Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ajándékoznál meg...

Hogyan ajándékoznál meg valakit, aki semmilyen ajándékot nem fogad el?

Figyelt kérdés
Van egy kedves ismerősöm, aki hirtelen elszegényedett. Régen mindig megajándékoztuk egymást, de most hogy ő nem tud erre költeni, megkért, ne vegyek neki semmit, mert nem fogadja el. Eléggé ütött-kopott már a telefonja, gondoltam azt veszek neki, és elküldöm postán, mintha valami nyereményjátékon nyerte volna. Tudom, így elég gáz, de mi mást tehetnék? Tudom,az árára nagyobb szüksége lenne, de a munkája és a családja miatt fontos neki, hogy elérjék telefonon. Szeretnék neki segíteni, de tudom, hogy nem engedné. Valamilyen ötletek esetleg?
2009. dec. 1. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

sehogy

nem kell még az önérzetébe is beletaposni, van így is elég baja

2009. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Már le akarta cserélni a telefonját, de most nincs már rá pénze. Sokszor említi, milyen jó volna valami csoda. :S
2009. dec. 1. 16:02
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
vegyél egyet, és add neki oda "kölcsönbe"
2009. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Önérzet?Butasàg,nekem sincs mindenre pénzem,és szégyellem elfogadni.Legutobb téli kabàtot kaptam mégis ujat a baràtnömtöl.Szégyelltem,de mégis jol esett.

Szerintem ez a postàs dolog nem jo,mert akkor nem tudja hogy töled van,és TUDNIA kell hogy te voltàl aki gondolt rà.

Szerintem egy diszcsomagba pakold bele,tedd a postlàdàjàba(ha màs nem fér hozzà)és irj hozzà egy pàr sort,hogy te gondolsz rà,neked ö fontos,és bàr tudod ö nem akarta ezt,de te képtelen vagy nem megajàndékozni,aki fontos szàmodra.

2009. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
egy elszegényedett embernek jószerével már csak az önérzete maradt, nem hinném, hogy butaság lenne
2009. dec. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A kölcsönösség nagyon fontos. Megalázó, ha nem tudunk viszonozni valamit. A legjobban azokra haragszunk, akinek a lekötelezettjeinek érezzük magunkat.

Aki adni tud, mindig erősnek, jónak, jószívűnek, stb. érezheti magát ettől. A másik embernek is meg kell adni a lehetőséget, hogy viszonozza.

Lehet, hogy te attól éreznéd ok-nak magad, ha adnál?

Lehet, hogy ő is attól érezné magát ok-nak, ha adhatna?

Adni, és kapni. Levegőt venni, és kifújni. Ha nem fújom ki, nem tudok beszívni, ha nem veszek levegőt, nincs mit kifújni.

Készíthet neked valami egyszerűt. Süteményt, vagy valamit jelképesen. Te is csak ilyet neki.

Ami a legfontosabb, hogy nem mindenkinek ugyanaz jelenti a szeretetet. Én például az érintésekből érzem, ha szeretnek. Megérinti a vállamat a kolléganőm. Simogat a férjem, de nem azért, mert szex-et akar. A barátnőm a kezemet fogja, ha sírok, de nem szól semmit.

Más emberek az együtt töltött időt tartják ajándéknak. Megint mások elismerő szavakra vágynak.

A te ismerősöd miből érezné, hogy szereted? Esetleg, ha tudnád, mi a kedvenc virága? Vagy ha emlékeznél arra, hogy az oviban lufi volt a jele, vagy a pöttyös bögre, és azt kapna?

Te tudod, hogy te miből érzed, ha szeretnek? Esetleg te szeretnél egy telefont kapni?

2009. dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha pár hónap múlva rendbe jönnek a dolgai, megmondanám neki. De ha most megtudná, hogy én adom, nem fogadná el. Persze, így becsapnám. De azt hinné, nyerte, és örülne. Nem hinné azt, hogy minden veszve van.
2009. dec. 1. 16:15
 8/20 A kérdező kommentje:

Egy férfiről van szó, én nő vagyok. Nem szeretném ha ő vagy a családja félreértené a "simogatásomat".

Olyan munkája van, amihez szükséges a telefon. ezért szeretnék azt adni neki. Nem egy méregdrágát, amivel internetezni is tud.

Engem a jó szándék vezérel. Ha sütök neki süteményt, attól az ő pénzügyi gondjai nem oldódnak meg.

2009. dec. 1. 16:18
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Én bátran megvenném és átadnám neki a telefont. Ha nagyon húzódozik, mondd el neki, hogy attól, hogy ő most ilyen helyzetbe került, neked még éppenolyan fontos maradt. A barátság nemcsak a szép időkről szól, egy igazi barát a bajban is ott áll a barátja mellett. Mondd el, hogy sokat jelentene a számodra, ha elfogadná az ajándékodat, és különben is, sosem lehet tudni (bár, ne értsd kérlek félre, nem kívánok senkinek rosszat!), lehet, hogy máskor, hasonló helyzetben éppen ő fog neked segíteni. Szerintem ezzel meg tudnád nyugtatni, de valószínűleg mindketten bőgni fogtok egy jó nagyot :).


Önérzet ide vagy oda, annál rosszabb érzést, mint egyedül, barátok nélkül maradni a bajban, nem tudok elképzelni. Maradj csak az igaz barátja, gondolj rá az ünnepen és ha eddig megajándékoztátok egymást, most se hagyd ki. (de szeretnék egy ilyen, igaz barátot! Az én "barátaim" a bajban azonnal elpártoltak tőlem...)

2009. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha tudod tényleg, hogy pár hónap múlva rendbejön, akkor mondd meg neki, hogy Ő karácsonyra kap ajándékot, Te pedig húsvétra vársz valami meglepit :) Szerintem örülni fog a telefonnak és gondosan ügyelni fog rá, hogy húsvétkor tényleg viszonozni tudja...
2009. dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!