Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anya/anyós meddig veheti...

Egy anya/anyós meddig veheti szárnyai alá felnőtt "kisfiát" és meddig mehet el az egészséges befolyásolásban?

Figyelt kérdés
Jövendőbeli meny vagyok.

2013. aug. 12. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A legmesszemenőbb végletekig, ez anyóstól függ.

Az én volt anyósom még arra is képes volt, hogy bár már külön éltünk, mégis felhívta a kicsi fiát (aki akkor volt 33 éves), hogy nagyon hideg van kint, vegyen trikót a pulóver alá.

2013. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg hagyja neki a gyereke.
2013. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyóstól függ. Az én anyósom csak hetente egyszer telefonál vagy skype-on ír, de akkor sem sokáig. Csak a szokásos hogy vagytok, minden oké? kérdések, és pár "ma ez történt velem, képzeld ma apáddal kirúgtunk a hámból kis vidám történetek vannak.. Nem igazán avatkozik a dolgainkba. Ha megyünk akkor is megkérdezi hogy ki mit szeretne enni , mert akkor azt főzi/ süti meg.

Amúgy sem igazán tudná befolyásolni a fiát, mert úgysem engedné.. Volt már példa rá, hogy éppen akkor jött hozzánk (előre megvolt beszélve hogy jönni fog) amikor éppen vitáztunk a férjemmel, így tanúja volt a veszekedésünknek..

Ezt lerendezte annyival, hogy

- na megjöttünk, addig ne vitázzatok.. Ha folytatjátok akkor addig mi elmegyünk sétálni majd szóljatok ha megbeszéltétek.."

Persze hogy a vitát abbahagytuk, sőt én panaszkodtam neki, de mindig azt mondja az anyósom hogy bár van véleménye, de sosem avatkozik bele, mert nem akarja hogy az egyikünk megsértődjön a véleménye miatt.. (akkor egyébként nekem adott igazat nem a fiának)

2013. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nagyon "ráakaszkodott" a fiára, akkor gyorsan és határozottan véget kell ennek vetni, mert a későbbiekben csak romlani fog a helyzet. A jövendőbeliden múlik a legtöbb, ezért vele mindenképpen tisztázzátok le, mekkora helyet engedtek az anyós jelenlétnek az életetekben. A házasságkötés pl. egy jó lezárási pontja lehet az eddig életnek (ha eddig túlságosan pesztrálta anyuka a fiát), most már egy új család vagytok, saját otthont teremtetek, ez jó alkalom lehet arra, hogy meghúzzátok a határvonalakat. A párodat kell először meggyőznöd és utána közösen munkához látni, mert ha egyedül csinálod, abból könnyen egy rossz anyós-meny kapcsolat alakulhat ki, ami veszélyes a házasságra is. Együtt többre mentek, és szerintem kedvességgel, tisztelettel sokkal többet lehet elérni, mint harccal.
2013. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a befolyásolás nekem valahogy nem férne bele ha felnőtt ember a fia. tanácsot adhat, de ne dirigáljon. ha támogatja néha ezzel-azzal (kaja, ruha) azzal nincs bajom, elvégre az anyja, az anyák szeretnek gondoskodni.

mikor mi összeköltöztünk, a párom minden vasárnap az anyukájánál lógott, ott ebédelt, járkáltak a városban, segített neki bevásárolni. nem vinnyogtam miatta, de nem is esett olyan jól. aztán idővel kezdett leválni róla, manapság már csak akkor megy át hozzá ha konkrét segítség kell, vagy valami fontosat akarnak megbeszélni.

a reggeli ébresztésről viszont nem tud leszokni a jóasszony, minden áldott hétköznap reggel 7kor csörög az uram telefonja, és van egy rövid bájcsevej :) mind1, ez legyen a legnagyobb bajom :)

2013. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Kérdező, a gyakorlatban addig, amíg a felnőtt kisfia/kislánya le nem állítja. Ebben kinél működik a jó szó, ninél csak az erélyes fellépés, kinél semmi, kinek meg eszébe sem jut leállítani vagy gyáva hozzá, inkább sorra nézi, hogy hogyan mennek rá a saját kapcsolatai, a saját élete...


"Egészséges befolyásolás" meg szerintem NEM LÉTEZIK felnőttek között. Egészségesen az van, hogy az egyik felnőtt ember elmondja a másiknak valamiről a véleményét, a tapasztalatát, a tanácsait, a másik felnőtt ember meg eldönti, hogy mit fogad meg belőle és mit nem.

2013. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az igazán tartalmas válaszokat :).

Úgy tudom, hogy egy pár éve az olasz állam megkérte szépen a fiús "mamma"-kat, hogy egy bizonyos kor után ne fogadják már vissza szárnyaik alá a hazatérő felnőtt "csemetéjüket", főleg ha annak már családja van.

2013. aug. 12. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező (#7), ez meg már mondjuk a hülyeség túloldala szerintem, egyetlen állam sem írhatja elő, várhatja el, kérheti, hogy a szülő ne támogassa a sajt gyerekét, ha az a gyerek azt kéri és ígényli. Az egy teljesen más történet, mint a kéretlenül mindenbe beleszólni akaró anyák/anyósok.
2013. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg tudomásul veszi, hogy felnőtt a fia, akkor SEMEDDIG.


Egy felnőtt ember semmiben sem kevesebb - sokszor jóval több -, mint az idősebb generáció. Nincs annyi élettapasztalata, mint egy idősebb embernek, de majd megtanulja a dolgokat a maga kárán. Senkit sem lehet megvédeni az élet pofonjaitól, sőt, ha túlvédik, akkor magát sem fogja tudni megvédeni tőlük.


A befolyásolás pedig egyszerűen szólva manipuláció. Két felnőtt ember között ez nem működhet! Anyuka elmondhatja a véleményét, a fiú meghallgathatja (és fordítva), de a befolyásolás azt jelenti, hogy mindenáron rá akarja venni, hogy azt tegye, amit ő akar. Magyarul: még mindig kisgyereknek tartja, ő is kezeli őt és hatalmaskodni, uralkodni akar felette.


Ha ezt látod a srácon, és az ez elleni lázadás (= anyuka befolyásolása) nulla jelét, akkor gondolkozz el alaposan azon a jövendőbeli menységen - legalábbis ennél az anyósnál.

2013. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a trikós példa engem nem zavarna, ha ezzel megúsznánk 2 hét influenzát, mert a mama szólt hogy mire számítson. Mi meg nem tudjuk és nem figyelnénk erre és reggel elindul nyári cuccban. Ez nem zavar, az zavar ha beleszól a háztartásunkba, szokásainkba, és ha folyamatosan leszidja a fiát apróságokért, a nagy társasági ember fia meg anyukája előtt csak áll mint egy mamlasz.
2019. márc. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!