Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit éltetek át, hogy...

Ti mit éltetek át, hogy élitek meg a lelki vivódást, milyenné vált később az életetek?

Figyelt kérdés

Azok válaszára lennék kíváncsi, akik úgy vállalták a gyermeküket, hogy önhibájukon kivűl estek teherbe(nem is számítottak rá)nem érdek, nem spermadonorság, nem számítás, nem gyógyszerkihagyás, nem pasifogás célból. Egyszerűen a legváratlanabb pillanatban derült ki, hogy terhesek vagytok. Ráadásul a helyzetetek olyan volt, hogy a pici apja a mai napig nem tudja, hogy az ő gyerekét nevelitek. Nem kellett nektek gyt, sem semmi, mert nem akartátok, hogy bármi baj érje a gyermeketeket, és a köpködőket is ki akartátok hagyni az életetekből.


Ilyen anyukát keresek.Van itt ilyen?


2014. jan. 19. 10:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Remelem nincs. Minimum értesíteni illő lenne az apát, higy hoppa, van egy gyereked.
2014. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Van.Csak ritka.
2014. jan. 19. 11:09
 3/23 anonim ***** válasza:

Egyelőre még nem vagyok anyuka, de átérzem azt a helyzetet, amiben lehetsz. Nekem is vannak nehéz helyzeteim családban, amiket nagyon nem szeretek és nem akartam, hogy legyenek, nem tehetek róla és ezek nekem is erős lelki vivódásokat okoztak.

Ilyenkor többször úgy csináltam, hogy a boldogság forrásomat olyan foglalkozásokban-hobbikban találtam meg, amelyek mindig is tetszettek: pl. süteménysütés, úszás, biciklizés és azzal sokszor városnézés, fotózás, stb. Nekem ezek jönnek be. Ha ezek rendszeresen elvonják a figyelmemet a vivódásról, akkor sokkal könnyebben teszem át magam pl. azon is, hogy körül vagyok véve érdek emberekkel és irigyekkel, rossz indulatúakkal és ugyanakkor vidámságot sugárzok feléjük, amihez soha nincs egy szavuk sem. Ez a boldogság érzet biztos, hogy gyermekedre is át fog terjedni.

Bztos, hogy nem könnyű azért anyagilag sem, de egy minimális befektetéssel is sokat tud nyerni az ember ilyen téren.

Anyukáinkon-nagymamáinkon azt láttam régen, hogy úgy vezetik le ezt a rossz hangulatot, hogy pl. gyakrabban jártak fodrászhoz :), piacon pletykáltak a kofákkal, sokszor többet voltak a konyhában annak ellenére, hogy nem éhezett a család, kötöttek-horgoltak, vagy éppen mániákusan takaritottak, stb. Vannak azért ezek mögött pszichés okok is, nem csak a szükséglet és a látszat.

2014. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3 Ezt biztos ide akartad írni?
2014. jan. 19. 11:52
 5/23 A kérdező kommentje:
1 Ha tudod, hogy ha megmondod neki, azzal totálisan padlóra küldöd lelkileg az apát (valószinűleg nem is állna fel belőle, ismerve a srácot), akkor is megmondanád?
2014. jan. 19. 11:54
 6/23 anonim ***** válasza:
Meg. Tudod minden titok kiderül egyszer es bizony joga van hozza, hogy tudja, hogy apa lesz. Pláne, ha mar beleszólása nem volt a dologba..... A gyerek érdekeit is nézni kellene egyebkent, mert lehet, hogy te nem akarsz semmit ah apától, de a gyereknek jo lenne, ha lenne....
2014. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen.

A nővérem 17 évvel ezelőtt viszonyt folytatott a főnökével, akitől teherbe esett. Nem akarta elvetetni a gyereket, ezért eljött a munkahelyről, hogy ne okozzon családi galibát, ugyanis a főnöke kétgyerekes családapa volt. Mai napig nem tudja, hogy van egy harmadik fia. Valószínűleg sosem fogja megtudni. Sokáig rágtam a nővérem fülét, hogy illene megmondani a férfinak, hiszen joga van tudni és a gyereknek is joga lenne tudni, hogy ki az édesapja. Nem akarta. A gyerek 2 éves volt, mikor a nővérem rátalált a jelenlegi párjára, aki becsülettel, sajátjaként neveli a fiút. Hogy mit hoz a jövő és kiderül-e valaha az igazság? Sosem lehet tudni, de tény, hogy nővéremet valahogy sosem érdekelte túlságosan ez a téma.

2014. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Milyen apa az olyan, aki totálisan padlóra kerülne, ha kiderülne, hogy gyereke van? Talán családos ember? Vagy annyira éretlen, hogy nem tudná feldolgozni?

Nem értem. Van itt sok olyan kérdés, amiből az derül ki, hogy apuka magasról tesz a gyerekre, de tud róla, és ettől még nem lelki beteg.

2014. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
6 Nem lesz, már az.
2014. jan. 19. 16:33
 10/23 A kérdező kommentje:
Én is nővér vagyok, de sosem volt munkahelyi kapcsolatom, és lányom van, a többi stim. Nagyon nagy vonalakban:)
2014. jan. 19. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!