Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyan tudatosan...

Ismertek olyan tudatosan gyermektelen, idősebb nőt, aki megbánta hogy nem szült? És olyat, aki nem bánta meg?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyet ismerek, aki megbánta. Elmondása szerint amikor lehetett volna, akkor nem akarta, később meg már nem lehetett.50 évesen a szüleivel élt. Azóta eltelt vagy 15 év, most nem tudom mi van vele.


Olyat többet is ismerek, aki szeretett volna/szeretne, de nincs társa, meg olyat is, ahol a párnak nem jön a gyerek, hiába várják sok éve. Ebből sajnos többet is ismerek...

2012. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm van, a nagynéném, aki nem szült, nem akart. Most 64 éves, és sokszor mondja, hogy már bánja, látva a családokat, ahol a gyerekek (mint pl. én is) jóban vagyunk a szüleinkkel, megyünk hozzájuk, jönnek hozzánk, kirándulunk együtt. Hiányzik neki a család (férje már meghalt régebb óta, társa nincs), akiért élhet.


De mi a kérdésed?

Nem akarsz szülni és félsz, hogy megbánod?

Mert ha igen, ezt nem tudhatod előre soha.

2012. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem már van gyerekem és dehogy bánom meg :))) teljesebb vele az életem. Azért tettem fel a kérdést, mert a családban van, aki nem akar, és érdelne, vajon hogy áll majd a kérdshez 10-20 év múlva.
2012. aug. 6. 15:05
 4/9 anonim ***** válasza:
érdekes a kérdés, engem is érdekel.
2012. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A családban két nőt ismerek, mindketten 60-70 évesek már, és egyedül élnek. Az élet hozta úgy, hogy nem találtak megfelelő partnert, így nem lett gyerekük, így nem lehet azt mondani, hogy megbánták, mert nyilván azember nem csináltat magának gyereket bárkivel csak azért, hogy legyen gyereke.

Az a helyzet, hogy ezeknek a nagynéniknek is fontos szerepe lehet a családokban, és sokat lehetnek gyerekek közt, segíthetik a rokonaik porontyait.


Én magam nem akartam gyereket (végül mégis lett), és bár nem tudom, mit gondoltam volna 10-20 év múlva, de egy biztos, ahogy feljebb írtam, azt, hogy ha valaki csak azért „felcsináltatja” magát, mert neki „gyerek kell”, tehát megvonja a lehetőséget a gyerektől, hogy egészséges családban nőjön fel, önzőségnek tartom, biztos vagyok benne, hogy nem tettem volna ilyet.

2012. aug. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Van egy 36 éves ismerősöm, aki kategorikusan kijelentette, hogy ő nem akar gyereket. Mondjuk olyan bűn ronda is, hogy még életében nem volt barátja, úgyhogy gyanítom nála a "savanyú a szőlő" mondás az igaz. A gyerekekre úgy néz, mintha egytől egyig mind leprás lenne. Visszataszító egyéniség, jobb is ha nem szaporodik.
2012. aug. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Ferjem nagnenje, aki fiatal koraban enekesno volt. Nem akart csaladot. Azota 56 eves, azt mondta, hogy sajnalja, hogy nem szult gyereket, ferjhez sem kellett volna mennie.
2012. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sogoron es a felesege sosem akartak gyereket mindketten mar tobb mint 50 evesek. Ok nem bantak meg. Jo sok penzuk van, sokat utaznak, Spanyolorszagba van nyaralojuk es elik az eletuket. Nekem van egy kisfiam es ot viszont imadjak. Karacsonykor eljonnek mindig hozzank par napra mert szeretik a csalados hangulatot de sajatot nem szeretnenek. Tobbszor vigyaztak mar a kisfiamra, hogy mi ki tudjuk kicsit mozdulni a ferjemmel. De oszinten bevallottak, hogy: "imadjuk de neha jo visszaadni a gyereket egy hosszu nap utan." :))Nincs semmi gond, szeretem ha oszintek.
2012. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is van egy ismerősöm, aki megbánta. Ő igazából akkor bánta meg az egészet, amikor 51 évesen váratlanul meghalt a férje. Ő egyke volt, nem volt testvére, és ugye gyereke sem.

Azt mondta, hogy így már csakis önmagáért nincs sok értelme élni.

Addig amúgy ők is jól elvoltak a férjével, utazgattak, szórakoztak, kiélték magukat. Most egyedül van, és kifejezetten szomorú embernek látom sajnos. Ha hozzánk jön, akkor sokszor elmondja, hogy most kicsit irigykedik azokra, akik a családjukért élhetnek, aggódhatnak, gondoskodhatnak róluk.

2012. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!