Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom másképp nevelni,...

Van jogom másképp nevelni, illetve másra tanítani a vőlegényem gyerekét, mint amire az anyja szoktatja? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

A párom kislánya óvodás, tündéri gyerek, nagyon szeretem. De nagyon zavar, hogy NEM TUD kezet mosni. Feltűnt, hogy sem evés előtt, sem pisilés után nem szokott kezet mosni. Múltkor rászóltam, hogy mosson kezet ebéd előtt, és csak bevizezte a kezét, de szappant nem használt. Akkor megmutattam neki, hogyan kell szappant nyomni a praclijára és együtt kezet mostunk. Nagyon élvezte. :)

Aztán utána azt mondta, hogy "anya szerint nem egészséges szappant használni, mert kiszárítja a bőrt, és anya sem szokott soha kezet mosni". Erre azt válaszoltam, hogy anyánál, ha anya megengedi, azt csinál, ami neki tetszik, de itt az a szabály, hogy igenis szappannal mosunk kezet minden étkezés előtt és vécé után is. A párom természetesen egyetért velem, ő is próbálta már sokszor rászoktatni a kézmosásra, de rá nem hajlandó hallgatni a gyerek, rám viszont hallgat.

A gyerek anyukája nagyon kiakadt, amikor a kiscsaj mesélte neki, hogy itt nálunk az a szokás, hogy szappannal mosunk kezet. Elhordott mindenféle ócska szemétnek, leüvöltötte a fejemet, hogy milyen jogon nevelem én az ő gyerekét. Ilyen esetben mi a teendő? Nyilván nem akarok rossz viszonyt anyukával, de azt nem vagyok hajlandó elnézni, hogy a gyerek mocskos, sáros kézzel ül le az asztalhoz.



2014. jan. 14. 14:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok ez a "szabály". Pont. Anyukát meg megnyugtathatod, hogy olyan szappanotok van, ami nem szárítja a bőrt ;)
2014. jan. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon szimpatikus, hogy azt mondtad a kislánynak, hogy itt nálatok ez a szabály és, hogy anyánál meg úgy ahogy anya engedi.


Szimpatikus, hogy ne súlykolod a gyerekbe, hogy az anyja nem százas.

2014. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Nagyon igyekszem, hogy véletlenül se hangoljam a gyereket az anyja ellen. Nekem személy szerint megvan róla a véleményem, de mégiscsak ő a gyerek anyja, semmi szükség sincs a feszültségkeltésre, úgyis csak a gyerek inná meg a levét.

2014. jan. 14. 15:14
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, és az első válaszolónak is. Sajnos szerintem ez nem is a kézmosásról szól igazán az anyuka szemében, hanem hogy végre talált valamit, amitől kirobbanthatja a balhét. Féltékeny lehet rád. Szánalmas tőle ez a viselkedés! Örülne inkább, hogy szereted a gyerkőcöt!

Azt írod, óvodás, és nem ismerte eddig a szappant, ezen is csodálkozom. Az oviban nem kötelező a szappanos kézmosás étkezés előtt,meg miután bemennek az udvarról? :o

2014. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Inkább szerintem az lehet, hogy az óvónéni meg a dadus egyszerűen nem érnek rá ellenőrizni, hogy a gyerekek rendesen mosnak-e kezet. 33(!) gyerek van a csoportban, szerintem csak beállítják őket a sorba, hogy nyomás kezet mosni, és ezzel el van intézve.
2014. jan. 14. 15:18
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

igazad van, ne hagyd magad, teljesen jól csinálod

másrészt ez nem a más gyerekének a nevelése, hanem alapvető emberi kultúra, szerintem. szóval koszosmancsú anyuka eltolhatja a biciklit, ordítozzon a gyerek új apukáival...

2014. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen neked van igazad. Még ha vmi apróságban kezdenéd el mondani, hogy a rigolyáid miatt ne úgy csinálja, akkor azt mondanám, túlzás... de normális helyeken az alap, hogy a gyerek étkezés előtt, hazaérkezés után, vagy ha összepiszkolódik a keze, kezet mos, szappannal! A víz magában nem fogja lehozni a piszkot. Attól, hogy az anyja a gyereknek egy igénytelen, piszkos nő, attól még ezt meg kell tanítani a gyereknek, mert kultúrhelyen vagy körberöhögik, vagy kiközösítik, vagy a háta mögött cikizik majd, hogy nem nevelte meg az anyja vagy piszokkirálynő...

Egyébként szerintem a vőlegényednek kellene beszélni az anyukával, hogy nem ellene vagytok, csak kulturált viselkedést tanítotok a leányzónak.

Ja, és szappanból is lehet olyat venni, ami nem szárítja a bőrt.

2014. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
2%

Szapannal evés előtt?


Mihez készül, műtéthez?

2014. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
37%

Amúgy igen, van jogod hozzá, mivel veled él együtt, a viselkedése a te életedre lesz közvetlen hatással.


Majd ha a biológiai anyjával él együtt, akkor majd ő fogja nevelni.

2014. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
2%

Egy ovis gyereket neked kell tanítani, amikor ott van nálatok. Az meg egyszerűen irritáló, hogy rögtön a kislány anyjára mutogatsz.

Most látsz életedben előszőr kisgyereket? vagy mi szösz:D

2014. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!