Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon belefér napi 1,5-2 l...

Vajon belefér napi 1,5-2 l sör egy egészséges, felnőtt, családos ember életébe, akinek nincsenek túl nagy gondjai?

Figyelt kérdés

Ez már alkoholizmusnak számít? Azt gyanítom, hogy igen.

Van munkahelye, dolgozik rendesen, ott nem iszik.

De ha hazajön, akkor az az első, hogy bontja a sört, csak utána ül le enni. Majd 2-3 óra alatt megiszik átlag 3 dobozzal.

Nekem nincs bajom a piálással, nem vagyok absztinens, nem is szeretnék az lenni és azt sem várom el, hogy a párom az legyen, csak a mindennapos ivást nem értem.

Többször kértem már, hogy ne tegye, de arra hivatkozik, hogyha jól esik neki, akkor miért ne ihatna, megérdemel annyit a napi 10-12 óra meló után.

Nincsenek megélhetési gondjaink, de nem vagyunk gazdagok, csak keresünk annyit, hogy a lakáshitel mellett is marad még pénzünk, szép környezetben élünk, van 2 gyönyörű, egészséges gyerekünk, a kapcsolatunkban sincsenek hatalmas problémák, mégis minden nap iszik a párom.

De miért van rá szüksége????


2010. nov. 26. 10:39
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert ellazítja,talán ezért nincsenek problémáitok, lehet nem inna akkor veszekedne veled.

Viszont hosszútávon nem jó szerintem.

2010. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
50%
Addíg, amíg nem változik meg a személyisége, illetve nem látod rajta a pia hatását (agresszív, kiabál, vagy elalszik), addíg nincs mitől félned. A sörben nincs túl sok alkoholtartalom, ha már "rövidet" is iszik, akkor van gáz. Az én párom is munka után megszokott inni 1-2 pohárral, jó nem minden nap, csak ha megkívánja,mondjuk heti 3 alkalommal. Ez még nem gond szerintem..
2010. nov. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem se gond! Azt írod, nincsennek problémáitok. 10-12 órát dolgozik. Napi 3 doboz sör nem sok.
2010. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
85%

Ez számomra elgondolkodtató.

Minden alkoholista így kezdi.

Ha gondjaitok lesznek ne adj isten, akkor majd jön a feles, meg a tömény? Mert ennyit megérdemel?

Nincs bajom azzal ha valaki időnként megiszik pár pohár sört, na de minden nap 2 litert?

Ez már túlzás szerintem.

2010. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
84%

1,5-2 liter/nap?

az nagyon sok.

vízből kéne ennyit inni, nem alkoholból.

"Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint (a huszadik életévüket betöltött felnőttek részére) az elfogadható alkoholfogyasztás napi mennyiségének felső határa maximum negyven gramm tiszta szesz: 1,5 üveg sör."

2010. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
70%

Az alkoholizmus fogalma:

Az az alkoholista, akinél már kialakult a függőség, és ivásán nem tud uralkodni. Az egyik csoportba azok tartoznak, akiknek mindennap szeszesitalt kell

fogyasztaniuk.

A másik csoportba tartozók csupán nem képesek megállni a teljes lerészegedésig, általában hetente-kéthetente hétvégén, de náluk olyan is előfordul, hogy

hónapokig nem isznak egy csepp alkoholt sem, aztán pedig napokig ittasak.

A másik definíció szerint az az alkoholista, akinek az életében SÚLYOS problémákat okoz

az alkoholfogyasztás. ( munkahelyi, környezeti, családi, egészségi, stb. )


Szerintem jól gyanítod a leírtak alapján. Nem minden alkoholista lesz agresszív, családverő állat, de ez ettől még betegség, aminek most még gátat tudnátok szabni.

Eleinte csak napi 2-3 doboz, aztán ennyitől semmi baja, jöhet több is. Aztán a kaja előtti feles, a kaja utáni sör, a lefekvés előtti sör, csak még az útra egyet sör... Autóba is bátran ülnek, mert ugyebár ő nem részeg, meg sem érzi az x dobozt...


Milyen a viselkedése, ha nincs otthon sör?

2010. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
33%

Jezus Maria, mennyire fafejuek vagytok kedves valaszolok.


A ferj agyon dolgozza magat s ennyi kikapcsolodast nem szabhat maganak ami 3 ora feleseg nelkul gyerek nelkul , egy tv elott el fogyaszt par sort.


nem alkoholizmus kedves valaszolok es kerdezok hanem par ora munka utan amit ferfiakul pihenesnek nevezunk.

2010. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
47%

:D

elég vicces pár kommentelő hozzáállása.

a kedves férj a napi megengedett alkoholmennyiség dupláját fogyasztja, de ezzel semmi baj sincs.:D

"Kodependens az a személy, aki életét egy szenvedélybeteg ember életéhez igazítja, így a sorsa egy szerfüggő életétől „függ”. A kodependens képtelen saját életének szervezésére és kormányzására, ehelyett egy másik ember életét igyekszik kényszeresen irányítani; ezt a törekvését azonban társadalmilag elfogadottá alakítva az aktív gondoskodás köntösébe rejti. "

2010. nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
66%

Az ellazuláshoz az alkohol az elengedhetetlen vagy a kikapcsolás?

Ha az alkohol---- alkoholistává is válhat.

Kikapcsolni nem csak alkoholtartalmú italokkal lehet.

2010. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
92%
Az én férjem hetente bont egy üveg bort, ez nem zavar. Ha naponta bontaná, én nagyon félnék, hogy alkoholista lesz.
2010. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!