelleni senkinek és ezzel elég sok embernek megbélyegezte az életét, köztük az enyémet is, mert az apám árnyékában élek. Próbál jól működtetni egy rossz kapcsolatot, hogy béke legyen és mindenkinek "jó" legyen, de ez nagyon nagy áldozatot követel, mivel az apám egy rendkívül önző, nárcisztikus ember és kábé annyi esze sincs, mint egy két évesnek. Anyám amúgy nem akart se gyereket, se családot, véletlenül csúsztam be én is, már az időpontja is meg volt az abortuszra, de végül mégsem vetettek el. Viszont egy életre hozzákötöttem apámhoz, aki lehúzta őt és végül egy megtört, depressziós ember lett. Tehát ő tuti megbánta.
2014. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!