Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben ott hagynátok...

Ti ilyen esetben ott hagynátok a nagyszülőknél a kicsi (3-4) éves gyereketeket a nagyszülőknél néhány napra úgy, hogy ti nem vagytok ott?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk a párommal és elkezdtem dilemmázni ezen.

Szóval a lényeg röviden: egészen kicsi koromtól a nevelőapám nevelt, én sokáig édesapámnak tekintettem, apának is hívtam. Nem volt semmi gond a szüleimmel, de aztán kamaszkoromban a nevelőapám bekattant, (vagy hát nem találok erre jobb szót), és zaklatni kezdett. Hónapokig molesztált, zsarolt, szexre kényszerített. Nem fizikai erőszak volt, "csak" érzelmi-lelki zsarolás. Aztán ezt megelégeltem, elmondtam anyámnak, ő hitt nekem, el is hagyta a nevelőapámat. De pár hónap után visszafogadta. Még másfél évet lehúztam velük, aztán érettségi előtt elköltöztem. Tartom velük a kapcsolatot, nem állítom hogy nagyon szoros a viszony, de évente 4-5 alkalommal meglátogatom őket, meg beszélünk telefonon is. Nem gyűlölöm őket, inkább semleges a viszonyom hozzájuk, persze a nevelőapámtól érthető módon azért tartok.

És elkezdtem azon gondolkodni, hogy ha megszükletik a gyerek, akkor 3-4 éves korában ott merjem-e hagyni náluk 1-2 éjszakára a felügyeletem nélkül. Inkább afelé hajlok, hogy nem, de azért mégse ugyanaz a kategória, hogy a nevelőapám egy 16 éves lányt zaklatott, nem kicsi gyerek voltam. Szóval tanácstalan vagyok valamennyire.


Persze hülyeség már most ezen kattogni, amikor még várandós sem vagyok, de érdekelne a véleményetek.



2014. jan. 17. 07:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog.
2014. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Semmiképp. Csak úgy, hogy te is (vagy a férjed) ott vagy. És akkor sem hagynám a nevelőapával egy légtérben még 5 percre sem. Az ilyen ember szerintem már nem tudja visszaszerezni a bizalmat.
2014. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tényleg az a kérdésed hogy egy erőszaktevő molesztálóra hagyd-e a gyereked? :D Nagyon pihent lehetsz.


Csoda hogy nem csukták le!

2014. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!