Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkreteszem a kapcsolatom,...

Tönkreteszem a kapcsolatom, mert nem tudom hogyan kell egy egészséges, felnőtt kapcsolatban élni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szüleim kapcsolata szörnyű és mivel ez a példa van előttem, nem tudok normális kapcsolatot kialakítani a párommal. Beláttam, hogy valószínűleg emiatt szítom direkt a vitákat, mert ezt látom, tudom hogy rossz, tartom is magam, de csak nagyobbat robbanok. Ő segíteni akar, de úgy érzem nekem kell változnom és megoldanom, de nehéz és nem nagyon tudom hol kezdjem. Nem akarom őt sem bántani, ezért arra jutottam talán jobb neki nélkülem, és elhagyom, hogy legyen esélye egy normális kapcsolatra mással, hiába szeretem. De ő segíteni akar, de én csak bántom :(

Beláttam szörnyű vagyok, és változtatni is szeretnék, de eddig csak rövid időre sikerült ezt elnyomni.

Gondolom egy önismereti tréning, vagy pszichológus talán tudni segíteni. Valami ötlet?



2014. jan. 10. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod. A háziorvosod meg tudja mondani hová fordulj, vagy a lakóhelyed szerint keresgélj a neten.

Én hirtelenjében ezt találtam:

[link]

2014. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
F/L? Korod? Az már nagy eredmény ha ezt látod. Szüleid rossz pédájára ne hivatkozz! Rossz kiindulás. Ez nem az ö életük. Elsösorban te magad tudsz segiteni magadon, föleg ha a párod is segit!
2014. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

25N

Azért hivatkozom rájuk, mert szerintem mindenkinek az az első számú példa. Na ha te most csak szarságokat látsz otthon, meg vitákat, akkor szerintem ez valahol benned marad. Vagy ha már alapból idegbeteg vagy, ha otthon kell lenni. Ha szeretetteljes vagy legalább normálisabb lenne a hangulat, akkor én is nyugodtabb lennék és azt látnám, hogy egy kapcsolat tud működni, de sajnos nem ezt látom. Nem azt mondom, hogy csak az ő hibájuk, de a párom szerint is ez játszik ebben szerepet.

2014. jan. 10. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Megértelek Kérdező, én is ebben a helyzetben voltam sokáig. Rossz példa gyerekkorban, veszekedések, vádaskodások, érzelmi zsarolás stb. igenis közrejátszhatnak abban, ha Te is elköveted ezeket a kapcsolatosban.

Nekem kineziológus segített. Előtte persze jártam pszichomókusnál, de csak teletömött gyógyszerekkel, amiktől a gond nem oldódott meg, csak betompultam és bámultam magam elé, mint akit bedrogoztak.

A kineziológus a probléma gyökerét segít megtalálni és kezelni, nem az okozatot.


28N

2014. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített, amikor sokat voltam a párom szüleinél. Ők nagyon szeretik egymást, én pedig figyeltem, tanultam. Otthon elemeztem, amit láttam - milyen probléma merült fel, az én szüleim hogy oldották volna meg, ők hogy oldották meg - azaz milyen rögzült mintát kell a látottal helyettesíteni. Nem egyszerű, de megoldható.
2014. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én a pàrkapcsolataim révén tanultam meg min dent, mert anyàm cseszett megtanitani az élet dolgaira -.-"

Egy JO pszichologus sokat segithet:)

2014. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igenis nagoyn sokat számit a lelkiállapotban hogy milyen a szülőkkel a kapcsolat. terápia alkalmával ezt fogjátok feltárni. Ajánlom tündérhegyet. addig is olvasd el a mérgező szülők c. könyvet, fent van neten.
2014. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!