Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitiltottam a férjem barátját....

Kitiltottam a férjem barátját. Jól tettem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Férjemmel már több éve vagyunk együtt, két gyerekünk van, harmonikus a házasságunk. A nagyobbik 11 éves, a kicsi még baba. Úgy kb. másfél éve összebarátkozott egy elvált fickóval. Kölcsönösen segítettek egymáson, néha elmentek együtt sörözni. Rendesnek tűnt, örültem, hogy van egy jó barátja, akire lehet számítani. Olykor meghívtam hozzánk ebédre, vagy elvittük magunkkal szórakozni. A pasas nem helyi lakos, a jó ég tudja honnét költözött ide a válása után. Egy idő után elkezdődtek a fura beszédek, a tipikus "messziről jött ember azt mond amit akar." Azt vettem észre, hogy beszólogat nekem. Megszületett a kicsi, terhesség alatt felszedtem pár kilót. Ő folyton megjegyzéseket tett, hogy "fúúú, az a csaj nagyon jó nő, olyan vékony, mint a nádszál" (direkt felhívta a férjem figyelmét bizonyos nőkre, de állítólag csak akkor csinálta ezt, mikor ott vagyok), meg "az én feleségem vékony volt, bomba nő". Egyik este meguntam, és közöltem vele, hogy "talán ha nem szültem volna, most én is jó nő lennék, biztosan sokkal boldogabbak lennénk tőle". Csak pislogott. Majd kinézett magának egy csajt, és folyton hívogatta a férjemet, hogy menjen el vele ebbe és ebbe a bárba, mert milyen jó nő a pincér. Kiderült, hogy egy büdös csehóról van szó, ahol lepukkant alkoholisták ücsörögnek. Történt olyan is, hogy át akartuk építeni a fürdőszobát, elmentünk vásárolni, épp hívott a kedves haver, és meg volt sértődve, hogy a férjem miért nem vele ment inkább, ő olyan boltokat ismer, hogy ihaj, vele sokkal jobban járt volna, meg hogy nővel nem jó vásárolni. Az i-re a pontot az tette fel, mikor elhívtuk egy szórakozó helyre, majd hazafelé a kocsiban beszólt, hogy legközelebb menjenek csak ketten, nagyon klassz helyeket ismer, a férjemnek biztos nagyon tetszene. Ekkor már kezdett elfogyni a türelmem. Megkértem a páromat, hogy többé ne hívja meg ezt a barátot a házunkba, mert irritál. Mondtam, hogy nekem mindegy, ha neki a 11 éves lányommal egyforma testalkatú, egérarcú nők jönnek be, de akkor ne degradáljon engem. Próbáltam visszaszólni, nem vette a lapot, hát akkor majd megoldjuk így. Látom a páromon, hogy bántja a dolog. Tett is egy megjegyzést, amitől lelkiismeret furdalásom lett. Mondtam neki, hogy ezt már sokkal hamarabb meg kellett volna beszélnie vele, nem kellett volna megvárni, míg megutálom.

Sajnálom a férjemet, de már nem tudom tovább tolerálni a pasast, úgy érzem, hogy kezdett ránk telepedni az én káromra.



2014. jan. 13. 08:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, hogy idegesít téged, de már az első megjegyzés után utalnod kellett volna rá higgadtan, hogy mi zavar, szerintem (én nem vártam volna ennyit). És a férjednek kellett volna helyretenni a fickót, hogy tudja, "hol a helye", mert így most te elszel a gonosz feleség, a férjed meg a jó cimbora, akit meg kell "védeni".

Sajnos hiába tiltod ki az otthonotokból, ha a férjednek ezek ellenére igénye van a társaságára.

2014. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Jol tetted...a ferjed is egy jo nagy papucs,mar reg szajon vagtam volna azt a f.aszt.szerintem amugy te jöttel be neki.
2014. jan. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
engem az sem lepne meg, ha a pasi langyi volna... (volt feleség, meg nőstírölés ide vagy oda)
2014. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha épeszű lenne ez az ember, akkor nem kellene se higgadtan, se durván arra utalgatni, hogy éppen valami rosszat mondott. Ha normális lenne nem mondana ilyeneket egy két gyerekes boldog apukának, férjnek. Nem szabadna (mondjuk ki) arra biztatnia őt, hogy megcsaljon téged. Az is érdekes, hogy a férjed egy szót sem szól neki, de amikor te szóvá teszed, hogy kezd eleged lenni, neked megjegyzéseket tesz. Ismerve az én férjemet az első alkalommal leállította volna ezt a kedves barátot, mert tudná, hogy rosszul esnek a szavai. Sőt erre az időre már a kapcsolatot is megszakította volna vele, főleg, hogy csak egy "messziről jött ember".
2014. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A férjemnek többször is jeleztem, hogy nekem ez nem tetszik, de mindig valamivel kidumálta, hogy ő nem úgy gondolta, én értem félre. Majd mikor számára is egyértelmű volt, hogy a barát néha úgy viselkedik, mintha féltékeny lenne rám, ki akarna túrni, állítólag beszélt vele, hogy ez így nem klassz. De nem változott semmi, csak annyi történt, hogy közölte velem a barát, hogy a férjem mindig csak rólam és a gyerekekről beszél, meg mindig siet haza, nem képes lazítani, pedig ő csak jót akar neki, hiszen mennyit dolgozik.

Azt nem is írtam, hogy egyszer még arra is képes volt, hogy elmesélje nekem "a barát", hogy összefutottak a férjem egyik exével, és hát az mennyire jó nő. Akkor az egyszer hallottam, hogy a férjem felemelte a hangját, hogy ezt azért nem kéne.

Ahogy írtam, sajnálom a férjemet, de már annyira ki nem állhatom a barátját ezek miatt, hogy még az utálatos feleség jelző sem érdekel már.

Ezek után úgy gondolom, hogy egy családos, nős férfi életének nem tesz jót egy szingli barát. Én biztosan nem fogom megvárni, míg éket üt közénk, hogy a férjem még többet és szabadabban csak vele csavarogjon. Mondtam is a férjemnek, hogy keressen inkább egy hasonlóan családcentrikus barátot, mint ő, akivel össze lehet járnunk akár családostul is.

2014. jan. 13. 09:27
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es.. Az a baj a férjemmel, hogy ő az a típus, aki mindig próbálja a jót keresni az emberekben. Nem papucs, erről szó sincs. Mert az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ez a barát valóban elsőre ugrott mindig, ha hívta, hogy segítség kéne, és nem is kért érte semmit. Nem is lenne vele baj, ha nem kezdett volna engem piszkálni és kitúrni. Persze elhiszem, hogy megfordult a fejében (a barátnak), hogy sokkal jobb lenne, ha én nem lennék, többet lehetnének együtt, és még a csavargásba is bele lehetne vinni a páromat. Jobb lenne, ha a férjem 1-2 sör után nem sietne haza a családhoz, hanem órákig dumálgatnának, mert hát ő unatkozik, ráér. De normális ember ezt nem csinálja, rendes ember nem úgy szerez barátot, hogy tönkre akarja tenni a másik kapcsolatát.
2014. jan. 13. 09:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem az ilyen "szingli" barátokat. Úgy gondolom, itt az az egyetlen probléma, hogy a férjed nem adta következetesen és folyamatosan tudtára, hogy nem vevő az ilyen témákra. Ha folyamatosan azt látja a pasi, hogy a férjed nem partner az ilyesmiben, abba fogja hagyni, így a barátság is megmaradhat. Tapasztalatból mondom.
2014. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek, bár boldog házas ember és apa, hiányzik egy barát, akivel össze lehet jönni, sörözni, diskurálni. Ebben nincs semmi baj, természetes. Csak sajnos nem a legmegfelelőbb barátot találta meg. Segíts neki rendesebb barátot találni, járjatok össze egy ismerős házaspárral például, aki családcentrikus és nem az a szórakozása, hogy bárokba jár nőket hajkurászni. Azért írom, hogy segíts neki, mert a férjed hűséges, ragaszkodó típus a leírásod alapján, magától nem fogja lezárni ezt a barátságot. Ne erőszakkal próbáld, hanem okosan, mondjuk csak úgy meghívsz hozzátok egy házaspárt. Vagy szervezzetek a szomszédokkal összejövetelt, talán összehaverkodik az egyik apukával a környéketekről. Az ilyen barát, mint a mostani, sokat árthat, mivel a pasikban működik a falkaszellem, így sok mindenre rá tudják venni egymást.
2014. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen elvált, nőkből kiábrándult fickókkal sok a baj néha.


Ő egyedül van, valószínűleg magányos valamilyen szinten, és szívesen magányossá tenné (tudat alatt néha) a haverját, hogy ő maga ne legyen ennyire egyedül, és legyen kivel utálni a feleségeket meg kutatni a libákat.

2014. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még átgondolom a dolgot, hogy lehetne megoldani, hogy ne legyen belőle komolyabb gond, vagy sértődés. De ez így nem mehet tovább.

2014. jan. 13. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!