Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Természetes, hogy egy hiperakt...

Természetes, hogy egy hiperaktív gyerek szülője folyamatosan mentségeket keres a gyermeke viselkedésére, próbálja elfogadtatni annak ellenére a gyermekét, hogy zavaró mások számára a folyamatos izgágaság?

Figyelt kérdés

Ilyen mentségekre gondolok,hogy "sajnos ő figyelemzavaros nehéz neki kontrollálnia magát ,türelmet kérünk,fejlesztésre járunk " .

És mindemellett azt hangsúlyozza szánalmas módon,hogy figyeljék csak meg a gyermeknek milyen jó szive van ,segítőkész ,kedves annak ellenére,hogy szélsőségesen nyugtalan és türelmetlen .


2013. máj. 16. 16:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Miért? Szerinted mit kellene tennie?
2013. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
mi ebben a szánalmas? attól, h figyelemzavaros, még lehet jószívű. és igen, fontos, h fejlesztésre járnak, nem hagyjék magára, h csak úgy nőjön, mint valami vasviárg? mi a bajod? ha nem bírod elviselni, menj másik játszótérre. tök rosszindulatú ez a kérdés.
2013. máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

De tényleg, mégis mit kellene tennie a szülőnek?

Zárja be valahová az "izgága" gyerekét, hogy még véletlenül se zavarhasson olyan empátia-hiányos embereket, mint mondjuk téged?

Egy normális szülő ilyen esetekben megpróbálja a lehető legjobb szempontból nézni a gyermekét, és igenis vágyik arra, hogy az ő gyerekét is elfogadja a társadalom.

De látod, mindig lesz, aki akadékoskodik, ahogy te magad is teszed, és az ilyen hozzáállás nem segíti a gyermeket abban, hogy valamerre is fejlődjön.


Komolyan, mit akarnál?

2013. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsére a Te gyermeked nem hiperaktív. Hidd el szegény anyukànak épp elég baj az, hogy ilyen gond van a gyerekével... szásszor nehezebb az élete emiatt valószínűleg és még az a szerencse, hogy meglàtja a gyermeke jó oldalàt is és nem fáradt bele, hogy elfogadtassa másokkal is a kisfiát... nem ő a szànalmas....
2013. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
Te vagy a szánalmas. Örülj neki hogy mentegetözni próbál és nem elküld a p@ba ahogy én tenném.
2013. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én vagyok az anyuka és magamat találom szánalmasnak ,hogy mindent elkövetek ,hogy bizonygassam a kisfiam értékeit ahelyett ,hogy azoknak akik meg sem akarják érteni a helyzetünket válasz nélkül hagynám az olyan tanácsait ,hogy meg kell nevelni és ennyi ,meg ő már agyonütötte volna,illetve ezt ő nem bírná stb ...
2013. máj. 16. 16:16
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Azért hangsúlyozza az ilyen anya a pozitív tulajdonságait a gyerekének, mert szerintem ilyenkor saját magának is mondja.

Egy teljesen (most bocsánat a szóhasználatért) normális gyerek is megtudja a szülőt csinálni idegileg..hát még egy figyelem zavaros!!!Ilyenkor illik tolerálni a dolgot és megértőnek lenni.

Úgy látom te egyikben sem jeleskedsz.

Én elsüllyednék a helyedben konkrétan..

2013. máj. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
25%
Miért teszel fel lassan minden nap ilyen kérdéseket? Mindenki tudja, hogy nehéz lehet a hiperaktív kisfiaddal, és minden elismerésem, hogy becsülettel csinálod, de ettől még teljesen felesleges folyamatosan provokálni itt a népet.
2013. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
"szültél egy hulyét" ???
2013. máj. 16. 16:20
 10/22 anonim ***** válasza:

először is tanuld meg elfogadni a gyermeked. Ő ilyen, ha nem fogadod el a szánalmam mentségek szánlamasak maradnak. Az én gyerekem is problémás és nehéz volt elfogadni,ohgy más mint a többiek problémákat okoz neki olyan ami másnak nem. Vagy,ohgy vannak dolgok amiért furcsán, rosszalóan néznek ránk a játszón.

elfogadtam őt ilyennek és azóta sokal könnyebb nem keresek mentésgeket a vislekedésére, hanem értékelem benne a jót.

2013. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!