Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem működik a konfliktus...

Miért nem működik a konfliktuskezelés? Hogy lehet valakit rávenni, hogy foglalkozzon a dologgal?

Figyelt kérdés

Drága életem párja néha eszméletlen dolgokat produkál... az a típus, aki képtelen elmondani és megbeszélni, ha valami baja van. Inkább magába zárkózik, pufog. Most például azon, hogy ment a mosógép is, meg zenét is rakott be (metált, jóóó hangosan). Mert őt a zene kapcsolja ki. Bár az én tapasztalatom az, hogy idegbeteg lesz tőle, na de mindegy.

A lényeg, hogy mivel szerinte őt az kikapcsolja, nem szólok miatta. Tudja hogy utálom, ezért ő is ritkábban kapcsolja be, mint amúgy tenné.


Ma ahogy ültem az asztalnál a mosógép mellett, ami épp centrifugált és emellett még a zene is szólt, elég rosszul érintett. Előtte egyébként is összekaptunk a vásárláson (mindketten utáljuk, emiatt én azt pártolom, hogy előre találjuk ki, mit akarunk, ő meg azon volt, hogy inkább induljunk el, aztán majd ott meglátjuk, mi van), én pedig mivel nem akartam veszekedni, inkább összeszorítottam a szám és pucoltam a krumplit az ebédhez. Ő amikor kijött és meglátott, nekem támadt, hogy mi bajom van. Mondtam, hogy semmi. De valami biztos van, mert ő látja az arcomon.

Erre mondtam hogy igen, zavar a zaj, de hát ezzel nem lehet mit tenni. Erre nagy pufogva lekapcsolta a zenét. Mondtam hogy hallgassa nyugodtan, úgyis tökmindegy, a lakás kellős közepén áll az extra hangos mosógép, pluszmínusz egy slipknot már nem oszt, nem szoroz. És ezt tényleg így is gondolom.

De tőle azt a választ kaptam, hogy inkább lekapcsolja, mert nem akarja nézni "azt a savanyú képem".

Azóta nem kommunikál velem, megpróbáltam odamenni hozzá és beszélni vele, de elküldött.


Többször is feltűnt, hogy a problémákat, konfliktusokat egyszerűen képtelen kezelni. Kiborul, csapkod, de az, hogy megbeszéljük, totál esélytelen.

Engem egyre jobban zavar, nyugodt, békés életre vágyom, nem arra, hogy folyton gyomorgörccsel várjam, mikor akar ki úgy, hogy egy napig se szól hozzám.

Hogy lehet ezt valakinek megtanítani? Ha benne nincs meg az igény rá, lehet egyáltalán? Valakinek sikerült már ez?


2014. jan. 26. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
És még tényleg egyikőtöknek sem jutott eszébe, hogy fülhallgatóval is lehet zenét hallgatni...? Jé.
2014. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha van mód rá, akkor úgy hallgatunk. De a zenecucc a szobában van, mi meg a konyhában főztünk. Úgy nehéz..
2014. jan. 26. 16:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Először például azt kéne lezongoráznod miért nem bírod a zajt?


A "hab a tortán" hogy szerintem nem illetek össze. Egy sértődékeny ember mellé, de szerintem semelyik emberi kapcsolatban nem jó, ha a másik ember állandóan húzza a száját. Ezt én sem bírom.

2014. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Túlérzékeny vagyok, ezt tudom. De ő is tudja.

Viszont nem húzogattam a szám. Sőt, soha nem szoktam, ha bajom van, megmondom.

Egyszerűen annyi történt, hogy a pillanatnyi helyzetben nem éreztem magam komfortosan. De elfogadom, hogy vannak ilyen élethelyzetek, amikkel nem lehet mit tenni. Nem várhatom el, hogy miattam soha többé ne hallgasson zenét.

Azt nem értem, hogy mégis mit vár tőlem ilyenkor. Elfogadom, hogy neki erre igénye van és tolerálom. De nem várhatja el tőlem, hogy élvezzem is.

2014. jan. 26. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:
4Ha feszültebb vagyok(akár mi miatt) ilyenkor a kezébe nyomom a fejhallgatót. Sosincs vita belőle.
2014. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!