Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változtassak, javítsak...

Hogyan változtassak, javítsak a kapcsolatunkon?

Figyelt kérdés

Igazából velem van probléma, mindig is egy dominánsabb fajta voltam. Szeretem azt érezni, hogy fontos vagyok. Ha ezt megkapom, ez valahogy felpörget, erőt ad, ilyenkor érzem elememben magam. Viszont ha konkurenciát érzek magam körül, akkor teljesen elmegy a kedvem, elhagyom magam, majd be is sértődök, veszekszem. A férjemmel mostanában elég gyakran. Néha úgy érzem, hogy mások fontosabbak neki, mint én. Először a kapcsolatunk elején az exek emlegetésével volt a gond. Teljesen kibuktam. Majd jöttek a haverok, a haver csaja... stb. Pontosabban:

Haza jön munkából (én otthon vagyok a babával), lefürdik, eszik, közben elmeséli, hogy mi történt aznap, mint mondott a kolléga, kibe szerelmes a kolléga, aztán ecseteli a kolléga szerelmét, hogy milyen nő, majd kicsit játszik a gyerekkel, aztán pihen, mert nagyon fáradt. Néha megkérdezi, hogy mi újság, de én igazából sok mindent nem tudok mondani. Nem igazán izgalmasak a napjaim. Mit is mesélhetnék? Voltunk sétálni? Meg hányszor kakizott a baba, meg mit evett? A barátnőmmel való heti 1-2x találkozásom sem igazán érdekli.

A minap már olyan szinten tele lett a hócipőm, hogy mikor ment dolgozni, fejéhez vágtam, hogy meló után ne felejtsen el elmenni a kollégával sörre, oda ahol a pincérnő tetszik neki, mert izgatottan várom a csajról az új fejleményeket .. persze ezt ironikusan. Meg is sértődött. Nem tudom, hol kéne változtatnom. Tudom, hogy velem van a gond, de kezd ezekből a haverokból meg a macáikból elegem lenni, főleg, hogy úgy érzem, hogy fontosabbak mint én.


2014. jan. 11. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te már csak dacból sem mondasz neki semmit, hogy utána nekieshess, hogy mennyire nem érdekled őt.

Ismerem ezt a típust, néha sajnos én is képes vagyok ilyen üzemmódba váltani, de dolgozok ellene.

2014. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked az a bajod, hogy otthon ülsz és nem történik veled semmi. Ez ellen próbálj meg tenni valamit. Nyilván ez a baba korától és a lehetőségeidtől függ, de ha magaddal egyenesben vagy, akkor valószínűleg nem fogsz annyit veszekedni se.
2014. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Az a bajod, hogy otthon ülsz és úgy érzed, hogy kimaradsz mindenből. Ismerős érzés, ettől rendesen be tud kattanni az ember és ez valahol természetes. Ilyenkor előjön az ember rossz énje, a rossz tulajdonságai, kinek így, kinek úgy. És ami a legrosszabb, hogy ráérsz egész nap agyalni és kombinálni kezdesz. Szerintem kérd meg a férjedet, hogy vigyázzon a gyerekre, amíg egy-egy délutánra elmész kikapcsolódni és minél előbb menj vissza dolgozni, mert nem neked való az otthonülő háztartásbeli szerep.
2014. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Beszűkült a gondolkodásod, az a bajod. Meg szerintem titkon irigyled a férjedtől a "szabadságát". Elképedtem picit ezen a mondatodon: "de én igazából sok mindent nem tudok mondani. Nem igazán izgalmasak a napjaim. Mit is mesélhetnék? Voltunk sétálni? Meg hányszor kakizott a baba, meg mit evett?" Azért a világ nem állt le, minden prercben történik valami, amiről jókat lehet beszélgetni. Nem azt mondom, hogy egész nap gazdasági híreket olvass komolyan hümmögve, de azért a babán kívül is van élet.
2014. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4 Hidd el, ez a négy fal között nem ugyanaz. Ilyenkor menthetetlenül beszűkül az ember és aki nem ilyen remete típus, az ezt nem bírja.


Szerintem próbálj minél többször programokat szervezni, ne csak egy héten egyszer, vagy mozdulj ki akár a babával is, járj emberek közé.

2014. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valószínűleg igazatok van. Elég nehezen bírom ezt a bezártságot. Pici a gyerek, pár hónapos, szerencsére nagyon jó baba. Győzöm mellette a háztartást, a főzést, mindent. Mindig nagyon várom, hogy végre haza jöjjön a férjem, hogy hozzám szóljon valaki. Persze járok sétálni a babával, de hát az sem egy izgalmas történet, és max. 2 órát vagyunk kinn, mert haza kell sietni etetni. Valóban néha irigylem, hogy emberek közt van, barátokkal dolgozik. Nem akartam megszólni azt sem, hogy munka után elmennek egy sörre (szinte minden nap fél órát, max. egy órát), de már ez is idegesít, hogy nem elég, hogy egész nap egymás seggébe lóg a kezük, még a szabad időből is tőlünk veszi el ezt az időt az ő javukra. Mikor pedig itthon van, akkor meg hallgatom a havert, meg a csajt, akibe reménytelenül szerelmes. Legjobban az zavar, hogy olyasmi magától nem jut eszébe, hogy lehet én is kimoccannék valahová. Csak akkor megyünk, ha én leszervezem. Nem akarok házsártos lenni, de kezd az agyamra menni az egész.
2014. jan. 11. 13:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ha valaki azt ecseteli a feleségének, hogy a kollegája szerelme milyen jó nő, az sem feltétlenül előremutató viselkedés.
2014. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy igazából az zavar, dühít a legjobban, hogy ha el is hívtak engem ebbe a társaságba, mindig csak az volt a téma, hogy így a csajok, úgy a csajok, (még tőlem idősebbek is), és én csak az "anyu" voltam, aki "mit főztél ma?" Meg nekem mondja a párom, hogy "az ilyen csaj, akibe a Kristóf szerelmes, ha haza viszi az ember, akkor egyből azt nézi, hogy mije van.." Ja, mondom, még jó, hogy Te nem hozod haza a pultos csajokat. Erre én vagyok a féltékeny, és hülyeségeket képzelek be magamnak, mikor megkérdezem, hogy "na, a Zsófikának ma milyen napja volt?" Mert ő csak engem szeret, neki csak én vagyok. Aztán még megkapom azt is, hogy ő többet semmit sem fog elmesélni, hogy hol voltak, miről beszélgettek, mert velem nem lehet. Szóval én vagyok a végén a rossz, mert bosszant, hogy egy csámpás maca érdekesebb mint én.
2014. jan. 11. 14:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát ettől a társaságtól nekem is hányingerem lenne. Vannak barátaid? Miért nem lógsz inkább velük? Ők meg beszéljék ki a csajokat. A férjed meg leválthatna téged és délután vigyázhatna a babára. Így ez semmi jóra nem vezet. És vigyázz, nehogy tényleg átminősülj anyuciba, ne nyald ki a párod fenekét, legyen neki is dolga, izzadjon ő is otthon, ne csak te.
2014. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A legjobb lenne, ha már végre neki lennének normális barátai, nem ezek a mindenféle nőkre nyálazó szingli haverok. Múltkor az egyik meg is sértődött rám, mikor azzal dicsekedett, hogy neki most egy 14 évvel fiatalabb lány van képben. Megkérdeztem, hogy miért annyira nagy dolog ez? Azt válaszolta, hogy egy férfinak büszkeség, ha ilyen fiatalka lánynak is kell. Erre kapásból azt válaszoltam, hogy "az a baj, hogy neked már csak az ilyen fiatalka, butácska jut, nincs mire büszkének lenni". Férjemnek meg odavágtam, hogy "Te meg beülsz velük ilyen helyekre, a végén azt fogják hinni az emberek velem együtt, hogy Te is ilyen agyatlan vagy, hogy tinédzserekre nyálazol. Hiába Te csak megiszod a pohár sörödet és jössz haza." Na, és ez az, amit nem szeretnék, ilyen vitákat.

Hát, remélem majd kitalálok valami értelmes megoldást, mert ez valahogy nem hatott.

2014. jan. 11. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!