Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Özvegyen nevelem a fiam aki...

Özvegyen nevelem a fiam aki 16 éves múlt. Az iskolában folyamatos gondok vannak vele nem fogad szót és folyamatosan azzal fenyegetőzik, hogy el akar költözni. Ezt ennyi idősen megteheti?

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Jogilag nem, gyakorlatilag nem.De jobb lenne ha megtenné mert egy hétig kihúzná egy haverjánál de aztán nem lenne ötlete hogyan tovább és leszállna a témáról, talán jobban meg is becsülne....
2014. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Milyen a kapcsolatotok ?
2014. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem csak az a baj,hogy ő ezt csak akkor mutatja ki ha akar valamit!Persze szokta mondogatni,hogy szeret csak ez szerintem nem mindig őszinte!Az öccse is ki van készülve a nővérével együtt és nem értik hogy miért viselkedik így!A nagylányom azt mondta,hogy talán intézetbe kellene adni egy időre,hogy magához térjen,de nem akarom azt,hogy azt higgye eldobom magamtól!Viszont ezt a mindennapos balhékat egyre kevésbé bírom!
2014. jan. 16. 21:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Megteheti, a gyámügyesek adhatnak neki erre engedélyt. Persze nyilván nem arra, hogy menjen az utcára, vagy költözzön be egy random családhoz, és nyilván a gyerek nem is tud erről a lehetőségről.
2014. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az intézet szerintem sem jó megoldás, tényleg úgy érezné, eldobod magadtól. Nem biztos különben, hogy olyan rossz lenne, ha egy időre elköltözne, kicsit talán lenyugszik, és belátja, hogy a szülői ház sok kényelemmel szolgál számára, és gyorsan vissza is költözik. A szomszédsráccal így volt :)
2014. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. S.O.S. pszihológus.Nem tudom hány éves volt mikor édesapja meghalt, de egyértelműen hiányzik neki a meghatározó férfi.Ráadásul a rosszabb fajta kamaszkoron megy át.Kritikus időszak, de rövidebbre lehetne zárni rendszeres terápiával, egy jó szakemberrel.Kapcsolatterápia is lehetne amin te is részt veszel.A pszihológust a tb támogatja.Szerintem további csúnya dolgokat elzhetnél meg.Ha jól értem teljes elutasítás nincs iránad, ez jó, ebből lehet építkezni.

Kitartást!

2014. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen nem költözhet csak úgy ide-oda.
2014. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De ha én mint szülő nem járulok ahhoz hozzá,hogy elköltözzön ezt akkor is megteheti a gyámügyön keresztül?Én rendesen dolgozom,nem iszom nem csinálok semmi olyat ami miatt panasz lehetne rám.A másik két gyermekem jól tanulnak a nagylányom egyetemista a kicsi gimnazista,szóval nem egy renitens család vagyunk!Inkább csak azzal akar visszaélni a fiam,hogy meghalt az apja és nincs aki fogja!
2014. jan. 16. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom, hogy csak speciális esetekben teheti meg ezt az akaratod ellenére. Nem akarok hülyeséget mondani, ezért azt tanácsolom, hogy menj be a családsegítőbe vagy a gyermekjólétibe, és kérdezd meg őket erről.
2014. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valószínű ezt fogom tenni!
2014. jan. 16. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!