Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen engedélyt kell...

20 évesen engedélyt kell kérnem anyukámtól. Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Minden alkalommal, amikor a barátommal találkozom, meg kell kérdeznem anyukámat, hogy elmehetek-e. Próbáltam már, hogy csak bejelentem, mire lehurrogott, hogy meg se kérdeztem.

Szinte megsértődik, amikor elmegyek otthonról. Többször lemondatta már velem a találkozókat az utolsó pillanatban olyan indokokkal, hogy pl. kísérjem el vásárolni vagy ügyeket intézni; nagy vihar lesz, így ne induljak el; vagy éppen ideges valami miatt, ezért inkább maradjak otthon.

Sokszor megkérdezi, hogy de minek kell most találkoznunk, miért pont ma, miért ilyen gyakran, miért alszom a barátomnál.


Heti 2-3-szor találkozunk egyébként. Anyukám nem mondja, de úgy látom, hogy nem igazán kedveli a barátomat. Nehezen viseli, hogy függetlenedni szeretnék. Nem ez az első kapcsolatom, de a korábbiaknál ugyanez volt a helyzet.

Hogyan tudnék változtatni?


2013. máj. 23. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Amíg él az Anyukád ez így lesz. Később csak rosszabbodni fog a helyzet. (féltékeny) anyukából utálatos anyós lesz. Azért gondolj bele, 20 évvel ezelőtt ő is épp olyan lány volt, mint te most
2013. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Állj a sarkadra! Én 18 éves koromig kértem engedély. Utána meg megmondtam szüleimnek, hogy már nagykorú vagyok, oda és akkor megyek, ahova és amikor akarok. Persze utána is mindig megmondtam, hogy hova megyek és mikor jövök, de csak tájékoztató jelleggel és nem kérdeztem. Persze anyum próbálkozott a lelki zsarolással, de olyankor keménynek kell lenni. Ne hagyd, hogy anyukád terrorizáljon és irányítson! Felnőtt ember vagy, épp ideje, hogy kiállj magadért! 26N
2013. máj. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kovpet ***** válasza:
93%

"Minden alkalommal, amikor a barátommal találkozom, meg kell kérdeznem anyukámat, hogy elmehetek-e."


Nem kell.


"Próbáltam már, hogy csak bejelentem, mire lehurrogott, hogy meg se kérdeztem."


Hurrogjon.


"Szinte megsértődik, amikor elmegyek otthonról"


Sértődjön.


Legyen saját akaratod. Ha te nem állsz ki magadért, más nem fogja ezt megtenni helyetted. Soha.

2013. máj. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha ezt hagyod neki, teljesen rád fog telepedni és ha nincs szerencséd, akkor vénlányként élsz majd anyukád nyakán 30 évesen is kilenc macskával.

Ne érdekeljen, hogy megsértődik. Önző dolog, amit csinál. Nem akar elengedni téged, de nem azért hogy neked jobb legyen, hanem azért mert NEKI így jó. Biztosan nehéz neki is elfogadni, hogy felnőttél, de ilyet akkor sem szabad csinálni! Ne engedd!!

2013. máj. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
43%

Te jó Isten mennyire naívak a kommentelők. Bár nem is tudom mit vártam, ettől szenved a fél világ.

Barátom! Isten adott neked valamid, ami segíthet ebben. A szádat. Többek között azért adta az embernek, hogy mindent megtudjon beszélni... Megmondod anyukádnak, hogy szeretnél vele beszélni, aztán fejtsd ki hogy mennyire szereted, de szeretnéd ha tudná, hogy már felnőtt ember vagy és szeretnél komolyodni, és a saját életed élni amennyire lehet. Tapasztalatokat szerezni, tanulni a hibáidból. Mond hogy megérted mennyire félt, de ez téged akkor is zavar és szeretnél kicsit szabadabb lenni...


Ennyi...............................................

2013. máj. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, az utolsó válaszolót miért pontoztátok le. ennek szerintem is a kommunikáció a kulcsa. én azokat nem értem, akik 18 éves korukban hipp-hopp egyszer csak mindenféle átmenet nélkül közlik otthon, hogy cső, mostantól nem érdekel a véleményetek. mert mi változik azzal, hogy 18 lettél? semmi. normális szülő-gyerek kapcsolattal és kommunikációval bármit el lehet érni. de ugye ezt sem 18 évesen kell elkezdeni.

én szerintem utoljára olyan 16 évesen kértem engedélyt, mikor a barátnőmmel elmentünk a balatonra. de már talán az sem engedélykérés volt. mondjuk kolis voltam, tehát már alapból önállósodtam, elszakadtam valamilyen szinten a szüleimtől. hogyha buli volt, az mindig abban a városban volt a barátaimmal, ahova suliba jártam, így többnyire egész éjszakára ott maradtam, aztán valakinél aludtam. ilyenkor mindig szóltam, hogy anyuapu, csak szombaton megyek haza. szerintem (ismétlem szerintem:)) ez így a normális.

(egyébként kicsit olyan bunkó hangvételű lett ez a hsz., pedig abszolút nem annak szántam)

2013. máj. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem azért pontozták le, mert lehurrogta a többi válaszolót, pedig ők is azt ajánlották a kérdezőnek, hogy ne engedje anyukájának, hogy rátelepedjen.

Egyébként én még ma is kikérem a szüleim tanácsát sok mindenben, pedig már jóval túl vagyok a húszon is :)

Persze engedélyt nem kérek már semmire, csak tanácsot, ha éppen dilemmázok valamin. Utolsóval egyet értek egyébként. Csakhogy itt összetettebb a helyzet, kérdező anyukája nem akarja elengedni a lányát, nem tud elszakadni a gyerekétől. Ez elég nagy baj, persze a beszélgetés segíthet, de nem biztos, hogy az anyuka fel is fogja.

2013. máj. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

"Minden alkalommal, amikor a barátommal találkozom, meg kell kérdeznem anyukámat, hogy elmehetek-e."


Nem kell.


"Próbáltam már, hogy csak bejelentem, mire lehurrogott, hogy meg se kérdeztem."


Hurrogjon.


"Szinte megsértődik, amikor elmegyek otthonról"


Sértődjön.


Utána meg azért ne lepödj meg, ha azt mondják neked, hogy ha nem tetszik az anyuka viselkedése, akkor nem kell elvárni töle azt, hogy eltartson.

2013. máj. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen szólj, hogy elmész, engedélyt ne kérj.
2013. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, mert nekem akkor kezdett erre rá anyám, amikor elkezdtem egyetemre járni. Előtte csak közöltem, hogy elmegyek, este jövök. Aztán meg elkezdett nekem dirigálni, hogy 10-re legyek otthon, meg hasonlók. Mondtam neki, hogy "ja, persze, majd most megmondod, mikor érjek haza". Ennyivel el is intéztem a dolgot. Legközelebb már meg se hallottam... Ez ilyen "magamnak akarom a gyerekem"" hisztéria. Vagy lekezeled, hogy te már nem vagy kisbaba, 20 éves vagy, nagykorú, oda mész és akkor, amikor akarsz, vagy ezt hallgatod élet végéig. Lehetne az angol herceg is a pasid, azt se bírná, mert osztozkodni kell vele a kicsi lányán. Az egyik barátnőm anyja ilyen, de ő nyúl szembenézni vele. 25 éves barátnőm, otthon lakik anyuval, pedig nagyon jól keres, van pasija is, simán elköltözhetne vagy hozzá, vagy külön albérletbe. De az anyja érzelmileg zsarolja, hogy ha ő elmegy, akkor mi lesz vele? Még sírni is szokott... 26N
2013. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!